13.11.2016 Snadné body s Fobozem Tisk

AFC Kralupy: Foboz Slaný 12:2

Odevzdaní hosté, kteří dorazili bez svých ofenzivních tahounů, svým nebojovným výkonem AFC hodně usnadnili cestu za návratem na čelo tabulky. Jediné, co se Fobozu povedlo, byla překvapivá individuální akce, ze které hosté vyrovnávali v 9. minutě na 1:1. Kralupy odpověděly za dvě minuty třemi góly během 66 vteřin a bylo prakticky rozhodnuto. Nejvyšší vítězství za posledních více než šest let zároveň umožnilo většině hráčů AFC vylepšení individuálních statistik.

Už před začátkem utkání 6. kola KP ve futsale hosté avizovali, že zvažují pro příští ročník účast pouze v okresním přeboru a jejich předvedený výkon a nasazení tomu plně odpovídaly. Od úvodu nechali hrát Kralupy a soustředili se na obranu. První střelu na branku však vyslal ze střední vzdálenosti Foboz, ale Heimrath ji vyrazil na RK.

Ve 4. minutě se prvně ukázal nový plejer AFC, 19-ti letý Josef Jindřich, který den před utkáním přišel na přestup z juniorky pražské Sparty. Ve svém prvním střídání se uvolnil zprava do středu, ale nastřelil pouze brankáře. O minutu později hezky převzal Karasův pas a nekompromisní ranou trefil pravý horní roh - 1:0 pro AFC. Další tlak Kralup nepřinesl výraznější možnosti, naopak hostující hráč prošel technicky, ale poměrně pomalu středem a pod padajícím Heimrathem zasunul do sítě. O 12 vteřin později rozehrál Vymětalík TK na nohu zcela volného Tetivy, ale bohužel levou, a rána se tak nepovedla. V 10. minutě bombou přestřelil L. Koláček v nadějné pozici po signálu z RK.

Na konci 11. minuty našel Mára skrytým křížným pasem na zadní tyči pravačku Koláčka a Kralupy znovu vedly. Po osmnácti vteřinách zboural brankář Slaného Jindřicha ve výskoku a musela přijít penalta, se kterou si Vymětalík snadno poradil tvrdou ranou na střed. Po chvilce vybojoval míč na hranici brankoviště Karas, přistrčil hodně doleva na Jindřicha a ten pohotově přízemním bodlem zvýšil na 4:1. V 17. minutě vystihl signalizovanou přihrávku Fobozu Mára, posunul na Vymětalíka, který svým patentovaným blafákem dovedl míč až do sítě. Šestou branku připravil Vymětalík pro skluz Koláčka, po dalším zisku míče v souboji na hranici brankoviště.

Úvod druhé půle přinesl TK Slaného, zbytečné zmatky v kralupské zdi a lacinou branku hostí - 6:2. Ale již za 26 vteřin našel Mára svou třetí dnešní asistencí rozběhlého Koláčka, který si dlouhou kličkou doprava obhodil brankáře a dovezl míč do klece, také dnes  potřetí. Následný velmi poklidný průběh narušil pouze obtížný zásah Heimratha a únik Harmáčka po levém křídle ve 29. minutě, po kterém vyzval přihrávkou okolo brankáře k dokončení hattricku také Jindřicha. Následně Vymětalík vymotal celou obranu, ale na brankáře zblízka nevyzrál. Ve 32. minutě zahráli hosté malou domů, Tetiva vypálil po rozehrání TK hezky nahoru, ale trefil hlavu obránce. Poté začal kouzlit Harmáček, "zidanovkou" se zbavil protihráčů, posunul doprava na Máru, který koncovku zkušeně neuspěchal a technickou střelou nad padajícím brankářem zvýšil už na 9:2. Poté to na palubovce chvíli vypadalo, že nikdo nechce vstřelit jubilejní gól. Desítka nakonec padla na přelomu 36. minuty, nejprve po krásné kombinaci nakrátko s Koláčkem sice Karas v jasné šanci minul, ale další jemnou narážečku Koláčka už brankově zhodnotil Tetiva a poté po 18 vteřinách Jindřich v úniku dokonale okopíroval trenérovo zakončení hokejovým blafákem.

Účet utkání uzavřel L. Koláček po pasu Vymětalíka střelou na bližší, levou tyč nahoru. Dvouciferným rozdílem zvítězil AFC naposledy 24.10.2010 (Rohožník, 16:5), ale je nutné přiznat, že Slaný to domácím svoji hrou hodně ulehčilo.

V sobotu večer zajíždí AFC na Stochov, kde má domácí zázemí nováček soutěže 1. FK Kročehlavy, tým dosavadního středu soutěže. Před brutálním závěrem podzimní části, kdy se Kralupy utkají s kompletní absolutní špičkou, by bylo dobré uhrát ještě nějaké body.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Mára (1+3), Karas (0+2), Tetiva (1+0) - Vymětalík (2+2), L. Koláček (4+1), Harmáček (0+2), Jindřich (4+0)