8.3.2015 Výhru bral potřebnější Tisk

AFC Kralupy : Joga Mladá Boleslav 4:7 (2:2)

AFC zachránila od dalších sestupových starostí porážka Celticu v Příbrami a tak domácí i přes slepenou sestavu mohli odehrát utkání 20. kola v klidu. Po výborném vstupu do utkání a stavu 2:0 v 15. minutě kralupští neudrželi v závěru první půle vedení. Ve druhé půli měli navrch hosté, kteří dokonalou kombinací v plné rychlosti využili několik brejkových situací a i díky dobrému výkonu brankáře  poté neumožnili domácím ani jednou dorovnání skóre.

Domácí nastoupili s jediným stabilním obráncem a tak jejich sestava s Vymětalíkem a Tetivou v zadních pozicích slibovala ofenzivní manévry. Do první šance se dostal Harmáček, ale po úniku zprava jeho křížná střela minula zadní tyčku.

Hosté kontrovali ulicí za obranu, kterou však tečující hráč nedostal mezi tyče. V 7. minutě unikl zleva L. Moravec a protisměrnou přihrávkou vyzval ke skórování Harmáčka uvnitř brankoviště, ale brankář se štěstím zakročil. Po půl minutě se ale prosadil po rozehraném RK Vymětalík a s pomocí levé zadní tyče poslal AFC do vedení. V 16. minutě Tetiva nic nevymýšlel při TK téměř z poloviny hřiště a jeho polovysoká dělovka nártem prošla až do sítě. AFC hrál většinu poločasu se čtyřmi fauly na kontě, bez možnosti důrazného přístupu, ale inkasoval až v 18. minutě, ve chvíli, kdy už to pozvolna vypadalo na poločasové čisté konto, kdy míč vyražený Heimrathem poslal dobíhající útočník výrazně mimo bránu, ale od zad blokujícího obránce skončil balón nakonec v síti. V 19. minutě hosté srovnali ukrytou střelou ze střední vzdálenosti.

Úvod druhé půle patřil rozhodčímu Křivkovi, který neváhal ani vteřinu a potrestal domácí pokutovým kopem za faul evidentně mimo brankoviště. Heimrath však jeho omyl tygřím skokem napravil a vyrazil míč hrudí. V téže minutě vyškrábl "lapačkou" nebezpečný pokus zleva, brejk po špatně rozehraném RK AFC ve 24. minutě zastavil také, ale na dorážku volného hráče už byl krátký.

Harmáčkova rána bodlem k bližší tyči trefila stojnou nohu brankáře a tak Joga zvýšila ve 19. minutě po rychlém protiútoku, nástřelu zleva na zadní tyč a špatném obsazení už na 2:4. O minutu později změnil L. Moravec na brankovišti lehce dráhu míče, ale gólman jej nadvakrát zachytil těsně před brankovou čarou. Ve 33. minutě skórovaly oba týmy, hosté jak jinak než k brejku, domácí Koláček poté uklidil přímo od levé tyče přesnou přihrávku Vymětalíka - 3:5. Bohužel o 75 vteřin později hostům konečně vyšel několikrát dobře sehraný signál z RK s rozeběhlým brankářem, který zvýšil zpět na tříbrankový rozdíl. Ještě v téže minutě snížil L. Moravec po zisku míče na útočné polovině a přízemní ráně k zadní tyči, ale možnou dramatickou koncovku odmítl útočník Boleslavi, který ve 37. minutě krátkou kličkou obešel posledního obránce a našel mezeru mezi nohami brankáře AFC.

Poté už se stav nezměnil, Tetivova samostatná akce skončila na noze brankáře, podobně jako předtím dorážka Harmáčka, což tento sebekriticky okomentoval slovy: "Já bych asi nedal gól do rána....udělali jsme z jejich brankáře hrdinu".

V pátek jede AFC do Příbrami, kde bude čelit tlaku domácího HFK v jeho heroickém boji za záchranu. Vzhledem k aktuální formě příbramských hráčů je moc dobře, že se nehraje o všechno.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Vymětalík (1+2), Tetiva (1+0), Karas, A. Moravec - L. Moravec (1+1), L. Koláček (1+0), Harmáček