20.2.2015 Kralupy přejely MCE ve druhé půli Tisk

AFC Kralupy - MCE Slaný 8:5 (1:2)

O zbytky vzpomínek na páteční večer se tentokrát ochotně podělil kralupský útočník Lukáš Moravec, čímž vznikla suverénně nejdelší reportáž těchto stránek.

"V 18. kole na palubovku Kralup zavítal již tradiční soupeř MCE Slaný. Vzhledem k posledním domácím nezdarům AFC a postavení v tabulce bylo MCE mírným favoritem a dění na hřišti v první půli to jen potvrzovalo, v té druhé ale vzaly veškeré papírové předpoklady za své a AFC si otevřelo nebývalou střelnici, kdy skórovalo celkem sedmkrát. Základ úspěchu položil  trenér Vymětalík dopolední smskou, ve které důrazně vyžadoval včasný příchod všech hráčů do haly na sraz, aby mohla proběhnout rozsáhlá taktická porada a důkladný strečink před výkopem. A aby neponechal opravdu nic náhodě, své mladší spoluhráče pak v kabině nechával zopakovat své taktické rady, aby měl jistotu, že ho opravdu poslouchají a vezmou si je k srdci.

Oproti zápasu v Příbrami v minulém kole do sestavy přibyl Karas, a to rovnou s kapitánským céčkem na prsou, v bráně vyměnil Poláka Heimrath a AFC tak mohlo vyrukovat s kompletními dvěmi čtyřkami. Kralupy zahájily nebojácně, držely balón častěji na svých futsalkách, ale převaha byla pouze platonická, bez větších střeleckých příležitostí. MCE čekalo na brejky a spoléhalo se na lepší individuální schopnosti a technické dovednosti svých hráčů.

Během páté minuty slánští vstřelili dvě slepené branky v rozmezí pouhých 25 vteřin a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Nadále hráli svojí trpělivou hru, ale přes pevnou a kompaktní obranu MCE si nebyli schopni vypracovávat větší příležitosti. Šaroch se několikrát nebezpečně otáčel do šance z pozice střelce na hrušce, ale netrefoval bránu. Harmáček pálil z první vedle levé šibenice, ale větší šance měli hosté, kteří se dokázali prosazovat v akcích jeden na jednoho, proti posunu skóre byl ale vždy výborně chytající Heimrath. Když už se schylovalo k nelichotivému zápisu třetího poločasu bez vstřelené branky v řadě, vzal na sebe odpovědnost trenér Vymětalík a po překvapivě rozehraném rohu našel osamoceného Karase, který tváří v tvář brankáři MCE nezaváhal a zkušeně balón postrčil za čáru. Časomíra, počítající dobu, po kterou AFC nevstřelio branku, se tak zastavila na 67 minutách a troufám si tvrdit, že byla i nejdelší v dějinách AFC.Každopádně to byl impuls, který Kralupy moc potřebovaly a do kabin se tak šlo za mnohem příznivějšího stavu 1:2.

Do druhé půle naskočily Kralupy odhodlaně s vědomím, že skórovat lze. Tetiva hned v prvním střídání druhé půle ukázal, že trenéra poslouchal a jako rychlostní tank proletěl obranou MCE po pravé straně a málem rozlomil tyč branky hostů z vnějšku. Stejně se do toho opřela i druhá čtyřka a hned při svém prvním střídání ve druhé půli si Moravec vyměnil balón s Harmáčkem a z levé strany z poměrně velkého úhlu trefil bodlem na zadní tyč a ve 24. minutě bylo vyrovnáno. První čtyřka se v následujícím střídání nechtěla nechat zahanbit, Vymětalík parádně našel na zadní tyči Šarocha při přečíslení tři na jednoho a Kralupy poprvé v zápase vedly. Na palubovku nastoupila druhá čtyřka a situace se opakovala, Heimrath dlouhým výhozem oslovil Moravce, ten vydoloval balón ze souboje s brankářem a nabil na vápno Harmáčkovi, který nekompromisně zavěsil. A pak už to znáte - střídání, první čtyřka a gól....Vymětalík opět lahůdkově předložil na zadní tyč Šarochovi a ten uklidil balón přesně tam, kam patří. Ve 28. minutě to bylo rázem 5:2, poté co AFC z pěti střídání vytěžilo 4 branky a jednu tyč..MCE totálně vypadlo z role, domácí byli v euforii a na koni. MCE si vzalo oddechový čas a aby změnilo ráz utkání, začalo hrát power play. To se vzápětí ukázalo jako dobrý tah, když hned po 20 vteřinách bylo sníženo na 5:3, střílenou přihrávku na zadní tyč si za překvapeného Heimratha srazil do vlastní branky Mára.

Nervozita v hlavách kralupských hráčů, i těch zraněných, bafuňářů a ostatních přítomných začala stoupat. Naštěstí domáci řady uklidnil ve 31. minutě brankář Heimrath, který využil power play hostujícího týmu a nákopem přes celé hřiště trefil opuštěnou svatyni MCE. Ale aby toho klidu nebylo příliš, o slovo se přihlásil za 40 vteřin opět Mára a po další střílené přihrávce slánského hráče vymetl růžek Heimrathovy branky. Na zkompletování hattricku měl v tu chvíli ještě 9 minut, diváci si již chystali čepice, ale nakonec nad své osobní zájmy postavil zájmy týmu a již se nedral do zakončení:)..zde se jen potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš, když 5 vteřin předtím Harmáček trefil břevno, od kterého se balón odrazil jen těsně před čáru..Následujících 5 minut se domáci srdnatě bránili náporu MCE, které nadále pokračovalo v power play, ale domácí zvládali s hosty běhat a eliminovat tak početní nevýhodu, ikdyž je to stálo nemálo sil..Hosté se také v této fázi dostali k dlouhé penaltě za šestý faul, ale Heimrath měl svůj velký den a střelu nadvakrát zpacifikoval. Ve 36. minutě se po levém křídle prosmýkl jako lasička Karas a svým typickým bodlem vymetl levou šibenici a zdálo se být rozhodnuto, zvlášť když o minutu později zvyšoval již na 8:4 Moravec ze zkráceného TK po šestém faulu MCE. Ve 38. minutě již jen kosmeticky upravili skóre hosté na 8:5, v závěru ještě domácí několikrát pronikli do otevřené obrany hostí, ale z několika šancí vytěžili jen Harmáčkovu tyč. AFC podalo skvělý týmový výkon, který byl podpořený skvěle chytajícím a tentokráte i střílejícím Heimrathem. Kaňkou na jinak velmi vydařeném večeru bylo zranění Tetivy 5 minut před koncem, tak jen doufáme, že to nebude nic vážného a nepotvrdí se zlé předtuchy.

V 19. kole zajíždí AFC v  sobotu na Kladno, kde se utká s místním Celticem, jehož dres obléká nejproduktivnější hráč soutěže - Rác. Půjde o přímý souboj o pátou příčku, oba týmy mají momentálně 25 bodů."

Sestava a branky AFC: Heimrath (1+0) - Vymětalík (0+3), Karas (2+0), Mára, Všolák - Tetiva, Šaroch (2+0), L. Moravec (2+1), Harmáček (1+1)