31.1.2016 Remíza je tentokrát ztrátou Tisk

Joga Mladá Boleslav : AFC Kralupy 2:2 (1:2)

AFC nastoupil ve velké boleslavské hale včetně svých největších opor Heimratha a Vymětalíka a svého soupeře, ještě nedávno vedoucího pořadí soutěže, při vyrovnaném poměru hráčů na palubovce po většinu času přehrával. Domácí od začátku vytahovali brankáře hluboko do pole, posledních 7 minut potom hráli klasickou powerplay a z ní také dvě minuty před koncem srovnali. Předtím ovšem mohli hosté rozhodnout, ale několikrát minuli prázdnou bránu. Po vyrovnání Jogy nastřelil Heimrath  ve 39. minutě tyč  znovu opuštěné branky a v poslední minutě chytil brankář Tetivovi desetimetrový kop. Spokojenější s bodem byli po utkání rozhodně hráči Jogy.

Začátek utkání kralupským vyšel. První šanci měl střelec posledních týdnů Všolák už ve 2. minutě, ale pas Moravce za brankáře nedostal. O minutu později se otočil kousek od brány L. Koláček, ale minul domácí svatyni. Ve 4. minutě vystřelil jedovatě Vymětalík při přečíslení bodlem pod víko, ale Dufek pohotově vyrazil na RK.

Domácí poprvé vystřelili až na konci 7. minuty, ale Heimrath zakročil nohou. Chvilku nato se uvolnil zprava T. Koláček a nástřel před bránu uklidil z voleje do sítě Harmáček. Dal tak atraktivní, ale čtenářsky ne zcela vyladěné hlasatelce příležitost k reparátu a odčinění „Hamráčka“ z úvodních sestav. Ovšem hodně neúspěšnému - „skóre utkání otevřel Hermáček" :)

V 9. minutě hosté zbytečně propadli a Boleslav trefila ze skluzu na zadní tyči při akci dva na jednoho tyč pod levým vinglem. V 11. minutě se na hrotu prosadil Všolák a jeho střela málem propadla brankáři mezi nohama do sítě. Poté se dostali do několika možností i domácí, ale Heimrath je celkem jistě pochytal, včetně gólové rány nártem do levého horního koutu. Jen na střelu Dufka nedosáhl, a ani nemohl, protože ta po mohutném rozběhu brankáře skončila na stropě místní hodně vysoké haly. V 19. minutě AFC okopíroval úvodní branku zápasu, tentokrát Tetivův nástřel zprava usměrnil vypracovaným hrudníkem do branky L. Koláček. Bohužel ještě v téže minutě domácí snížili po úniku zprava, přihrávce na střed a přízemní pohotové střele na poločasových 1:2. Ve 26. minutě vyhodil Heimrath po vlastním zásahu dlouhý míč na Vymětalíka za obranu i brankáře hostí, který těžký míč zpracoval a posunul na Moravce, ale ten při pokusu o střelu míč úplně minul. Přesto jej stihl vybojovat a vrátit Vymětalíkovi, jehož střelu vyrazil gólman nohou. Ve 30. minutě našel Moravec křížem Tetivu, ale jeho polovysokou střelu na zadní tyč vyškrábl brankář na RK, a poradil si s pokusem Moravce zblízka po uličce Harmáčka.

Hned po začátku powerplay těsně minul pokusem přes celé hřiště Vymětalík a 3 minuty před koncem netrefil prázdnou klec zleva unikající Všolák. Jinak domácí při powerplay celkem dobře drželi míč, ale vyložené šance se neobjevovaly. Po výborně odehrané pasáži, kdy Kralupy dlouho kontrolovaly míč na svých kopačkách, se přeci jen na konci 38. minuty Boleslavi povedlo hosty rozpohybovat a polovysokou střelou přesně k zadní, pravé tyči srovnat. Za pouhých 8 vteřin mohli jít domácí do vedení, ale uvnitř brankoviště skluzující útočník naštěstí pro AFC minul. Následné možnosti AFC jsem zmínil již v úvodu, nic víc se do konce nestalo.

Kralupy již tři kola nezvítězily, i když v Boleslavi k tomu měly hodně blízko, a v tabulce se propadly na prozatím nejhorší, už 8. místo. V pátek hostí AFC Celtic Kladno (20.00) a v případě vítězství by se mohl definitivně odstřihnout od sestupových starostí.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček (0+1), Karas, Tetiva (0+1), Všolák - Vymětalík, L. Koláček (1+0), L. Moravec, Harmáček (1+0)

Sestava 15. kola: Heimrath P. (AFC) 3x – Šafner L. ml. (Foboz), Santler D. (O. K.) 2x, Kuba V. (HFK), Tenkl T. (Realvestav) 2x