19.10.2015 Rozhodl závěr poločasu Tisk

Realvestav Slatina : AFC Kralupy 7:5 (3:1)

O tom, že tentokrát se v regionálním body dělit nebudou, rozhodlo hlavně 10 vteřin v poslední minutě prvního dějství, kdy domácí vstřelili dvě slepené branky. V úvodní dvacetiminutovce byli o něco lepší, ale skóre otočili paradoxně ve chvíli, kdy AFC přebral iniciativu, i když svoje možnosti nevyužil.

Celý druhý poločas hosté marně dotahovali, ale tříbranková manka nesrovnali ani jednou úplně. V hektickém závěru Slatina, hrající se šesti fauly na kontě, definitivně pojistila body brankou vstřelenou 36 sekund před sirénou.

AFC zahájil utkání 2. kola KP ve velké Hornické hale hodně opatrně, iniciativu i míč přenechal domácím a soustředil se na bránění. Ve 4. minutě se Slatina dostala za obranu, ale Polák zákrok u pravé tyčky ustál, další střelu po průniku středem vykopl nohou.

V téže minutě odpískali rozhodčí hostům skoro z ničeho již třetí faul, na budoucí problémy tak bylo důkladně zaděláno.

Kralupy se dostaly k první střele až v minutě šesté, nemastnou neslanou střelu Harmáčka ze 12 metrů však domácí brankáře ostudně propustil pod rukavicemi a míč se došoural až za brankovou čáru - 0:1. V 8. minutě unikl zleva aktivní L. Koláček, ale jeho přízemní střela skončila jen na padajícím gólmanovi. V 10. minutě napálil Tetiva po RK břevno a domácí zbytečně snadno srovnali po nepříliš prudké, ale umístěné přízemní střele ze střední vzdálenosti. Dorážku Harmáčka z brankoviště vytěsnil vleže brankář a na další šanci se čekalo až do 17. minuty, kdy se Jeřábek krásně položil do voleje zleva, ale naštěstí pro AFC dělovka minula bránu.

V závěru poločasu přibývaly možnosti na straně početnějších kralupských, ale střely Moravce a L. Koláčka zastavil brankář a Všolákovy pokusy létaly kolem tyčí. 47 vteřin před pauzou fauloval Moravec (za ŽK) nabíhajícího Jeřábka před hranicí brankoviště a z nesprávně nařízené penalty domácí otočili stav. Zbytečná ztráta míče a střela zdálky o pouhých 10 vteřin  později způsobila dvoubrankový rozdíl, který nezměnila ani teč hlavou L. Koláčka po nástřelu Vymětalíka.

Ve druhém poločase hosté vysunuli presing, domácí rozehrávka začala váznout, ale branku dala ve 22. minutě Slatina, po další zbytečné ztrátě míče a zakončení z hodně obtížné pozice ze zadní tyče. Ve 25. minutě zázračně chytil brankář Slatiny další dorážku smolaře utkání Harmáčka, avšak ve 26. minutě si jednoduše vyměnil Tetiva míč s Karasem a snížil polovysokou střelou na zadní tyč na 4:2. Hosté přestáli díky zákroku Poláka únik Jeřábka a postupem času získali převahu. Ve 32. minutě L. Koláček uvnitř brankoviště ani nevystřelil po přihrávce Vymětalíka, poté Všolák proklouzl obranou, ale kolem posledního obránce také nevystřelil ani nepřihrál, až ve 33. minutě Vymětalík individuálně obešel vše a přihrál L. Koláčkovi téměř na brankovou čáru. To nešlo nedat a hosté byli rázem ve hře. Po půlminutě Slatina dobře sehrála TK a po nástřelu kolem zdi zakončila skluzem do prázdné.

Když domácí ve 36. minutě zvýšili povedenou ranou Paluky na 6:3, zdálo se rozhodnuto, ale závěr patřil AFC. Za pouhých 24 vteřin dorazil T. Koláček hlavou pokus Vymětalíka za dezorientovaného brankáře a ve 38. minutě snížil sám Vymětalík ze zkrácené dlouhé penalty za 6. faul na slibných 6:5. V závěrečném náporu však hosté inkasovali posedmé, také dorážkou hlavou a bylo po nadějích.

Zápas s řadou výborných individuálních výkonů a dramatickou zápletkou se však musel všem sedmi přítomným divákům líbit. V neděli v 18. 00 přivítá AFC tradičního soupeře, slánské MCE, který bude v souboji generací mírným favoritem.

Sestava a branky AFC: Polák - Všolák, Karas (0+1), T. Koláček (1+0), Tetiva (1+1)- Vymětalík (1+2), L. Koláček (1+0), L. Moravec, Harmáček (1+0)