11.10.2015 Povinné body na úvod Tisk

AFC Kralupy : HFK Příbram 5:1 (2:0)

AFC, hrající v ideální sestavě, zaslouženě přehrál nekompletní hosty, kteří po neúspěšné loňské sezoně startují v KP letos pouze díky nezájmu celků okresních přeborů o postup. Domácím trvalo 25 minut, hlavně díky nepřesné koncovce a třem nastřeleným tyčím, než přidali ke dvěma brankám z úvodu zápasu (2:0 v 8. minutě) rozhodující třetí úder. Za stavu 4:0 podržel AFC několika špičkovými zákroky Heimrath. Bodový zisk je na začátku soutěže příjemný, není u kralupských pravidlem, ale předvedený výkon by na lepšího spoupeře nemusel stačit.

Po důkladné letní přípravě, kdy většina hráčů absolvovala až neuvěřitelné dvě tréninkové jednotky, vstoupil AFC na domácí zvětšené (prodloužené) hrací ploše už do svého desátého ročníku v KP. Hned ve 4. minutě unikl z vlastní poloviny Harmáček a nekompromisně prostřelil brankáře hostí.

V 8. minutě si seběhl na levé křídlo Tetiva a dopravil víceméně odražený míč do sítě podruhé. Poté nevyužili příležitosti opět Harmáček, poměrně laxní koncovkou s pokusem o oblouček Moravec a Všolákův skluz po žlutém zákroku brankáře na Moravce byl příliš krátký na to, aby dopravil míč do odkryté brány. Jedinou velkou šanci hostí po špatném střídání AFC zpacifikoval v 7 minutě Heimrath. Velmi dobře hrající Tetiva nejprve v 17. minutě zablokoval míč ve vlastním brankovišti před dobíhajícími útočníky, aby poté na opačné straně hřiště nastřelil  přízemní střelou v 19. minutě levou zadní tyč.

Dobývání příbramké svatyně pokračovalo i po pauze. Ve 22. minutě už viděli všichni míč v síti po dorážce L. Koláčka, ale hostující gólman tygřím skokem vytlačil balón od levé tyče. Ve 25. minutě potom vyrazil obličejem střelu Harmáčka a střelu Všoláka o tři minuty později zastavila levá spojnice. Stejně dopadla střela Moravce po nezištné a ukázkové přihrávce Máry. Dva ojedinělé brejky HFK vyřešil suverénně Heimrath a tak se skóre měnilo až po rychlé akci trojice Vymětalík, zleva nabíhající a přihrávající Tetiva a skluzem ze zadní tyče skórující L. Koláček ve 32. minutě. Za 90 vteřin obral v levém rohu Vymětalík o míč chybujícího obránce a předložil jej do jasné pozice mladšímu ze sourozenců Koláčkových - 4:0. Hosté snížili na začátku 35. minuty, dorážkou zblízka pod padajícím Heimrathem, ale ten jim dalšími zákroky žádný zvrat nedovolil. Naopak domácí Moravec dvanáct vteřin před koncem konečně prolomil střeleckou smůlu, když dostal míč od L. Koláčka na zlatém podnose, a stanovil tak konečný výsledek.

V neděli nastoupí Kralupy v kladenské hale od 19.30 proti Slatině, se kterou se rozešly v minulém ročníku v obou utkáních nerozhodným výsledkem.