11.12.2015 Ze dna na vrchol za 11 minut Tisk

AFC Kralupy : Foboz Slaný 5:4 (0:3)

Začátek domácím vůbec nevyšel a tak od 12. minuty prohrával AFC po zbytečných chybách už 0:3, a dlouho nemohl i přes herní převahu nalézt recept na spolehlivého Dlouhého v brance hostí. Ve 29. minutě Kralupy snížily hlavičkou Moravce a vystupňovaným tlakem zúžené sestavy se ve 39. minutě se hlavně zásluhou Vymětalíka dostaly do vedení 4:3. Foboz v čase 39.20 ještě srovnal z TK, ale  potom hosté hodně hloupě faulovali čtyři vteřiny před sirénou a Tetiva střelu z 10 m kopu umístil krásně k levé tyči. Zajistil tak těžce vybojované a tím cennější vítězství pro AFC.

Prvních 77 vteřin utkání 10. kola KP naznačilo, jak bude vypadat metr rozhodčích. Jeden nepískal nic, druhý i to, co nebylo...průběžný stav zněl 3:0 na fauly v neprospěch AFC. Ve 4. minutě hosté vystřelili z uctivé vzdálenosti a míč skončil u levé Heimrathovy tyče. V 7. minutě propadl obránce AFC a při spěšném návratu zblokoval přihrávku Fobozu přímo do odkryté klece - 0:2.

V 9. minutě prošel středem Vymětalík, ale první nebezpečnou ránu ze strany AFC vyrazil gólman na RK. Další chybu v obraně potrestalo Slaný ve 12. minutě bodlem na zadní tyč. V 15. minutě hosté prvně zakombinovali, ale z těsné blízkosti minuli bránu a Vymětalíkovu tečovanou ránu zázračně vytáhl od tyče Dlouhý v bráně Fobozu. Úplně stejně dopadla poslední šance AFC v poločase, hlavička Moravce po výhozu Heimratha.

První pětiminutovka druhého dějství se dá shrnout jediným slovem - nuda. Nestalo se vůbec nic. Ve 25. minutě vypálil Mára zdálky, apřízemní střelu vyrazil brankář nohou na RK. O minutu později dobře vypálil Harmáček z pravé strany a  po dalším RK vystřelil k bližší tyči, míč se odrazil mezi brankářem a tyčí, zatančil na čáře, ale dobře postavený rozhodčí branku neuznal, zřejmě správně.

První pokus Slaného vyrazil nohou Heimrath ve 27. minutě. Ve 28. minutě se dloubnutím míče  zleva uvolnil Moravec, ale pokus nártem do sítě nedostal. Heimrath poté (ve 29. minutě) prudkým výhozem našel Moravce, který míč prodloužil nad hlavou brankáře do sítě. Po deseti vteřinách dorážel tentýž hráč nástřel Vymětalíka, ale pouze do gólmana a další přihrávku Vymětalíka vyškrábl na zadní tyči obránce na poslední chvíli. Únik Všoláka skončil opět na noze brankáře a po ojedinělé šanci Fobozu, kdy hosté minuli z metru odkrytý kout branky si hrající trenér Vymětalík vzal time-out, po kterém stáhl geniálním tahem sestavu na pouhou šestici. Ovoce se dostavilo velmi brzy. Ve 35. minutě snížil sám Vymětalík povedenou přízemní ranou z TK, za 16 vteřin nastřelil z úhlu levou bližší tyč a ještě pořád ve 35. minutě přistrčil uvnitř brankoviště Moravcovi, který zblízka srovnal na 3:3.

Ve 37. minutě přestřelil po dalším pasu Vymětalíka T. Koláček a hosté zahráli v útoku zbytečně rukou. Jednalo se již o 6 faul, ale Vymětalíkův pokus vykopl od levé tyče Dlouhý.  O minutu později unikl Vymětalík, ale jeho ránu do bližšího vinglu vytáhl reflexivním mávnutím ruky na RK. 102 vteřin pře sirénou se Vymětalík otočil s míčem na hrušce, s pomocí pravé tyče poslal míč do sítě počtvrté a domácí poprvé v zápase vedli. Domácí nasadili defenzivní sestavu, ale přesto se dopustili faulu a hostující střelec Hrubik chytrým přízemním pokusem srovnal. V následujících 10 vteřinách rozhodčí neodpískali proti Kralupům ani jeden ze tří kontroverzních soubojů, ve chvíli, kdy se jednalo o možný  šestý faul AFC. Zřejmě si sudí Trlida uvědomil, jakým způsobem napískal předchozí fauly... následné nesmyslné kopnutí útočícího hráče Fobozu do hlavy bránícího Vymětalíka ovšem arbitři potrestat museli.

Díky vítězné trefě Tetivy Kralupy udržely pozici v klidném středu tabulky, kterou jedou bránit v neděli večer do haly týmu ze spodku soutěže, Bělé.

Sestava a branky AFC: Heimrath (0+1) - Karas, Všolák, Mára, Tetiva (1+1) - L. Moravec (2+0), Harmáček, Vymětalík (2+1), T. Koláček