19.12.2014 AFC překvapil Mělník Tisk

Olympic Mělník "B" - AFC Kralupy 5:5  (2:3)

O ještě čerstvé zážitky z utkání 11. kola KP se v sobotu ráno podělil nejlepší hráč AFC, hrající trenér a nyní i hrající reportér Vladimír Vymětalík. Pro větší účinek předkládám reportáž téměř neupravenou, pouze převedenou do čitelné podoby :))

"AFC přijel na Mělník v dobré náladě a s pocitem, že může pouze překvapit. Na poslední chvíli se omluvil kvůli virozce Michal Mára a do branky tentokrát nastoupil Didi Polák, který byl odhodlán za sebe nepustit vůbec nic. Olympic nastoupil namotivován prodloužit sérii vítězství a od první minuty se snažil aktivně najít mezery v obraně AFC. Obraná taktika fungovala dobře a Olympic neměl moc šancí, ale přesto se prosadil ze střední vzdálenosti k levé tyči. AFC využívalo nepřesnosti a určité nezkušenosti soupeře. Vymětalík se uvolnil přes dva hráče po levé straně, předložil před branku Šarochovi a bylo srovnáno.

V zápětí Olympic opět vedl po individuální akci po lajně, kdy nedokázal obránce přerušit hru a střelec obelstil stahovačkou i brankáře a střílel do prázdné brány. V této fázi zápasu sice Olympic držel více míč na futsalkách, ale AFC byl nebezpečnější. Na 2:2 dával Vymětalík, kdy využil prostoru po pravé lajně, i když byl několikrát atakován, ale nakonec se mu podařilo podstřelit brankáře. Vzápětí po útočném výpadu se odrazil míč na vápno k obránci Olympicu, který se dlouho mazlil s míčem a Vymětalík mu vypíchl  míč a levým bodlem zajistil poločasové vedení 2:3.

Do druhé půle vstoupil Olympic velice agresivně a už po 4 minutách měl 4 fauly. AFC vsadil na důslednou obranu, kterou se dařilo dodržovat až do chvíle, kdy v přečíslení (cca ve 30 minutě) 3.2 Olympic střelou k bližší tyči srovnal. Střel bylo na branku Didiho Poláka dost, ale z větší vzdálenosti a i pomocí tyče či břevna dokázal míč vyrazit. Za nedlouho přišla střela Olympicu zprava, která se odrazila od břevna do tyče a z lajny brankář míč zachytil. Upozorňuji, že tento názor je pouze AFC a pořadatele, který stál v rohu hřiště a měl dostatečný přehled o tom, že míč nepřešel čáru. Realita je ale jiná, protože rozhodčí, který stál v půli půlky ukázal na půlící čáru a ani po protestech AFC svůj názor nezměnil. Najednou měl Olympic navrch. AFC se musel zase více tlačit do branky, což se podařilo po rozehrání autu a kličce Vymětalíka do středu hřiště a střele do tyčky, která se odrazila a Šaroch opět vyrovnal. Nakonec se podařilo AFC jít od vedení po krásném úniku Všoláka po pravé straně a předložení Liborovi Koláčkovi, který prostřelil brankáře Olympicu. Zaskočený Olympic, který již neměl time out, se ani nedostal hrát power play ,ale bohužel pro AFC 32 vteřin před koncem srovnal střelou, která se dala podle brankáře Poláka chytat. AFC dokázal obrat lídra soutěže o první body, ale měly to být tři a ne pouze dva.
AFC soupeře zaskočil taktickým výkonem. Vymětalík říká: "Vybraným hráčům Olympicu chybí především slušné chování na hřišti, kdy opakovaně sprostě nadávali soupeřům. Jejich výkon rozhodně nepovažuji za takový, jak vypadá v tabulce. Mají se ještě hodně co učit!"
Bohužel Vymětalík dostal za reakci na jedno z nadávání čtvrtou žlutou kartu a nebude hrát první zápas v roce 2015."
Prakticky není co dodat....doufejme jen, že se nebude opakovat scénář z loňského ročníku, kdy Kralupy jako první v sezóně obraly o body Malibu Boleslav. Na konci soutěže  Malibu postoupilo do druhé ligy a AFC se pakoval zpátky do kraje.
Sestava a branky AFC: Polák (0+1) - T. Koláček, Všolák (0+1), Karas, Běhounek - Vymětalík (2+2) , L. Koláček (1+0), Šaroch (2+0)