26.2.2016 Neplánovaný úspěch v "jiném sportu" Tisk

Atlantic Rakovník : AFC Kralupy 1:4 (1:2)

Opět se potvrdilo, že futsal je v hale maximálních rozměrů trošku jiný sport. Atlantic bez vykartovaného střelce Červeného a plesajícího nejlepšího nahrávače a hráče Hejdy se za celé utkání zmohl na pouhých šest střel mezi tyče, pokud budeme počítat i plachtícího motýla, jediný přesný "pokus" druhé půle. Takže Kralupům Heimrath tentokrát  nijak zvlášť nechyběl.

Přesto se domácí ujali vedení v 8. minutě po hezky i účelně sehraném TK. AFC srovnal v 10. minutě a v 16. minutě šel v době rostoucího tlaku do vedení. Úvod druhé půle byl ještě herně vyrovnaný, ale zhruba od 28. minuty se začaly množit šance AFC a po brance Všoláka na 3:1 ve 33. minutě bylo rozhodnuto. Rakovník si i přes pokus o power play nevypracoval ve druhém poločase jedinou vážnější možnost a konečný rozdíl ve skóre je pro něj milosrdný.

V utkání 19. kola KP hraného na Stochově se úvodních 7 minut nestalo nic zajímavého, takže máme prostor i čas na předzápasové postřehy gólmana Kralup Davida Štípka: "Utkání s MCE mi nevyšlo kvůli nervozitě, což vědí všichni, ale nikomu jsem neřekl, že to bylo z hladu. Dneska jsem zašel nakoupit, přinesl si kilo uzeného, dvě klobásy a patnáct rohlíků, Akle nesnědl jsem všechno, tři rohlíčky jsem si nechal na večer. V autě do mě trenér nalil čtyři kubánský rumy, malý, prý na slehnutí a taky na nervy. Takže jsem připraven, jenom doufám, že nebudu muset na zem, protože bych se už nemusel zvednout". Tolik Štípek. Rakovník čte rozhovor naštěstí až nyní  a tak střílel pouze do míst, kam se kralupský brankář dokázal s menšími či většími obtížemí ohnout.

A teď už k zápasu. V 8. minutě unikl zprava Harmáček, byl faulovaný, ale TK Tetivy zachytily nohy obránce. Tutéž výhodu z ideální pozice využil Atlantic rozehrávkou k tyči a narážečkou proti noze, na kterou AFC v podstatě nereagoval. V 10. minutě utekl hráč domácích po pravém křídle, ale pod tlakem obránce minul. V 11. minutě vybojoval Vymětalík míč  na půlce, uvolnil L. Koláčka vlevo, který nezazmatkoval, naznačil střelu, vylákal Šimka a vrátil Vymětalíkovi na střed, jehož střela prošla mezi nohama beka do sítě. Po chvilce vystřelil Vymětalík po samostatné akci bodlem prudce, ale do středu brány.

V 15. minutě nahrál Moravec dvakrát kanonýru posledních kol (jméno netřeba)  přímo před bránu, zprava i zleva, ale Všolák minul jednou branku a jednou i míč. V 17. minutě Harmáček při přečíslení tři na dva místo přihrávky do strany udělal asi čtyři kličky zakončené přízemní střelou a poslal hosty do vedení. Únik Tetivy zleva přes celé hřiště vyrazil  v poslední minutě brankář nohou.

Ve 27. minutě unikl stejně L. Koláček, vybojoval RK a z něj z ideální pozice přestřelil. O minutu později šel Harmáček od půlky na Šimka úplně sám, ale pokus o přízemní obstřel šel i přes drobnou teč vedle pravé tyče. Ve 31. minutě L. Koláček vrátil na brankoviště zpět na Všoláka, ale gólovou střelu vyrazil od tyče obránce kolenem. Tlak Kralup rostl a již po minutě dloubl Karas míč do pravého křídla, Vymětalík jej zpracoval ještě uvnitř hřiště a křížnou přihrávkou vybídl k dalšímu zářezu , tentokrát s pomocí levé tyče,Všoláka. Ve 35. minutě si vyměnil míč aktivní Harmáček s Vymětalíkem, vystřelil a dorážku ze situace nikdenikdo z půlmetrové vzdálenosti poslal neuvěřiitelně do boční sítě. Po zápase to vysvětlil tím, že se mu v hlavě střetly dvě myšlenky. Méně je někdy více. Ve 37. minutě nahrál Tetiva  napříč brankovištěm Moravcovi, jehož střela z první se odrazila od nohy Šimka pod břevno a stanovila výsledek zápasu.

Neplánovaným vítězstvím se Kralupy hodně přiblížily záchraně, pokud uspějí i v dohrávce s Celticem, mohou se ucházet o umístění ve středu tabulky.

Sestava a branky AFC: Štípek - Tetiva (0+1), Všolák (1+0), T. Koláček, Karas (0+1) - L. Moravec (1+0), Harmáček (1+0), Vymětalík (1+1), L. Koláček (1+0)