20.12.2015 AFC přivezl Atmosu dárek pod stromeček Tisk

Atmos Bělá pod Bezdězem : AFC Kralupy 5:2 (3:1)

Prořídlou sestavu Kralup bez vykartovaného Vymětalíka na poslední chvíli opustila i opora mezi tyčemi, Heimrath. Tak se zrodil další rekord AFC, když od nominace 37- letého nováčka Davida Štípka k odjezdu na utkání uběhlo pouhých 6 minut, což je samo o sobě na velkou pochvalu za přístup, navíc umocněnou spolehlivým výkonem bez viny na obdržených brankách.

Hosté výborně koučovaní potrestaným Vymětalíkem se dostali do vedení poměrně lacinou brankou Koláčka, ale kompletní domácí měli po většinu utkání mírnou převahu a vítězství si zasloužili více. Ve druhé půli Kralupy nevyužily za stavu 4:2 několik slibných přečíslení tři na dva, navíc se opět se projevila dlouhodobá slabina AFC, nedůrazná střelba. Atmos si se svými příležitostmi poradil lépe, bez branek se vyhrát nedá.

V úvodní pětiminutovce držel míč převážně Atmos, dvěma střelami zdálky dal Štípkovi možnost zbavit se nervozity a velký závar po ráně Flachbarta do břevna vyřešila obrana Kralup. V 6. minutě napřáhl ze 12 metrů Tetiva, brankář Verner míč nezkrotil a číhající L. Koláček míč vyloženě dovezl do opuštěné brány. Naneštěstí pro hosty Atmos srovnal již za 47 vteřin nechytatelnou polovysokou bombou na zadní tyč. V 10. minutě těsně minul Tetiva z dorážky, naopak domácí si narazili míč jednoduše středem a k tyči obrátili stav - 2:1 a navíc ještě v téže minutě nastřelili tyč.

Ve 12. minutě chytře přihrál Koláček pod sebe Kulhavému, ale jeho povedenou střelu vyrazil vracející se gólman. V 18. minutě nastřelil Moravec po přihrávce Harmáčka zblízka brankáře, za chvilku chyboval obránce AFC při rozehrávce a Bělá nabídkou nepohrdla. Poločasové dvoubrankové manko nezmírnil ani samostatný únik Moravce z vlastní poloviny, neboť jeho pokus o překvapivou střelu k tyči vystihl levou nohou Verner. Stejně dopadl souboj těchto hráčů po návratu z kabin po dlouhém pasu Máry, s tím rozdílem, že gólman zasáhl hrudníkem (nebo hlavou?). Ve 26. minutě zachránil AFC za překonaným Štípkem dobíhající Karas, hosté šli rázem do přečíslení, ale nepřesná přihrávka možnost zhatila.

Ve 27. minutě odpískali sudí Harmáčkovi malou domů, asi správně, ale ten sám následně zblokoval střelu z nepřímého kopu. Ovšem akrobatická rána Flachbarta v téže minutě po centru z pravé lajny už skončila u pravé tyče Kralup. Ve 31. minutě způsobila čtyřka AFC velký rozruch v domácím brankovišti a asi třetí střelecký pokus v pár vteřinách doklepl zblízka Tetiva a kdyby skončil brankou gólový pokus Karase po průniku o pouhých 16 vteřin později, který těsně minul zadní tyč, mohlo to být zajímavé. Ale na kdyby se nehraje. Ve 35. minutě vychytal Štípek svérázným zákrokem samostatný únik Flachbarta, Tetivovu bombu po průniku středem zpacifikoval brankář Bělé.

Poté se zapsal do statistik při svém druhém startu za AFC Kulhavý, když inkasoval ŽK za přerušení hry tělem. Daleko horší zákrok (podražení zezadu, bez míče) na pronikajícího Tetivu odměnili slabí, ale hodně suverénní rozhodčí nepochopitelně také žlutým kartónkem. Neodpískané stažení Moravce na brankovišti a pátá branka Bělé ze vzniklého přečíslení v podstatě ukončily zápas.

Po polovině soutěže zaujmuly Kralupy se 16 body místo ve středu tabulky. O tom, kterým směrem se AFC v odvetné části vydá, hodně napoví první novoroční utkání. Hraje se v hale posledního týmu soutěže HFK Příbram, v pátek 8. ledna.

Sestava a branky AFC: Štípek - Mára, Tetiva (1+0), Karas - L. Koláček (1+0), L. Moravec (0+1), Harmáček, Kulhavý