6.12.2015 Hra lepší než výsledek Tisk

Olympik Mělník "C" - AFC Kralupy 10:5 (3:2)

Na palubovce 2. týmu soutěže předvedl AFC před početnou návštěvou poměrně kvalitní a bojovný výkon a neprodal kůži lacino. V první půli hosté celkem dobře bránili a dvakrát skórovali z nepočetných brejkových akcí, navíc jedovatá střela T. Koláčka v čase 19:50 skončila pouze na bližší tyči.  V úvodu druhé půli ihned Mělník zvýšil na 4:2, a paradoxně ve chvílích, kdy si Kralupy vypracovaly několik vyložených akcí, střílel branky Olympik, zejména prudkými střelami ze střední vzdálenosti, po rozehraných standardních situacích. Poté AFC obranu otevřel a inkasoval v přečíslení. Branková série AFC v rozmezí 33-36. minuty stáhla vedení z 8:2 na 8:5, ale domácí si již vítězství pohlídali.

Utkání 9. kola KP ve futsale začali domácí zhurta, hned v první minutě si Heimrath připsal těžký zákrok u pravé tyče a Olympik zdálky napálil břevno. První protiútok AFC zužitkoval T. Koláček střelou levou nohou, tečovanou vracejícím se obráncem přesně mezi nohy gólmana. Mělník srovnal volejem Hyky v 5. minutě po nabídkovém obloučku z RK. Olympik i přes trvalejší držení míče nemohl nalézt recept na obranu AFC a pozorného Heimratha, až chybně odpískaný faul po čistém skluzu Vymětalíka pomohl domácím k vedení, když střela z TK propadla pod nohama hráčů ve zdi do sítě. V 18. minutě si Vymětalík narazil s Tetivou  a na zadní tyč bodlem srovnal, ale bohužel pro Kralupy Mělník ještě stačil před odchodem do šaten získat vedení zpět, po akci středem a přízemní střele. O tyči Koláčka již byla řeč.

Začátek druhé půle AFC nevyšel, domácí patou zvedli míč nad obranu a nabíhající nejlepší domácí hráč Vokoun již po 21 vteřinách střelou mezi nohami padajícího brankáře zvýšil na 4:2. Ve 24. minutě Vymětalík neproměnil samostatný nájezd, domácí nastřelili podruhé břevno a Vymětalíka podruhé v krátké době vychytal brankář. Ve 27. minutě zvýšil Mělník zdálky po rozehraném autu a v další minutě neskončily brankou ani sólo Moravce (po kličce zakončil vedle) a dorážka Tetivy (nedokázal zvednout balón nad ležícího brankáře).

Během dalších třech minut (28.-30.) aktivnější hosté inkasovali do otevřené obrany třikrát a bylo po nadějích, tedy téměř. Ve 34. minutě prostřelil hráče ve zdi Vymětalík, po dvojím hraní brankáře, po 90 vteřinách si jeho nahrávku na zcela volného Moravce srazil do sítě skluzující bek a za dalších 40 vteřin našel T. Koláček placírkou přesně rozměry skuliny u pravé tyčky - 8:5. Naději na obrat mohl podpořit po pouhých 15 vteřinách Moravec, ale jeho umístěná střela skončila na levé tyči. Konec 37. minuty přinesl nákop Olympiku na útočníka, který ve vzdušném souboji se štěstím přehodil Heimratha a u dorážky byl první. Poté se utkání jen dohrálo.

V netradičním termínu v pátek (20.00) přivítá AFC v důležitém utkání slánský Foboz. Nějaké body by se před vánoční pauzou po sérii tří zápasů bez výhry do tabulky hodily...

Sestava a branky AFC: Heimrath - Všolák, Karas, Tetiva (0+1), T. Koláček (2+0) - Vymětalík (2+2), L. Moravec, Harmáček  - vlastní (1)