8.1.2016 Netradiční body z Příbrami Tisk

HFK Příbram : AFC Kralupy 4:7 (0:4)

Do Příbrami jezdí Kralupy dlouhá léta pouze na výlet ( 8 zápasů s rúznými soupeři / 0 bodů), ale letošní HFK je nejslabším týmem soutěže a tak i průměrný, ale zodpovědný výkon AFC stačil na celkem bezproblémové vítězství. Po trvalé převaze AFC v průběhu první půle a vedoucí brance Koláčka v 6. minutě mohli domácí dvakrát srovnat, v největší šanci trefili zblízka pouze tyč. Rozhodující náskok si hosté vybudovali  mezi 18. až 20. minutou, kdy vstřelili další tři branky. Jedinou komplikací se stalo hodně laciné snížení Příbrami na 2:4 ve 25. minutě, ale dvě branky Kralup během 11 vteřin 29. minuty definitivně rozhodly. Škoda samotného závěru utkání, kdy AFC nepochopitelně polevil a dvakrát inkasoval.

HFK vstoupil do utkání uctivě, až ustrašeně, zatažený na vlastní polovině hřiště velikosti méně než minimálních rozměrů, což hosty hodně překvapilo. Nestává se jim v poslední době často, že by z nich měl někdo obavy.

Přesto měli první možnost domácí, ale samostatný únik z poloviny vyřešil pádem pod nohy Heimrath. V 6. minutě vystřelil téměř od půlky Koláček, přesně k levé tyči a protože probíhající Moravec zakryl brankáři výhled, našel střelu až v síti. V 11. minutě promáchl útočník Příbrami po brejku dva na jednoho před odkrytou bránou a ve 13. minutě se hráč HFK otočil uvnitř brankoviště, ale trefil již zmíněnou tyč. Ve 14. minutě překopl zblízka levou nohou Moravec. V 15. minutě ustál Heimrath pokus na bližší tyč a Vymětalíkovu ránu také k bližší levé tyči vyrazil gólman Příbrami na RK. V 18. minutě vybojoval míč Harmáček, v přečíslení si narazil  s Moravcem, a vystřelil z hrušky takovou ránu, že jí stačil ještě usměrnit dobíhající Tetiva.

V 19. minutě hosté využili první chybu vytahujícího se brankáře Bohuňka a po zisku míče na půli předložil Vymětalík míč Moravcovi do prázdné. 16 vteřin před svačinou si dvakrát vyměnil míč i pozici nejlepší kralupský hráč Všolák s Moravcem, a ten zblízka zvýšil již na 4:0.

Ve 22. minutě mohl rozhodnout Vymětalík, ale po kličce na pravém křídle povedenou ranou jen těsně minul zadní tyč. Za 13 vteřin Příbram minula volný kout branky po dorážce zblízka a za dalších 17 vteřin si tečovaný nához smolně srazil po odrazu od břevna do vlastní sítě Heimrath. Ve 25. minutě domácí dostrkali do sítě odražený míč po nástřelu do brankoviště a zdramatizovali doposud poklidný průběh utkání. Ve 27. domácí hráč divže na půlce neukopl Vymětalíkovi nohu, zezadu, ale rozhodčí zapomněli karty v šatně. Po vynuceném odpočinku se Vymětalík vrátil do hry o dvě minuty později a při akci tři na dva našel rozeběhlého Koláčka na levém křídle, který i přes zákrok brankáře uklidil míč k bližší tyči. Hned po rozehrání se vytáhl Bohuněk znovu za půlku a Harmáčkovi se povedl po Heimrathově zásahu filigránský lob přes celé hřiště - 2:6.

Od té chvíle se zápas spíše dohrával, domácí trefili tyč, hosté spíš zařízení netrefovali, s výjimkou povedeného pokusu hodně netradičního střelce Všoláka, který poslal míč po RK zleva (a levačkou!) nechytatelně pod víko a zdvojnásobil tím svůj letošní bodový zisk. Individuální chyby AFC v závěru přinesly kosmetickou úpravu skóre.

Kralupy se po úvodním kole odvetné části drží ve středu tabulky, pro jistou záchranu musí uhrát ještě šest bodů. V neděli od 18.00 se AFC pokusí v domácí hale zastavit rozjetou Slatinu, která zvítězila šestkrát v řadě a její hráči Paluka a Jeřábek suverénně vedou KB soutěže. Takže se rozhodně bude na co dívat.

Sestava a branky AFC: Heimrath (0+1) - Všolák (1+1), Tetiva (1+1), Karas - Vymětalík (0+2), L. Koláček (2+0), L. Moravec (2+1), Harmáček (1+1)