21.10.2016 57 vteřin Tisk

Sokol Dobřichovice : AFC Kralupy 6:2 (2:0)

Nepovedená první minuta připravila ve 3. kole KP ve futsale AFC o body. Kralupy dvakrát nechaly útočníky domácích zakončovat zblízka, za svými zády a v 57. vteřině prohrávaly téměř z ničeho 2:0. Po zbytek prvního poločasu už hrál  AFC výborně, v obrovském tempu, vypracoval si trvalý tlak, ale skvěle chytajícího domácího brankáře nepřekonal ani jednou, dorážky uvnitř brankoviště potom hosté s železnou pravidelností posílali mimo tři tyče. Spoustu kralupských střel navíc zblokovali obětaví obránci. Sokol hrozil pouze z občasných brejků, přesto dvakrát nastřelil  brankovou konstrukci.

Ve druhé půli kralupský tlak trochu zeslábl, přeci jen chyběly síly vydané v prvním dějství. Navíc  domácí do 30. minuty třikrát využili brejkovou situaci, zvýšili na 5:0 a bylo rozhodnuto. Poté se konečně prosadili i hosté, ale po snížení na 5:2 ve 37. minutě už na obrat nezbýval čas.

Škoda úvodu, za nerozhodného stavu by asi průběh velmi kvalitního zápasu vypadal jinak.

Již ve 32. vteřině AFC inkasoval k levé tyči po nedůrazném odkopu. A než dostala nová posila Kralup, 24-letý Tomáš Pospíšil, příležitost ukázat své brankářské umění, bylo to po nešťastně tečované střele, která sotva dolezla do brány, o dvě branky. Na konci třetí minuty unikl zprava Vymětalík, ale pouze nastřelil brankáře domácích. V 6. minutě skončila tečovaná rána Tetivy zleva na bližší spojnici, střela Dobřichovic z podobné situace orazítkovala vnější, také levou tyč. Tlak Kralup pozvolna sílil, ovšem dvě vyložené možnosti Harmáčka v 11. minutě opět pacifikoval brankář. Jasnou příležitost Vymětalíka ve 13. minutě hasili domácí v momentě střely faulem na hranici brankoviště , ale píšťalka rozhodčích zůstala nepochopitelně němá. Další ránu téhož hráče  o 10 vteřin později vytáhl gólman rukou z pravého spodního rohu. V 15. minutě dorážel T. Koláček vlastní střelu do prázdné brány, ale těsně minul a neuspěl ani po úniku v 18. minutě. Hostům se do poločasu snížit nepovedlo, ale futsal v jejich podání se musel přítomným divákům líbit.

Ve 23. minutě se doslova proháčkoval Harmáček ke střele na bližší tyč, ale opět zakročil brankář Sokola. Ve 24. minutě vyrazil Pospíšil ránu ze střední vzdálenosti a domácí z nepokryté dorážky a nahrávky na zadní tyč vsítili potřetí. O vítězi definitivně rozhodly dvě branky Dobřichovic okolo 29. minuty utkání, jak jinak než z brejků, druhá z nich padla do prázdné branky po těžké srážce brankáře Kralup s domácím útočníkem. Mezitím chytil gólman Sokola neuvěřitelně i střelu Tetivy po zpětné přihrávce Moravec téměř na brankovou lajnu. Tetiva se nakonec prosadil až ve 31. minutě, po nahrávce Vymětalíka. Ve 33. minutě napálil T. Koláček spodní hranu břevnu, ale rána vypadla ještě před brankovou čáru. Druhou branku hostí vsítil po své typické kličce podél koncové čáry Vymětalík, ale domácí naposledy odpověděli přesnou střelou z dalšího protiútoku a stanovili konečný výsledek 6:2.

AFC chybí po první porážce pouhý bod na čelo tabulky. Ztrátu se pokusí dohnat v  domácím nedělním utkání s pravidelně sestupujícím a stále se přihlašujícím týmem HFK Příbram. Výkop zápasu je v tradičním čase 18.00.

Sestava a branky AFC: Pospíšil - T. Koláček, Tetiva (1+0), Karas, (od 31. A. Moravec) - Vymětalík (1+1), L. Koláček, L. Moravec, Harmáček