Nakonec bez bodů Tisk

Joga Mladá Boleslav : AFC Kralupy 4:3 (1:1)

K utkání 9. kola KP ve futsale vyrazili futsalisté AFC  bez stabilních členů Harmáčka a T. Koláčka, ale poprvé venku s brankářskou jedničkou Heimrathem a cílem na půdě nováčka uspět. Nečekanou překážkou se stal neskutečně kluzký povrch tělocvičny gymnázia, který předčil i současnou "kvalitu" plochy kralupské haly (a to je co říct) a zejména pohyblivějším hráčům hodně komplikoval hru. Začátek zápasu patřil hostům, kteří se dostali celkem snadno do čtyřech velkých šancí, ale nevyužili je. Zejména Márova možnost z ideální pozice po zasekávačce uvnitř brankoviště po gólu přímo volala.  Joga odpověděla v 5. minutě nástřelem na zadní tyč po signálu z autu a ujala se překvapivě vedení. Další tlak AFC vyústil ve vyrovnávací branku L. Koláčka, který zblízka ve skluzu dorazil brankářem vyraženou střelu Vymětalíka. Poté Heimrath musel faulovat uvnitř brankoviště po zpětné kličce domácího hráče, ale následnou penaltu výborným zákrokem zlikvidoval. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo, i díky výborným brankářům na obou stranách.

Úvod druhé půle vyšel lépe Kralupům. Vymětalík zaskočil střelou po zemi zdálky do protipohybu gólmana a hosté poprvé vedli. Joga srovnala ve 29. minutě a začala být aktivnější, AFC se soustředil na obranu a čekal na brejk. Ten vyšel již po chvíli, kdy Vymětalík obral obránce o míč a předložil jej v nájezdu na brankáře L. Koláčkovi před zívající svatyni. Kralupský kanonýr si trošku zahrál s nervy spoluhráčů, ale nakonec míč přes zásah brankáře dotlačil do sítě  - 2:3.  Na přelomu 35. minuty se však Joga prosadila dvakrát během jednoho střídání z víceméně náhodných akcí a definitivně otočila skóre. V té době již hráli boleslavští se čtyřmi fauly, takže rozhodčí přimhouřili raději obě oči, aby nemuseli trestat minimálně tři jasně viditelné (některé i slyšitelné) zákroky....prostě taková boleslavská klasika, která svým dílem přispěla k neúspěchu, ale asi není jeho hlavní příčinou.

V neděli hostí AFC poslední tým tabulky HFK Příbram a musí pro větší klid v odvetné "jarní" části bezpodmínečně zvítězit.

Sestava, branky a asistence AFC: Heimrath - Mára, A. Moravec, Karas, Běhounek - Vymětalík (1+2), L. Koláček (2+1), L. Moravec, Všolák