21.2.2016 Důležité body zůstaly doma Tisk

AFC Kralupy : FC OK Kladno 6:4 (1:0)

Po dlouhé době nastoupil Vymětalík v lepším zdravotním stavu a bylo to znát. Ve 25. minutě vedl AFC díky poctivému výkonu 3:0, ale power play hostí rozvrátila domácí systém a přinesla během tří minut snížení na rozdíl jediné branky. Naštěstí pro Kralupy se hostům nepovedlo do konce utkání ani jednou vyrovnat a tak mohl AFC slavit zisk potřebných bodů.

Kralupy vstoupily do utkání 18.kola KP hodně opatrně, s potřebou uhrát nějaké body, protože spodek tabulky se po sérii čtyř zápasů bez výhry nebezpečně přiblížil. Kladenští nastoupili bez svého nejlepšího hráče Santlera a také se nikam nehrnuli. V prvních 8 minutách zaujala pouze střela T. Koláčka po samostatné akci a dva zákroky Heimratha, kterými musel napravovat chyby při postupu do útoku. V 9. minutě se dostal během devíti vteřin do šancí L. Koláček, ale po přihrávce Vymětalíka z ložené možnosti minul bránu a následný pokus o stahovačku po úniku mu sebral gólman dobrým zákrokem přímo z nohy.

Chvilku poté domácí čtyřka rozehrála pohlednou akci na jeden dotek přes celé hřiště, ale přízemní střelu Vymětalíka vyrazil brankář od zadní tyče na RK. Ve 12. minutě AFC kompletně vyrazil do útoku a ponechal zapomenutého hráče u Heimrathovy brány. Po výhozu gólmana se však stačil Všolák vrátit dříve, než kladenský hráč zpracoval a zakončil. V 16. minutě se vydal za odraženým míčem L. Koláček, umístil z deseti metrů balón po zemi přímo k zadní, pravé tyči a poslal domácí do vedení.

V 18. minutě sklepl Vymětalík na hrušce na Moravce, ale ten trefil nadějnou ranou pouze tělo obránce. Konec poločasu přinesl i šance FC OK, ale prudkou ránu z úhlu zlikvidoval těžkým zákrokem Heimrath a chviku poté skončila tečovaná střela zezhora na břevně jeho branky. Začátek druhého dějství domácím vyšel výborně. Dvě šance l. Koláčka zlikvidoval brankář Kladna, druhou po vstřele z voleje do vinglu za cenu RK. A právě z něj si krásně naběhl Všolák na rozehrávku Vymětalíka a již letos poněkolikáté uspěl, tentokrát k bližší tyči. Ve 25. minutě si vyměnil Vymětalík míč s L. Koláčkem a poté přihrávkou z křídla vyzval ke skórování rozeběhlého Máru uvnitř brankoviště- 3:0.

Hosté vzápětí poslali do hry zraněného brankáře Kučeru a zahájili powerplay. Již po 40 vteřinách zkazil obránce AFC rozehrávku a kladenští snížili střelou mezi nohy padajícího brankáře Kralup. Za dalších 40 vteřin sehrál OK akci na zadní tyč a bylo to rázem pouze o gól. V následující minutě zpracoval Vymětalík dlouhý výhoz brankáře, posunul na hrušce na volného Moravce, který si dal na zakončení hodně záležet a s pomocí zadní tyče poslal míč do sítě počtvrté. Ve 30. minutě AFC otevřel při RK nesmyslně cestu (vzhledem ke stavu skóre)  k vlastní bráně a brejk Kladna skončil brankou na 4:3. Naštěstí ještě v téže minutě sebral Vymětalík v pokračující powerplay hostům na polovině míč a přes několik ataků jej dovedl až do brány střežené pouze obráncem. Přibližně v té době odstoupil ze hry zraněný Kučera a přesilová hra kladenských ztratila údernost. Ve 32. minutě posunul Vymětalík míč po rozehrání TK na T. Koláčka, který polovysokou bombou divže neprotrhl síť, upravil na konečných 6:3 a Vymětalík si tak připsal již čtvrtou asistenci večera. Naposledy hosté snížili opět z brejku, ve 34. minutě. Další únik FC OK vyřešil Heimrath skokem k tyči, po chvilce těsně minul prázdnou klec pokusem přes celé hřiště a poté se již utkání v klidu dohrálo.

AFC se drží ve skupině týmů před sestupovými pozicemi, s náskokem šesti bodů na desátou Bělou. Letos ani tato příčka nezaručuje jistou záchranu, vzhledem k pádu dvou českých týmů z extraligy. Příští víkend odehraje AFC dva zápasy, první v pátek na Stochově se silným Rakovníkem. V neděli přivítají Kralupy v odloženém utkání Celtic. Každý bod se bude v konečném účtování hodit

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček (1+0), Mára (1+0), Všolák (1+0), Tetiva - Vymětalík (1+4), L. Koláček (1+0), L. Moravec (1+0), Harmáček