29.11.2015 Premiérová plichta Tisk

AFC Kralupy : Atlantic Rakovník 4:4 (2:2)

Až poslední zápas 8. kola KP ve futsale přinesl první remízu ročníku. Spokojenější s ní asi byli domácí, kteří v první půli doháněli dvoubrankovou ztrátu a po rychlém (5:22) obratu kolem pauzy znovu museli dorovnávat L. Koláčkem ve 33. minutě. V závěru byli nebezpečnější letos velmi silní hosté, ale skvělý Heimrath a štěstí uchránili bod pro Kralupy.

Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrný, poprvé vystřelil na branku Rakovník, na začátku 4. minuty. V téže minutě se po jednoduché kombinaci a špatném bránění kralupských dostali hosté jednoduchou střelou na bližší tyč do vedení. V 8. minutě unikl zprava L. Koláček a jeho křížná střela pravou! nohou minula zadní tyč. Podobný nástřel Atlanticu o minutu později tečoval obránce AFC za záda překvapeného Heimratha - 0:2.

V 10. minutě našel Vymětalík volného Moravce uvnitř brankoviště, ten vystřelil správně nahoru, ale bohužel přesně do míst, kde padající obrovitý Šimek zanechal svoji dlaň. Ve 13. minutě hlavičkoval opět Moravec po výhozu Heimratha do pravé tyčky. V 16. minutě poslal Vymětalík balón doleva, na L. Koláčka a jeho přihrávku si hosté srazili mimo Šimkův dosah. Za 89 vteřin poslal opět Vymětalík míč na branku a v chumlu hráčů bylo nejrychlejší důrazné bodlo Moravce  a tak bylo téměř zničehonic rázem srovnáno. Zároveň se jednalo o Moravcův 250 KB. Na konci 18. minuty zahrávali domácí Vymětalíkem 10 m kop za šestý faul, ale jeho pokus vyrazil brankář hostí nohou, úplně stejně jako následnou dorážku T. Koláčka. Těsně před pauzou vytáhl Heimrath obtížný zákrok proti tečované střele do levého vinglu.

Zahájení druhého dějství přineslo vedení pro AFC. Harmáček výborným pohybem vybojoval balón, jeho střelu se pokusil dorazit Moravec, až se odražený míč dostal znovu k Harmáčkovi, který obkroužil obranu zprava a na bližší tyč překvapil gólmana - 3:2. Následně mohli domácí zvýšit, ale L. Koláčkovi nevyšla přešlapovačka při samostatném nájezdu. Ve 25. minutě nevyšel domácím brejk dva na jednoho a hosté z protiútoku lacino srovnali třetiligovým fotbalistou Hejdou. Po patnácti vteřinách mohlo být ještě hůř, ale Atlantic minul z jasné šance na zadní tyči, ale po dalších 15 vteřinách naopak lépe - Vymětalík se otočil ve vápně, ale trefil gólovou střelou levou tyčku. Ve 28. minutě Rakovník využil signál po rozehraném autu a prostřelil chumel hráčů - 3:4. Stejně snadno působilo vyrovnání Kralup, rozehrávku Atlanticu vystihl ve 33. minutě Všolák, od kterého se míč odrazil k L. Koláčkovi a jeho přízemní střela na dlouhou nohu našla mezeru mezi nohami Šimka. V závěru měli víc příležitostí hosté, akci 3 na 1 přehnanou kombinací doslova zavraždili a tak domácí mohli rozhodnout 15 vteřin před sirénou, ale Vymětalík těsně nedosáhl na zpětnou přihrávku Moravce.

Ve 32. minutě se zapsal do statistik také letos prvně hrající Janouškovec, když uplatnil svoji velké přednosti - důraz a dlouhé nohy. Protivníka unikajícího po pravé lajně poslal do hlediště a po zásluze inkasoval ŽK. Ke zranění hráče ani diváků naštěstí nedošlo.

Domácí výkon po propadáku v minulém kole velmi pozitivně ovlivnila přítomnost Vymětalíka, i když nedoléčeného. Získaný bod posunul AFC na čtvrté místo, se ziskem 13 bodů, před peloton dvanáctibodových týmů. V neděli večer čeká Kralupy těžký zápas v mělnické biosce, proti céčku Olympiku.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček, Všolák (0+1), Vymětalík (0+2), Janouškovec - L. Koláček (2+0), L. Moravec (1+1), Harmáček (1+0)