1.11.2015 Po boji zůstaly body v Kralupech Tisk

AFC Kralupy : Joga Mladá Boleslav 7:4 (4:2)

V nadprůměrném utkání dvou rozdílných poločasů uspěl po dramatickém průběhu domácí AFC, který v prvním dějství neustále zaměstnával brankáře hostí, ale ze třech pološancí dvakrát inkasoval. Ve druhé půli hosté začali hrát lépe, několikrát trefili  konstrukci a poté během 27. minuty vyrovnali, ale za jejich následného tlaku se misky vah zhouply nečekaným směrem. Duo Vymětalík- Mára oprášilo léty prověřenou souhru a v posledních osmi minutách spoluprací u všech tří vstřelených branek rozhodlo o úspěchu AFC.

Ve 4. kole KP přivítaly Kralupy poslední stoprocentně úspěšný soutěže, boleslavskou Jogu. Mladý a pohyblivý tým z města automobilů ukázal svoje kvality hlavně ve hře dopředu, ale to až po pauze. Ve hře dozadu měl okénka a ve hře je držel od začátku utkání spolehlivý brankář Dufek.

Nohami zlikvidoval TK Máry, pokus Moravce po přihrávce Vymětalíka a střelu Tetivy do bližšího vinglu vyrazil rukou na RK, ze kterého opět Tetiva zakončil do brankářových nohou. V 9. minutě hosté vystřelili asi z 12 metrů a překvapivá rána skončila v zadní šibenici. Mára mohl srovnat o 13 vteřin později, ale po jeho náběhu z pozice levého křídla opět golman házenkářsky zakročil nohou. V 11. minutě získal L. Koláček dobrým napadáním  míč pro svého bratra Tomáše, který jej nekompromisním bodlem uklidil k zadní tyči. V 16. minutě zpracoval Vymětalík dlouhý výhoz na prsou, ale z otočky míč do brány neprocedil. Ještě v téže minutě dokonale okopíroval Koláčkovu střelu a AFC poprvé vedl. V 18. minutě hosté srovnali slabou střelou z otočky, která zaskočila Poláka v bráně Kralup. V 19. minutě uvolnil Vymětalík na hrušce Moravce, který posunul za sebe na nabíhajícího Tetivu, jehož bodlo bylo hodně důrazné. 3:2 pro AFC.

V poslední minutě chytil Polák velkou šanci hostí a Vymětalík po samostatné akci přes celé hřiště a chytré přízemní střele ještě vylepšil průběžné skóre. Po návratu z kabin unikl Všolák, ale kličku na brankáře nedotáhl do zdárného konce. Ve 25. minutě hosté trefili břevno a následnou dorážku poslali neuvěřitelně do tyče zívající brány. Jejich tlak podporovaný vybíhajícím a dobře střílejícím Dufkem přinesl ovoce ve zmiňované 27. minutě, po prudkých střelách do horní části branky. Domácí se dostali do třech možností po spolupráci Vymětalíka a Moravce, ale zejména jeho koncovka byla hodně nedůrazná. Zdálo se, že Boleslav půjde do vedení, ale míče a nástřely létaly těsně kolem kralupských tyčí. Ve dvou případech skvěle zakročil Polák.

Ve 32 minutě unikl zprava T. Koláček, zadržený pouze za cenu ŽK. Nnařízený TK nastřelil Mára přesně na sálovku Vymětalíka, těsně před zadní tyčí - 5:4. Poté hostující tlak opadl a hra se vyrovnala. Ve 38. minutě T. Koláček z 10 m kopu vysoko přestřelil, ale štěstí se přesto přiklonilo k domácím, když si Vymětalíkův nástřel srazil  bránící hráč do sítě z nemožného úhlu. Pro domácí hvězdu se jednalo již o čtvrtý zásah v zápase.

Ve 39. minutě zaúřadoval Vymětalík na opačné straně hřiště a vytáhl u tyče skluzem gólovou střelu Jogy po rozehraném TK. Svůj výkon poté korunoval přihrávkou na Máru, který si brankáře hostí vychutnal technickými jesličkami a získal svůj třetí KB. Naposledy se mu totéž povedlo v únoru 2013...je vidět, že mu letošní premiérová účast na tréninku hodně pomohla.

AFC se prozatím drží uprostřed vyrovnané tabulky, v sobotu se pokusí o další bodový zisk v kladenské hale, v zápase s Celticem Kladno.

Sestava a branky AFC: Polák - Mára (1+2), Všolák, Tetiva (1+0) - Vymětalík (4+1), L. Moravec (0+2), T. Koláček (1+0), L. Koláček (0+1)

Sestava 4. kola: Bohuněk D. (HFK) – Nykl M. (MCE), Hansl F. (MCE), Červený J. (Atlantic) 2x, Vymětalík V. (AFC)