30.10.2016 Očekávaná výhra Tisk

AFC Kralupy : HFK Příbram 7:1 (2:0)

K dalšímu zápasu série "AFC : týmy z konce průběžné tabulky" dorazila Příbram s obměněným, ale nijak posíleným kádrem oproti sestupovým sezónám. A tak byl pro domácí, i když hrající bez tří stabilních obránců, zisk všech bodů povinností. V první půli Kralupy sice měly trvalou územní převahu, ale při zakončení málokdy trefovaly branku, a tak se ujaly pouze dvě střely L. Moravce. Po zvýšení Vymětalíka ve 24. minutě na 3:0 se HFK podařilo snížit v minutě 28. a v následné jediné rušnější pasáži utkání  podržel AFC důležitými zákroky Heimrath. Po další brance Moravce ve 33. minutě ale hosté odešli fyzicky a inkasovali v rychlém sledu další tři zářezy. Pokud by dnes AFC proměnil alespoň polovinu svých možností, muselo být vítězství dvouciferné.

Příbram zaujala od začátku utkání obranné postavení, nikam zbytečně nevyrážela a nechala iniciativu Kralupům. První velkou možnost si vypracoval technickým uvolněním na pravé lajně T. Koláček, ale jeho prudká křížná střela minula levou zadní tyč. V 7. minutě vystřelil zprava L. Moravec, gólman soupeře  jen vrátil míč střelci na nohu a dorážka z jeho placírky skončila s pomocí zadní tyče těsně za brankovou čarou. Šanci zvýšit měl hlavně Harmáček, ale po RK promáchl zcela sám, na ose hřiště čtyři metry od brány. Ve 14. minutě vyšel jedinělý brejk hostům, ale Heimrath v pádu střelu osamoceného útočníka zachytil. V 16. minutě se brankářovi AFC povedl přesný výhoz přímo na hlavu Moravce a jeho lehké nadzvednutí skončilo pod horní tyčí branky HFK.

Po návratu ze šaten si navedl Vymětalík míč na silnější pravou nohu a povedenou ranou na střed propálil brankáře potřetí. Bohužel pro AFC hosté nezvolili po RK tradiční střelu z prvního náběhu, ale Hájek si posunul míč kolem blokujícího hráče na levou nohu a trefil přesně místečko u zadní levé tyče. Domácí se po inkasované brance i nadále lehkovážně tlačili do útoku a v tomto úseku nechávali vyniknout svoji oporu v bráně. V jednom případě vyrážel brankář Kralup dokonce ránu z těsné blízkosti hlavou. Klid do řad AFC vrátila až pohotová branka L. Moravce levou nohou po RK L. Koláčka. Ve 35. minutě nedokázal po prostrčení od Harmáčka na brankovišti osamocený A. Moravec vůbec vystřelit, pouze vrátil míč Harmáčkovi do celkem nevýhodné pozice a jeho střela skončila v boční síti. Ve 36. a 37. minutě dvakrát uvolnil bodově rozjetý L. Moravec T. Koláčka a ten ze samostatných úniků spolehlivě zvýšil již na 6:1. Pro Moravce to byl první pětibodový večer od 7.11.2010 (při domácí výhře 8:3 také s Příbramí, ale Legií). Ve 38. minutě Kralupy poprvé v zápase využily jedno z mnoha přečíslení a L. Koláček na zadní tyči po přihrávce Vymětalíka uzavřel účet zápasu.

Po 4. kole se Kralupy dotáhly na vedoucí Akademii Kladno (bývalé FC OK) a právě na její palubovce v neděli večer sehrají přímý souboj o vedení v soutěži. Teprve tento zápas ukáže, jaké jsou ambice AFC v letošním ročníku, dosavadní soupeři budou velmi pravděpodobně bojovat o setrvání v soutěži.

Sestava a branky AFC: Heimrath (0+1) - Vymětalík (1+1), T. Koláček (2+0), Mára, od 21. A. Moravec - L. Koláček (1+1), L. Moravec (3+2), Harmáček (0+1)

Sestava 4. kola KP: Dufek T. (Joga) – Beran F. (Joga), Moravec L. (AFC), Hink J. (Třebusice) 3x, Volf L. (MCE)