17.1.2016 Skvělý Heimrath a tyče uchránili pro AFC alespoň bod Tisk

AFC Kralupy : Realvestav Slatina 2:2 (2:0)

Před rekordní diváckou návštěvou se v kralupské hale odehrálo derby divizní úrovně. Nejstarší hráč na palubovce suverénním výkonem udržel na uzdě největší hvězdy soupeře a nekompletní domácí dlouho mířili díky bojovnému a obětavému týmovému výkonu  za překvapivým vítězstvím. O dvoubrankový náskok přišli kralupští až ve 25. minutě. Hosté předvedli podle vlastních slov nejlepší výkon v sezóně a k vítězství měli blízko zejména během 37. minuty, kdy nastřelili dvakrát konstrukci a poté střela Jeřábka orazítkovala dokonce obě tyče.

Hned druhá minuta utkání 13.kola KP ve futsale předznamenala budoucí děj. Hostující Paluka se snadno uvolnil na levou nohu, ale z úhlu nastřelil pouze vnější tyč. Ve 4. minutě se uvolnil Harmáček, kterého Slatina zastavila pouze za cenu faulu.

Střelu Tetivy z následného TK po teči stěží vyrazil exdivizní Šídlo v bráně Slatiny, stejně jako dorážku Všoláka ze vzduchu. V 5. minutě se opět otočil Paluka, ale Heimrath přízemní ránu vyrazil na RK. V 6. minutě omylem přenechali hosté míč na půlce Tetivovi, který v netradičním brejku dva na brankáře posunul doprava na volného L. Koláčka a ten pečlivým zakončením otevřel skóre. Na druhé straně Heimrath vyrazil na RK ránu z dálky do vinglu i další pokus Paluky z otočky. V 9. minutě se stala nevídaná věc - Mára po svém obvyklém nápřahu neobvykle trefil branku a Šídlo stěží vytlačil míč ze šibenice a poté neuvěřitelně vytáhl Harmáčkovu gólovou ránu k levé tyči. V dalším brejku AFC v 11. minutě přihrál L. Koláček Tetivovi, ale brankář hostí zakročil skokem pod nohy střelce.

Slatina pozvolna utahovala víc a víc šrouby, ale Heimrath v ohni střel předváděl životní výkon. Chytil pádem pod nohy šanci Jeřábkovi, Márovu prudkou malou domů vyrazil hrudníkem. V době největšího náporu hostí udeřilo na druhé straně. Všolák se otočil s míčem metr a půl před levou tyčí a přesto, že byl stažen k zemi, postřčil balón směrem k bráně a zasunul okolo překvapeného Šídla - 0:2.

Navýšit mohli domácí hned po návratu z kabin, ale v brejku dva na jednoho se L. Koláček rozhodl pro střelu k pravé tyči, kterou brankář vytlačil na RK. Ve 22. byl Mára nucen faulovat dobíhajícího útočníka, ale Heimrath si poradil skokem k levé tyči i s krátkou penaltou Paluky. Tentýž hráč napálil pravou tyč o 18 vteřin později. Branky se hosté dočkali až ve 24. minutě, kdy se Punčochář po výhozu brankáře snadno otočil v brankovišti a přízemní střelou na zadní tyč snížil. Za minutu domácí snad poprvé výrazně chybovali v rozehrávce a hosté přečíslení tři na jednoho využili ke srovnání stavu. Nerozhodný stav donutil nemocného Vymětalíka ke vstupu na palubovku a také jeho zkušenosti přispěly k vyrovnání poměru sil.

Ve 28. minutě hezky zakombinoval L. Koláček s Harmáčkem, jehož skluz byl na zadní tyči o malinko kratší, než bylo pro AFC třeba. Ve 30. minutě unikl Vymětalík zprava, ale přízemní střela levačkou těsně minula pravou tyč. Další nápor Slatiny přišel v poslední pětiminutovce. Přečíslení hostí vyřešil Heimrath zákrokem hrudníkem proti střele Jeřábka zprava a po dobrém pokusu střelecky aktivního L. Koláčka, který nadělal Šídlovi velké starosti, přišla již zmíněná "minuta tyčí". Nejprve břevno po závaru a teči zleva, poté tyč po zákroku Heimratha na brankové čáře a nakonec přízemní rána Jeřábka z deseti metrů, pravá tyč, levá tyč a ven. Poslední možnost sebral Heimrath v poslední minutě střelci tygřím skokem přímo z kopačky.

Utkání tak nakonec skončilo tradiční remízou (už potřetí ze čtyř dosavadních mistráků), která byla ze strany Kralup opravdu perně vybojovaná. Uznání za výkon si zaslouží všichni hráči, kromě brankáře je třeba speciálně pochválit Máru, kterého atmosféra derby strhla a jeho důrazný a přitom čistý styl na soupeře hodně platil. Konečný potlesk diváků byl pro oba týmy víc než zasloužený.

AFC zaujímá ve středu tabulky pátou příčku, v pátek hraje ve Slaném proti MCE. Tomu se momentálně nedaří, ale na Kralupy většinou umí zahrát.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Mára, Tetiva (0+1), Všolák (1+0) - L. Koláček (1+0), T. Koláček (0+1), od 27. Vymětalík

Sestava 13. kola KP: Heimrath P. (AFC) 2x – Červený J. (Atlantic) 5x, Drašnar O. (Viva) 2x, Hudousek M. (O. K.), Veselý M. (Olympik C) 2x