22.1.2016 Bez Vymětalíka to nešlo Tisk

MCE Slaný : AFC Kralupy 12:6 (5:1)

AFC vůbec nenavázal na výkon se Slatinou, hlavně v první půli předvedl slabý, nebojovný a nekolektivní výkon a s neúplnou domácí sestavou po zásluze prohrál. Vymětalík opět citelně chyběl, alespoń jako trenér.

Jediným světlým momentem prvního dějství byl únik Všoláka, zakončený kličkou na brankáře, jeho faulem, červenou kartou a následně využitá přesilovka, která znamenala snížení na 2:1. Poté však Kralupy nedokázaly využít nepřítomnost brankáře MCE, do přestávky téměř nevystřelily a navíc samy třikrát inkasovaly.

Po půli se AFC zvedl, začal soupeře konečně přehrávat, třikrát se dostal na rozdíl dvou branek (naposledy 7:5 ve 30. minutě), ale poté Slaný lacinými brankami rychle odskočilo a bylo po nadějích.

Začátek utkání zastihl hosty nepřipravené. Ve 24. vteřině měl poprvé v dresu AFC střízlivý (celkem podruhé) a tudíž se slušnou trémou chytající Štípek třetí zákrok na kontě. Ve 2. minutě nezareagoval na střelu ze střední vzdálenosti a domácí vedli.

Ve 4. minutě utekl T. Koláček zprava, ale za překonaným brankářem zabránil míči  v cestě do sítě obránce. V 5. minutě sehráli slánští jednoduchý signál po TK  a bylo to 2:0. V 7. minutě unikl úplně sám L. Koláček, ale Majtaník vyrazil nohou. Ve 12. minutě vypíchl míč Všolák, Majtaník jej podrazil vně brankoviště a ukončil svoje působení v zápase. Domácím tak na hřišti nezůstal jediný hráč nad 21 let. Přesilovku AFC využil velmi rychle, po jisté kombinaci a střele Všoláka dorazil zblízka T. Koláček. Bohužel Kralupy získaly pocit, že už to půjde samo, i když už po 30 vteřinách inkasovaly potřetí a po zbytek půle se věnovaly sledování a hodnocení výkonu spoluhráčů. Umožnily tím Slanému získat rozhodující náskok.

Po návratu ze šaten a brance Máry téměř od půlky se hosté přeci jen pokusili o zvrat.  Ve 24. minutě našel Harmáček na zadní, pravé tyči Moravce, který snížil na 5:3, ale již za 57 vteřin udělal AFC chybu na půlce a MCE zvýšil. Ve 26. minutě hezky zakombinoval Mára s Moravcem, ale ten trefil v opuštěné bráně pouze nohy obránce. Ve 27. minutě dorazil T. Koláček střelu po rozehraném TK a opět snížil na rozdíl dvou gólů. Tentokrát vydržel rozdíl pouhých 26 vteřin, než domácí po obrovské chybě v rozehrávce a úniku dva na jednoho opět zvýšili. Ve 30. minutě si narazil Všolák na půlce s Moravcem a sólový únik zakončil přízemní střelou pod brankářem. Během dalších třech minut inkasovaly Kralupy hned třikrát a bylo po zápase. Za zaznamenání stojí jen dva momenty. Dokonaný hattrick T. Koláčka (branka na 10:6) a Štípkem zlikvidovaná dlouhá penalta, při které brankář hostí konečně využil poznatky z celonočního předzápasového sledování soupeře u videa. Střelu na lapačku očekával zcela najisto a také mrštným zákrokem vyrazil na RK. Velká škoda, že v některých předešlých případech zakončovali slánští jinak než na videu.

Zápas se nedá po vyloučení Majtaníka hodnotit jinak, než jako úplně zbytečná porážka. Pokud by na byl přítomen hrající trenér Vymětalík, zcela jistě by herní projev prvního poločasu vypadal jinak.

V tabulce se AFC drží v početném středu, ale již pouhých osm bodů nad čarou ponoru. V neděli sehrají Kralupy noční zápas v Mladé Boleslavi, proti týmu Joga. Tomu se v posledních kolech výsledkově vůbec nedaří...chytne se proti Kralupům?

Sestava a branky AFC: Štípek (0+1) - Všolák (1+1) Mára (1+0), Karas - L. Moravec (1+2), Harmáček (0+2), T. Koláček (3+0), L. Koláček