6.3.2016 AFC podlehl vítězi KP Tisk

AFC Kralupy : Olympik Mělník "C" 3:8 (0:4)

Teprve druhou domácí porážku AFC přineslo utkání 20. kola KP před slušně naplněnou kralupskou halou. Domácím utekl úvod utkání a již ve 3. minutě prohrávali 0:2. Po zbytek poločasu Kralupy předvedly dobrý výkon, soupeře v poli přehrávaly, ale nebyly schopny překonat výborného brankáře Mělníka a samy naopak na konci poločasu z brejků inkasovaly ještě dvakrát. Největší rozdíl mezi týmy byl v koncovce, Mělník skoro každou chybu AFC nemilosrdně  potrestal. Svoje branky vstřelily Kralupy až v závěru zápasu, takže se žádné drama nekonalo. Olympik tradičně předvedl, a to i za rozhodnutého stavu, opravdu pestrý repertoár nesportovního chování. Pokud by takhle hrály všechny týmy soutěže, bylo by lepší věnovat svůj čas něčemu jinému...je velká škoda, že mělničtí nepostupují.

Olympik vstoupil do utkání suverénně, AFC naopak zbytečně ustrašeně. V první šanci ještě hosté z otočky minuli odkrytou bránu, ale již v 93 vteřině vystřelili zdálky a po zákroku Heimratha zapadla dorážka zblízka k zadní tyči.

Na začátku 3. minuty ztratil útočník AFC míč ještě před polovinou hřiště a protiútok Olympiku skončil po přihrávce na střed druhou brankou. V 5. minutě trefil Karas po úniku zprava paži brankáře hostí a dorážku Máry zlikvidoval gólman pádem na zem.  V 11. minutě sklepl T. Koláček ze vzduchu míč na Moravce, ale jeho dělovka nártem skončila půl metru nad bránou a po minutě naopak oslovil Vymětalík T. Koláčka na zadní tyči, ale brankář vyrazil balón v pádu ven. Ve 14. minutě prostrčil Moravec míč skrz obranu na Karase, ale jeho střela skončila po zásahu brankáře jen rohovým kopem. Z jeho rozehrání vypálil Moravec, ale rána opět zasáhla ruku brankáře Mělníka. Naopak ojedinělá možnost Olympiku po RK znamenala zvýšení již na 0:3. V 17. minutě si vypracovali dvě možnosti vzájemnou souhrou Moravec a Vymětalík, ale první zprava těsně minul zadní tyč a druhý zblízka opět trefil jen brankáře. A aby nebylo smůly málo, nenápadný únik hostí skončil v 18. minutě další brankou v domácí síti.

Stejně hloupě začalo i druhé dějství, když hned ve 21. minutě dostihl útočník Mělníka krátkou malou domů smolaře utkání Moravce a před Heimrathem usměrnil míč do odkryté brány - 0:5, naopak náběh Máry po RK Vymětalíka osm vteřin poté neskončil v bráně hostí ani z bezprostřední vzdálenosti (či spíše blízkosti). Třetí velká šance Karase, opět po Vymětalíkově pasu, trefila pouze pravou boční síť, Moravec úplně sám zblízka minul a další střelu Karase, už ve 30. minutě, vyrazil brankář přímo na hlavu L. Koláčka, ale stihl zachytit i jeho hlavičku. Ve 32. minutě předvedl dvakrát svoji dravost a rychlost hostující Vokoun, a z jeho úniků zleva a přihrávek před branku zvýšil Mělník na hrozivých 0:7. Až ve 34. minutě Vymětalík po spolupráci s L. Koláčkem odčaroval mělnického hrdinu a ukončil kralupské střelecké trápení. Ve 37. minutě tentýž hráč proměnil samostatný únik suverénním blafákem  - 2:7. Do konce zápasu skórovaly týmy ještě jednou, přihrávku Harmáčka na hodně aktivního Karase si hosté srazili do vlastní brány 22 vteřin před sirénou.

AFC se drží před posledními dvěma koly na 7. pozici tabulky, se ziskem 30 bodů. Pokud chce ještě pomýšlet na lepší konečné umístění, musí v neděli dopoledne bezpodmínečně zvítězit na palubovce Fobozu Slaný.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček, Mára, Karas - Vymětalík (2+0), L. Koláček (0+1), L. Moravec, Harmáček (1+0)