15.11.2015 Téměř bez komplikací Tisk

AFC Kralupy : VIVA Příbram 7:3 (4:0)

V první dvacetiminutovce utkání 6. kola KP ve futsale podali domácí výborný soustředěný výkon, který korunovaly dvě slepené branky ve 14. minutě a čtyřbrankové vedení. V úvodu druhé půle ovšem Kralupy polevily a hosté byli po snížení na 4:2 ve 24. minutě dvakrát hodně blízko kontaktní brance. Definitivním zlomovým okamžikem utkání se poté stala krátká penalta, ve 28. minutě skvěle chycená Heimrathem a góly Moravce po chybě v příbramské rozehrávce o pouhých 10 vteřin později a Vymětalíka z krátké penalty za dalších 70 vteřin.

Na VIVU Příbram, loňskou štiku soutěže, která se letos výsledkově trápí a nic velkého nepředvedla ani v Kralupech, vyrukoval AFC kvůli zraněním s nepočetnou, ale hodně zkušenou sestavou s věkovým průměrem přes 37 let (a 1223 mistrovskými zápasy v nohou). Už ve 3. minutě zapojila Příbram do své rozehrávky nejhorší možnou volbu, Vymětalíka. Ten si v sólovém nájezdu položil brankáře a levačkou nahoru poslal AFC do vedení.

V čase 3:23 odpískali basketbalově pískající sudí kralupským již čtvrtý faul, ale poté svůj metr zmírnili. Nástřel AFC, tečovaný patou L. Koláčka zachytil příbramský brankář, na druhé straně pomohla Kralupům při ojedinělé nebezpečné střele Vivy levá tyč. V 11. minutě posunul Vymětalík míč na Karase, jehož přízemní střelu se štěstím zvedla nad gólmana pata probíhajícího Moravce. Na konci 14. minuty zopakoval suverénně nejmladší hráč v kralupských řadách Moravec (pouhých 30 let) souhru s Tetivou z posledního domácího utkání, posunul míč za sebe, tentokrát na Karase a jeho typické bodlo pod víko bylo víc než nechytatelné - 3:0. Po devatenácti vteřinách vyslal L. Koláček do sóla Moravce, kterého střelu vyrazil padající brankář na hranici brankoviště a sám L. Koláček z dorážky trefil spodní kout opuštěné klece. Do půle ještě Mára minul po mohutném nápřahu zadní tyč a na hezkou přihrávku dobře hrajícího Karase nedosáhl v brankovišti ideálně Moravec, tudíž také minul.

Ve 21. minutě hosté snížili po rozehrání RK a nástřelu na zadní tyč, který si do sítě srazil vracející se T. Koláček. Ve 24. minutě využili hosté další standartní situaci, tentokrát TK a z ničeho se dostali na rozdíl pouhých dvou gólů. Mohlo být ještě hůř, o minutu později vyrazil Heimrath těžkou střelu a dobíhající útočník hostí z metrové vzdálenosti nepochopitelně těsně minul. Ve 28. minutě Heimrath asi zbytečně fauloval útočníka Příbrami, mířícího na "rohový praporek", ale následnou penaltu neskutečným zákrokem vyrazil. Poté Příbram opět tragicky rozehrála a odražený míč po výhozu uklidil Moravec do pravého, bližšího vinglu. Čtvrtý bod v utkání tím získal poprvé po téměř pěti letech, naposledy tomu tak bylo v  lednu 2011.

V další minutě si narazil T. Koláček na polovině s Vymětalíkem, proběhl obranou i kolem brankáře, který ho musel faulovat za cenu ŽK a krátké penalty. Tu suverénně proměnil Vymětalík a zvýšil již na slibných 6:2. To poněkud otupilo domácí koncentraci a Příbram snížila hodně lacino již za 9 vteřin na 6:3, po obloučku nad vyběhlým Heimrathem a marném pokusu L. Koláčka o odkop z brankové čářy.

Poslední kritický okamžik se objevil při snaze Vivy o powerplay ve 34. minutě. Vymětalík nejprve minul pokusem přes celé hřiště,  poté T. Koláček zabránil na čáře míči v jisté cestě do sítě, balón se dostal do rukou Heimratha, který jej poslal výkopem do opuštěné svatyně. Po tomto momentu již AFC utkání v relativní pohodě a zdraví dohrál, i přes narůstající frustraci a agresivitu příbramských.

Po šestém kole drží AFC čtvrtou pozici, v sobotu večer hraje ve Slaném s lepšícím se FC OK Kladno.

Sestava a branky AFC: Heimrath (1+0) - T. Koláček, Mára, Karas (1+1) - Vymětalík (2+0), L. Koláček (1+0), L. Moravec (2+2)

Sestava 6. kola: Heimrath P. (AFC) – Šimáček M. (Joga) 2x, Novák V. (Joga), Moravec L. (O. K.), Fedrhanc A. (Foboz)