18.3.2016 Rekordní výhra nechutnala sladce Tisk

AFC Kralupy : Atmos Bělá p.B. 11:5 (6:1)

Hosté z Bělé přicestovali k utkání posledního kola KP jedním autem, a tak bylo ještě před začátkem jasné, že domácí mohou jen málo získat, ale hodně ztratit. Kralupy začaly dobře, L. Koláček vstřelil do 57 vteřiny po přihrávkách Vymětalíka dva góly, v 6. minutě to bylo 4:0, ale branka Bělé před koncem poločasu předznamenala trápení AFC v druhé půli. Ve 32. minutě svítil na tabuli ostudný výsledek 8:5 a jen díky rozdílovému hráči Vymětalíkovi, který v zápase získal sedm kanadských bodů,  neskončilo utkání úplnou blamáží. AFC sice poprvé v sezóně nastřílel dvouciferný počet  branek a zvítězil nakonec rekordním, šestibrankovým rozdílem, ale opět předvedl, že proti slabému soupeři zahrát neumí. A tak paradoxně po skončení velmi slušně vedeného boje (na fauly 4:1 v neprospěch domácích) odjížděla spokojenější unavená pětice ze samého severu kraje.

Prořídlá sestava Bělé a rychlé dvě branky AFC poměrně rychle uspokojily, a tak se už na konci druhé minuty objevila kompletní obrana druhé čtyřky na hrotu útoku. Třetí gól přidal Harmáček zblízka ve 4. minutě, po prostrčení do brankoviště od Miloše Hakla, 23-letého nováčka v řadách AFC. Ten se stal teprve 38. hráčem Kralup za 12 let působení ve vyšších soutěžích. V 6. minutě skóroval Vymětalík po výhozu Heimratha a vypadalo to na podstatné vylepšení letošních bilancí.  Od té doby se však Kralupy přizpůsobily tempu Bělé a hra se začala vyrovnávat. Na přelomu poločasu se prosadil opět Vymětalík po svém typickém blafáku doleva a ve 14. minutě zvýšil na 6:0 Tetiva po zpětné Harmáčkově přihrávce od brankové čáry. V 18. minutě snížil dělostřelec Kvajsar suchou ranou do vinglu na poločasový pětibrankový rozdíl a ukázal hostům, že mohou i útočit.

Ve 22. minutě Atmos trefil tyč, poté vsítil podruhé a v další minutě nastřelil břevno. Po brance T. Koláčka po Karasově nástřelu zprava snížil opět Kvajsar ve 25. a 26. minutě na rozdíl pouhých třech branek. V té době domácí bohorovnost a zároveň bezmoc vrcholila, v jednu chvíli šli dokonce zcela nepochopitelně tři hráči Bělé na samotného Heimratha, ale neproměnili, i díky skoku kralupského brankáře. Ve 31.minutě ukázal Hakl, že má rychlé nohy a že by mohl být posilou. Po přihrávce Harmáčka se dostal za obranu a dlouhou kličkou doprava obešel i Vernera v bráně Bělé. Po posledním snížení hostí se postaral o konečný rozdíl Vymětalík, srdnatě bojující i za některé vlažnější spoluhráče. Nejprve dvakrát skóroval a poté nahrál L. Koláčkovi a svým náběhem umožnil Koláčkovi překvapivě skórovat. Vymětalíková desátá branka v utkání byla zároveň 100. brankou Kralup v letošním ročníku. Doufejme, že tento důvod k dvojité oslavě na posezónním soustředění v osadě Jizerka nezapadne .

AFC získal v konečné tabulce 33 bodů, o čtyři více než vloni, ale i přesto se umístil až na 7. místě. To víceméně odpovídá předvedeným výkonům, ale zároveň je to druhý nejhorší výsledek v historii (2007/08 - 9. místo).

Sestava a branky AFC: Heimrath (0+1) - Karas (0+1), T. Koláček (1+1), Všolák (0+1), Tetiva (1+0) - Vymětalík (4+3), L. Koláček (3+0), Harmáček (1+3), Hakl (1+1)

Sestava 22. kola: Novotný J. (Joga) – Kraus V. (Celtic) 3x, Beran F. (Joga), Vymětalík V. (AFC) 4x, Jeřábek J. (Realvestav) 6x