6.11.2016 Přestřelka o první flek skončila šťastně pro AFC Tisk

Akademie Kladno : AFC Kralupy 7:9 (5:5)

V kvalitním, bojovném utkání plném zvratů (1:3, 4:3, 5:5, 7:5, 7:9) udržoval naději Kralup na dobrý výsledek střelecky disponovaný Harmáček. Svojí už čtvrtou brankou snížil ve 32. minutě na 7:6 a zároveň zahájil velký závěrečný obrat kralupských. Kladenští byli v průběhi většiny utkání o něco málo lepší, ale v samotném závěru zápasu odešli hlavně psychicky.

V 5. kole KP ve futsale se ve slánské hale střetly vedoucí celky průběžné tabulky. Úvodních pět minut proběhlo podle svědectví přítomných diváků opatrně, oba týmy víceméně čekaly na příjezd přenosového vozu. Poté se rozpoutala pro AFC hodně netypická přestřelka. V 7. minutě přihrál L. Moravec do pravé strany Harmáčkovi, ten si počkal na pohyb brankáře a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Po půl minutě zachránil Kralupy v pádu přímo na brankové čáře za již překonaným Heimrathem Vymětalík a za chvilku trefil Harmáček zleva vnější tyč.

Po chybě v rozehrávce podržel Kralupy Heimrath zákrokem nohou v pádu v 8. minutě, ale v 10. minutě domácí přeci jen srovnali, po nástřelu zprava na zadní tyč.

Po 14 vteřinách napálil Vymětalík v jasné šanci levou spojnici tyče a břevna a ještě v téže si vyměnil míč s Moravcem a technické přehození bezmocného brankáře skončilo na břevně. Ve 13. minutě vybojoval míč napadající Harmáček a přes zákrok gólmana procedil míč k zadní tyči – 1:2. O minutu později vyhodil Heimrath míč přesně na L. Moravce, ten sklepnul z první na Vymětalíka, jehož přízemní rána bodlem prolétla mezi nohama Kučery do sítě. Otřesená Akademie si poté vyžádala oddechový čas, který jí rozhodně neuškodil. Naopak, již po 110 sekundách Kladno vedlo 4:3, nejprve snížilo po přiklepnutí na hrušce proti noze, vyrovnalo po zbytečné ztrátě míče AFC a propadnutí v útoku a do vedení se dostalo po neodpískaném faulu na Moravce a následném rychlém protiútoku.

V 17. minutě nadělala přízemní střela Vymětalíka brankáři Kladna nečekané problémy a L. Koláček zblízka akrobaticky ze vzduchu srovnal stav. Bohužel, za pouhých 11 vteřin domácí nastřelili z TK balón podél zdi na hrušku přímo do nohy a ten po teči skončil pod břevnem kralupské klece. Pokud to byl úmysl, tak to byla paráda. V 18. minutě Harmáček opět získal míč a přízemním bodlem poměrně z velké dálky suverénně srovnal. V předposlední minutě se při pokusu o zakončení zranil v souboji tvůrce hry Vymětalík, ale během pauzy se dal naštěstí pro AFC do kupy.

Druhý poločas začal půlminutovou diskusí na téma, který tým má rozehrávat. Nakonec rozhodčí zvolili AFC, ale už ve 20 vteřině Kralupy čelily trojnásobné šanci Akademie, u které se míč odrážel od Heimratha, poté levé tyčky a dorážku zablokoval ve skluzu obětavě Všolák. Přečíslení Kladna tři na jednoho ještě dopadlo pro AFC dobře, ale další Všolákův blok ve 23. minutě už tak úspěšný nebyl, smolná teč poslala míč jiným směrem a Kladno znovu do vedení – 6:5. Ve 26. minutě tečoval Moravec míč jemně patou a Kučera nohou se štěstím zachránil. Ve 28. minutě přihrál Vymětalík do šance Všolákovi, ale ten levou nohou v záklonu přestřelil odkrytou branku. Přesně na začátku poslední desetiminutovky Kralupy zcela zbytečně ztratily míč v nebezpečném prostoru a útočník domácích propálil brankáře AFC. Již po 19 vteřinách mohlo být asi rozhodnuto, ale vracející se T. Koláček vyhlavičkoval zpod břevna gólový oblouček Kladna. Ale Kralupy dnes měly střelce, skvěle hrající Harmáček utekl po přihrávce Vymětalíka zprava a křížným bodlem napálil míč nechytatelně přímo do víka – 7:6. Následnou ránu Moravce po otočce na brankovišti vyrazil Kučera na RK a střela po odvážném průniku T. Koláčka skončila vedle pravé, bližší tyče.

Ve 36. minutě fauloval rozdováděný Rác Vymětalíka a sám postižený hráč poslal přízemní střelu houštinou nohou přesně k levé tyči, od které se míč odrazil do sítě. Bylo znovu srovnáno a domácí, ukřivdění dávno předchozím sporným výrokem rozhodčích, se v tu dobu věnovali namísto hře diskusím se sudími. Za třicet vteřin unikl Moravec, ale vypálil nahoru do hrudníku či ramene brankáře a nechal tak autorství vítězné branky tomu dnes nejpovolanějšímu. Po velkém závaru na brankovišti Akademie ve 37. minutě dorazil odražený balón do sítě Dan Harmáček, tentokrát nártem. Kladno si opět vzalo oddechový čas a zahájilo powerplay. V čase 38.00 zlikvidoval Heimrath pádem pod nohy šanci Rácovi a po chvilce se podařilo L. Koláčkovi trefit z obtížné pozice u autové čáry prázdnou branku – 7:9. Zoufalý nápor Akademie poté Kralupy ubránily, i díky dalšímu pohotovému zásahu Všoláka a mohly tak po závěrečném hvizdu oslavit posun na čelo velmi vyrovnané soutěže.

První místo naposledy Kralupy okusily začátkem prosince 2011, jeho udržení alespoň na další týden je podmíněno vítězstvím v nedělním domácím zápase s Fobozem Slaný. Výkop zápasu je netradičně až ve 20 hodin.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček, Všolák, Karas - Vymětalík (2+2), L. Koláček (2+1), L. Moravec (0+2), Harmáček (5+0)!!

Sestava 5. kola KP: Baran R. (Rozdělov) – Balík M. (Rozdělov) 2x, Volf L. (MCE) 2x, Novák V. (Joga), Harmáček D. (Kralupy)