Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

Historie klubu Tisk

Futsalový klub AFC Kralupy n/Vlt, kde "AFC" v názvu neznamená nic jiného než "Amatérský Fotbalový Club", vznikl 1.ledna roku 1988 v restauraci "U zlatého kapra" ve Slaném. Založilo jej pět, v té době již bývalých, spolužáků ze střední školy. Jmenovitě to byli Petr Listík, Rostislav Louček, Petr Stehlík, Martin Luksík a Josef Košťál.


Účast AFC v pravidelných soutěžích:

1985-1987  okresní liga v malém fotbale  - líném míči  (Libiš, Neratovice)

1993-1994  okresní soutěž v malém fotbale - líném míči  (Kladno)

1994-1995  neoficiální ročník kladenského okresního přeboru ve futsale (Slaný)

1995-2004  kladenský okresní přebor ve futsale (Slaný)

2004-2012  krajský přebor ve futsale (od roku 2008 domácí hřiště v Kralupech)

2012-2014 Divize

2014 -       krajský přebor ve futsale

 

Dávná historie AFC ve vzpomínkách předsedy Petra Listíka

„Konečně jsem se dostal k tomu, abych se pokusil dát dohromady dosud nezmapované počátky činnosti AFC (což znamená  Amatérský Fotbalový Club, tenkrát snad ani název futsal v Čechách neexistoval). Bohužel je to už přes 20 let a některé věci si nepamatuji. Tenkrát jsem si toho ani moc neschovával, tak jsem musel opravdu hledat, abych našel.

Když to vezmu úplně od pravěku,  tak v době před Kristem (rozuměj 1.1.1988,  oficiální vznik AFC), jsme se po maturitě domluvili s Martinem Luksíkem, Petrem Stehlíkem a Rosťou Loučkem, že by nebylo špatný chodit si zakopat do tělocvičny na gympl. Byl u toho i Pepa Košťál, i když s náma na gympl nechodil, ale všichni jsme ho znali. K tomu jsme nabalili další lidi - někoho z gymplu, moje bráchy, Martinova bráchu, sestry Žáčkovy, které začaly hrát fotbal závodně apod. Ideální termín, na kterém jsme se shodli, byl pátek v 19 hod. A od té doby nám ten páteční termín vlastně zůstal, jen se mění ta hodina.

Přihlásili jsme se do soutěže s líným míčem hrané v Libiši a posléze v Neratovicích. Teď už nevím, kdo to tenkrát organizoval a jaký měla název, ale byla to nějaká okresní liga. Mám ale zapsáno kdy jsme hráli poprvé, bylo to 24.11.1985 v Libiši a prohráli jsme 3:12. Nenapsal jsem si jméno soupeře, ale mám napsáno, kdo tenkrát za nás hrál, ale to nebude asi zajímavý.

Po Kristu (založení AFC) - jsme žádnou soutěž nehráli, ale po pár letech (v roce 92 nebo 93) někdo přišel s tím, že se hraje linej míč na Kladně, myslím si, že to byl Martin Luksík. Chtěli jsme hrát nějakou soutěž, tak jsme se rozhodli, že se přihlásíme. Rosťa Louček zařídil přes manželku dresy od spořitelny a první zápas jsme hráli v BIOS Kladno (vedle zimáku) 27.11.1993 a za AFC nastoupili : Louček, Martin Luksík, Petr, Evžen a Jan Listíkové, Košťál, Závodský, Slach a Šustr. Výsledek ani soupeře už nevím.

V dalších zápasech na Kladně ještě nastoupilo několik budoucích hvězd AFC (Procházka, Běhounek). Na Kladně jsme se potkali s Pavlem Nepilem a ten nás přetáhl od nové sezony do Slaného, kde rozjížděl tzv.malou kopanou pod ČMFS. Takže  19.11.1994 jsme poprvé hráli v BIOS Slaný s Rapidem Páleček "A" - prohra 2:7 branky AFC Petr Listík., Slach, sestavu nevím“.

Zde vzpomínky předsedy končí. Doby, kdy neexistoval Internet a mobilní telefony, natož delegát zápasu nebo zdravotnické zajištění utkání, jsou už dávno pryč. Časy ryzího amatérismu nenávratně skončily....

Sezóna 1994/95 byla poslední neoficiální, o které je jen minimum písemných záznamů. Další ročník soutěže ve Slaném (1995/96) je již uveden v archivech ČMFS a tudíž také ve  statistikách AFC.


 

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa