28.2.2016 AFC bude hrát kraj i v příštím ročníku Tisk

AFC Kralupy : Celtic Kladno 7:2 (4:1)

Dohrávka odloženého utkání 16.kola přinesla nekomplikovanou výhru Kralup, třetí v řadě, a tím i jistou záchranu v soutěži. Po úvodní nudě začaly padat branky až 5 minut před koncem půle. Celtic rychle srovnal vedení AFC, nevyužil následnou dorážku do prázdné branky a z protiútoku inkasoval. V předposlední minutě přidaly Kralupy další dvě branky a bylo hotovo. Hosté ukázali, že na sestupové pozici nejsou náhodou, působili dojmem, že zápas přijeli pouze odehrát. Při troše klidu v koncovce mohli domácí ve druhém poločase nastřílet podstatně víc branek, i přes výborný výkon brankáře kladenských.

Celtic zvolil od začátku volnější tempo a AFC se zbytečně přizpůsobil. Na konci 2. minuty unikl zprava Karas, ale střelu na dlouhou nohu nedostal  mezi tyče. Teprve v 8. minutě se objevila druhá šance AFC, ale přízemní ránu Tetivy po rozehraném autu zachytil brankář Kladna rozštěpem.

V téže minutě zachránil svoji bránu Štípek pádem pod nohy útočníka hostí. Krásnou ránu T. Koláčka v 11. minutě po RK vyrazil gólman rukou od zadní tyče, přízemní střely Všoláka a Harmáčka pro změnu vytáhl opět nohou. V 15. minutě si Karas opět naběhl za obranu a na hranici brankoviště krásně posunul míč z první na L. Koláčka, který pouze doklepl do odkryté brány - 1:0. Bohužel pro AFC ojedinělý únik hostí o minutu později po pravém křídle skončil nástřelem před bránu a dorážkou nahoru na bližší tyč. Na konci 17. minuty Štípek vyrazil střelu před dobíhajícího Ráce, ale ten netrefil míč ideálně, tedy spíš skoro vůbec a balón skončil v jediné části Štípkova těla, nacházející se uvnitř brankového obrysu, totiž jeho pravé ruce. Gólman Kralup rychle rozehrál na rozeběhlého Harmáčka, který hned posunul hru na levou stranu na Všoláka a ten z první poslal kulatý nesmysl o břevno do sítě. To byla pro domácí velká klika.

V následné minutě se nadvakrát neprosadil Vymětalík, ale v 19. minutě se otočil směrem do levého rohu a poté ideálně našel L. Koláčka téměř na brankové čáře - 3:1. A když za 19 vteřin vzduchem překřížil Moravec palubovku směrem na Tetivu, který si míč pustil na prsa a z voleje jej poslal k zadní tyči, mohli domácí pomalu slavit záchranu. Razítko k tomu dal hned po návratu ze šaten Moravec ze své oblíbené pozice u pravé tyče, po křížné přihrávce dobře naběhlého a tudíž úplně volného Všoláka.

Okolo 27. minuty nejprve těsně minul střelou do prázdné brány Všolák a poté L. Koláčkovi sebral brankář míč z nohy při pokusu o stahovačku pod sebe. Ve 29. minutě zakombinovala z první trojice Moravec, Všolák a zakončující Tetiva, ale jeho pokus skončil pouze na levé tyči. Hosté začali postupem času a únavy otevírat hru a propadat v obraně, ale domácí koncovku zbytečně uspěchávali, tak jako Harmáček s Moravcem při brejku na jediného obránce. V 34. minutě odpískal rozhodčí penaltu za faul Tetivy a hosté snížili ranou do horní poloviny brány na 5:2. Možné drama odmítl Štípek dvěma téměř tygřími skoky proti únikům a střelám zprava. Svůj výkon poté oslavil bezhlavým nákupem rozličných panáků v Restauraci na Františku a faktickým odesláním v pondělí pracující části týmu směrem k domovům.

Desetimetrový kop Tetivy ve 38. minutě zlikvidoval brankář Celticu, ale na teč vlastního obránce po přihrávce Harmáčka na zcela volného Moravce u zadní tyče už dosáhnout nemohl. Vlastní branka zhatila hattrick Moravce i tři asistence Harmáčka, protože oba spolupráci okopírovali ještě jednou v poslední minutě a upravili skóre na konečných 7:2.

Zajímavostí víkendových zápasů je fakt, že v každém z nich bodovali úplně všichni hráči, až na T. Koláčka. Po zisku devíti bodů v řadě může AFC skončit ve vyrovnaném středu tabulky třetí i devátý, hodně napoví nedělní souboj s lídrem soutěže, mělnickým céčkem.

Sestava a branky AFC: Štípek - Tetiva (1+0), Všolák (1+1), T. Koláček, Karas (0+1) - L. Moravec (2+1), Harmáček (0+2), Vymětalík (0+1), L. Koláček (2+0)