Pohár ČMFS 2010/11 Tisk

AFC: Atraps Kladno 3:2 (3:1)

Utkání 1. kola domácím příliš nevyšlo. Soupeř, hrající o tři soutěže níže, nastoupil s velkým respektem, který ještě umocnila branka J. Pavlíčka po úniku Tetivy. Od poloviny poločasu se důrazní hosté osmělili, vyrovnali hru a po brejku i skóre. Pohotové branky bratrů Koláčků určily poločasový výsledek, který byl lepší než předvedená hra.

Krátce po pauze kladenští snížili a o zbytku utkání se dá napsat jen to, že nebýt výtečného Heimratha, který zlikvidoval několik vyložených příležitostí soupeře, chystali by se k zápasu 2. kola proti druholigové Čechii Slaný kladenští.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Mára,A. Moravec, Karas Janouškovec - J. Pavlíček (1), Tetiva, L. Koláček(1), T.Koláček(1)

Pohár ČMFS - AFC postoupil mezi posledních osm týmů.

AFC Kralupy: Čechie Slaný 3:2 (2:1)

Ve 2. kole poháru ČMFS přivítali futsalisté kralupského AFC na své palubovce atraktivního soupeře, druholigovou Čechii Slaný. Hosté byli favority, i když přijeli pouze se šesti hráči do pole a bez největších hvězd, ale přeci jen s hráči víceméně pravidelně nastupujícími v ligové soutěži.

Domácí naopak nastoupili v optimálním možném složení a od začátku se snažili neposkytnout soupeři čas a prostor na kombinaci. Ve 4. minutě vlétl do rozehrávky Čechie L. Koláček, ve skluzu však těsně netrefil prostor mezi tyčemi. Hosté poprvé vystřelili na konci 5. minuty, Pelc jistě zakročil. V 7. minutě se uvolnil Tetiva, ale nastřelil stojnou nohu brankáře Hnízdila.

Poprvé se skóre měnilo v 8. minutě – Márův důrazný odkop se nešťastně odrazil od útočníka Čechie přímo do odkryté branky AFC. Ve 12. minutě si hosté vypracovali největší šanci utkání, Pelc však přízemní střelu ze dvou metrů famózně zlikvidoval.

Na konci poločasu se konečně střelecky prosadili domácí. Ve 20. minutě se ve středu pole uvolnil Moravec, dal míč pod sebe na Tetivu a ten v úniku nezaváhal. Prostrčil míč pod padajícím Hnízdilem a srovnal stav zápasu. Ještě veseleji bylo domácím při odchodu do šaten. Ve 25. minutě Márův křížný pas obránce soupeře jen prodloužil na hranici brankoviště a zde Moravec snadno zasunul podél nepřesně vyběhnutého Hnízdila.

Do druhé půle vstoupili domácí již zcela bez respektu a výrazné šance se hromadily převážně na jejich straně. Tetiva po sklepnutí Moravce hlavou, T. Koláček po pasu L. Koláčka ani Karas po výborné přihrávce Pavlíčka netrefili branku. Na druhé straně Pelc zakročil proti nebezpečné střele ze střední vzdálenosti a hlavička Klempta po chybě domácí obrany orazítkovala břevno. Na předělu druhého poločasu přišly další šance AFC, opakovaná střela L. Koláčka minula branku, Pavlíčka dvakrát vychytal brankář. Ve 39. minutě Moravec dopravil vlastní vyraženou střelu do odkryté brány Čechie, zvýšil na 3:1 a přiblížil AFC postupu. Ve 42. minutě se skvěle uvolnil Pavlíček, ale L. Koláček ve skluzu těšně minul.

Poté již začala power-play Čechie s vytaženým Hnízdilem, která sice změnila poměr sil na palubovce, ale přinesla jen málo vyložených možností slánských.. Pouze střela z rozehraného TK zapadla necelé čtyři minuty před koncem k tyči Pelcovy branky a přinesla snížení na konečných 3:2. Zbylý čas utkání již domácí zkušená sestava odehrála celkem v poklidu.

Z postupu se tak po zásluze raduje kralupský AFC, který ve čtvrtfinále přivítá v hale na Cukrovaru další druholigový celek, Olympik Mělník.

Sestava a branky AFC: Pelc – Mára, Dostál, Karas, T. Koláček – L. Moravec (2), Tetiva (1), J. Pavlíček , L. Koláček

AFC Kralupy: Olympik Mělník 1:8 (0:5)

Ve čtvrtfinále krajského kola poháru ČMFS ve futsale se utkal AFC na vlastní palubovce s Olympikem Mělník.

Tým z města u soutoku potrápil v semifinále play-off druhé ligy Andy Liberec a tak domácí očekávali kvalitnějšího soupeře, než byla slánská Čechie v minulém kole.

Ze začátku utkání mělnickým trvalo, než se zorientovali na menším hřišti kralupské haly, takže první příležitosti měli domácí. Tečovaná střela Pavlíčka těsně minula pravou tyč, poté L. Koláček z úhlu nevyzrál na vyběhnutého gólmana hostí. V 8. minutě poprvé Olympik roztočil kolotoč krátkých přihrávek a nabíhající hráč ze zadní tyče jistě otevřel skóre. Ve 12. minutě vsítili hosté po rohovém kopu podruhé. Ve 14. minutě zvýšil Mělník umístěnou střelou ze střední vzdálenosti již na 3:0 a rázně ukončil myšlenky domácích na další postup.. Poté se hra v poli vyrovnala, ale přesto se hosté prosadili v závěru poločasu ještě dvakrát. Pokud se mělničtí dostali do střeleckého prostoru, vždy si díky trénovanosti a vzájemné sehranosti věděli rady.

Zatímco v první půli byl zápas téměř bezkontaktní, rozhodčí odpískali jediný nedovolený zákrok, ve druhém poločase AFC zvýšil důraz v soubojích a to na hosty celkem platilo. V 33. minutě snížil přesnou střelou Urban po přihrávce Všoláka, který vybojoval míč v souboji na polovině hřiště. V 37. minutě se hezky uvolnil T. Koláček, jeho první střelu vyrazil brankář a dorážka těsně minula šibenici. V 39. minutě hosté snadno zvýšili opět ze zadní tyče na 6:1 a definitivně rozhodli.

Po tyči Moravce a šanci Pavlíčka měli poslední slovo v zápase hráči Olympiku. Ve 49. minutě si vzali time-out, po něm sehráli jednoduchý signál na volného střelce a v poslední minutě po nastřelené tyči a nedorozumění v brankovišti lacino stanovili konečný výsledek.

I přes velký rozdíl ve futsalových dovednostech AFC ostudu neudělal a ve druhém poločase byl mladému mělnickému týmu vyrovnaným sokem. Porážka o 4-5 gólů by lépe vyjádřila poměr sil na ploše, ale i tak si domácí hráči zápas s kvalitním soupeřem užili. Nabyté zkušenosti určitě zúročí v říjnu, kdy odstartuje další ročník krajského přeboru.