7.10.2016 AFC uhájil první body Tisk

1. mistrovské utkání sezóny AFC zvládl, když v pátek porazil nováčka soutěže AFK Rozdělov na jeho stochovské palubovce 5:4 po poločase 2:1. AFC postupně navýšil až na 5:2, domácí korigovali v závěru zápasu z dlouhých penalt za akumulované fauly a nebyli daleko od vyrovnání. AFC se představil v plné sestavě, jen v brance zaskočil za obvyklou jedničku Heimratha vždy připravený Štípek.

Kralupy vstoupily do zápasu s míčem na noze, ale jakmile ho ve druhé minutě půjčily soupeři, ten hned z první střely našel mezírku mezi nohama přesouvajícího se Štípka a Rozdělov šel poměrně lacino do vedení. Ještě před dvěma měsíci by tam žádná mezera nebyla, ale shozených 26 kilo za zmíněně období udělalo své. Kralupy dál kombinovaly, držely míč,  ohrožovaly branku Rozdělova především z rychlých brejků a zároveň nepouštěly soupeře do výraznějších šancí díky dobře vystavenému defenzivnímu bloku.

Za svou aktivní hru byly odměněny velmi důležitou brankou, kdy se po přihrávce Vymětalíka prosadil střelou po zemi T.Koláček, to běžela 13.minuta. Do poločasu bylo ještě veseleji, když se v 19. minutě po rychlém brejku a akci celé čtyřky "mladých" prosadil Všolák, který dostal ideální přihrávku od Harmáčku před poloodkrytou branku domácích.

Druhá poločas začal, jak první skončil, AFC měl převahu a již ve 22. minutě se prosadil dnešní kapitán, skeptik a opozdilec Libor Koláček po vybídnutí od Vymětalíka. Zdramatizování utkání přišlo v minutě 27., kdy se domácí útočník obtočil kolem obránce Kralup a překvapil Štípka střelou rovnou z otočky. Kralupy se nikam nehnaly a dál čekaly na chybu soupeře.Ve 28. minutě jednu z nich využil L.Moravec, když uzmul balon na půlce a samostatný únik zakončil technickým bodlem k tyči, za necelé dvě minuty si gólovou radost zopakoval, když zakončoval patičkou mezi nohama brankáře po ideální přihrávce Vymětalíka do předbrankového prostoru. Kralupy jakoby se spokojily s výsledkem a v hlavách si nastavily, že se již nic nemůže stát, ale opak byl pravdou. Fauly na straně hostí začaly povážlivě přibývat, přičemž některé byly z kategorie zbytečných, hostujíící borci kupili chyby. Ve 37. minutě vytvořili kralupští pátý a za chvíli i šestý faul a byl nařízen první TK kop pro Rozdělov. Domácí střelec zakončil nekompromisně, totéž zopakoval jiný střelec o minutu později, kdy byl nařízen TK za sedmý faul Kralup. Do konce zbývala minuta a půl a Štípek v bráně i obrana se museli překonávat, aby uhájili 3 body, což se nakonec se štěstím podařilo. V poslední vteřině ještě Tetiva těsně minul opuštěnou bránu při power play Rozdělova. Suma sumárum AFC odehrál hezkých prvních 36 minut, kdy zaslouženě vedl o 3 branky, ale velkou kaňkou byla nezvládnutá poslední čtyřminutovka. Snad to bylo tím, že se sezóna teprve rozjíždí a letos poprvé v historii se šlo do zápasu bez jediného tréninku. Naštěstí všichni zřejmě odtrénovali kvalitně individuálně. V příštím kole se Kralupy představí na své palubovce v pátek 14.10. od 20:00, kdy přivítají tradičního soupeře z Bělé, který v prvním kole podlehl doma druhému letošnímu nováčkovi - Kročehlavům.

Sestava AFC: Štípek - Všolák, Tetiva, T.Koláček, Karas - L.Moravec, Harmáček, Vymětalík, L.Koláček,

38. 4:5

Sestava 1.kola KP:  Kučera M. (Akademie) – Zlata R. (Akademie), Přichystal P. (Kročehlavy), Vymětalík V. (AFC), Hink J. (Třebus.)