19.11.2016 Poctivým výkonem k další výhře Tisk

1.FK Kročehlavy : AFC Kralupy 2:7 (1:3)

Sobotní futsalový večer proběhl v duchu nejlepších tradic AFC. Rum z láhve před zápasem, pohyblivá obrana, nebezpečné a účinné brejky, zejména v úvodní čtvrtině, a  posléze důkladná oslava vítězství s mezipřistáním v Zeměchách. V utkání odehraném v přátelské atmosféře s minimem faulů dominovala kralupská zkušenost. S důkladnou obranou AFC si kladenští nevěděli rady, i když byli v úvodu aktivnější a sami třikrát inkasovali  z rychlých protiútoků mezi 6. a 9. minutou. V 11. minutě Kralupy snad poprvé chybovaly a zcela zapomenutý útočník připravil snížení na 3:1. Další obdobné šance si vypracovaly Kročehlavy až ve 29. minutě, ale to už bylo za stavu 1:5, po čistém hattricku Vymětalíka. V poslední desetiminutovce zahodili hráči AFC i nemožné, přes celkový poměr střel na branku 5: cca 25 skončil zápas pro Kročehlavy přijatelným konečným rozdílem skóre.

Kralupy přijely k utkání ne zcela kompletní, bez zraněného Harmáčka a brankáře Heimratha, kterého nahradil specialista na stochovskou halu Štípek, který zde odchytal tři zápasy z dosavadních svých sedmi a všechny vítězně. První vzájemné střetnutí začaly oba týmy opatrně, pět minut se odehrálo zcela bez šancí.

V 6. minutě se pokusil vysunout Tomáš Koláček vysunout svého bratra pasem za obranu, míč nakonec přeci jen propadl k Liborovi a ten poslal míč z těžké pozice pod nohou nechytatelnou ranou křížem přímo do víka kladenské brány. Pokus L. Moravce z 10 metrů ještě brankář vyrazil, ale přesnou koncovku téhož hráče v 8. minutě po dravém průniku Tetivy a nahrávce napříč brankovištěm už chytit nemohl. Třetí branku přidal o necelou minutu později Vymětalík, když vystihl slabinu kladenského gólmana a střelou ve výši kolene napálil balón ze střední vzdálenosti do sítě. Po snížení Kročehlav mohli domácí skórovat ještě jednou, ale Karas vyhrál po zákroku Štípka hlavičkový souboj před odkrytou bránou a odklidil míč na RK. Před koncem poločasu měli ještě dobré možnosti na zvýšení náskoku L. Moravec, Tetiva i Všolák, ale jejich rány zastavil brankář.

Na začátku druhé půle posílil již dost unavený útok z obrany přesunutý Tetiva a svojí rychlostí dělal kladenským velké potíže. Nejprve však Vymětalík ve 21. minutě úspěšně okopíroval svoji první branku, důraznou ranou do středu brány. Ve 23. minutě unikl Tetiva po levém křídle, ale nastřelil pouze padajícího ochránce svatyně a v další minutě jeho ránu obrana zblokovala na vnější tyč a RK. Ve 25. minutě vypálil Vymětalík z TK snad z 11 metrů  mezi nohy vedle zdi stojícího brankáře a hosté vedli už 1:5. Ve 28. minutě unikl sám aktivní T. Koláček, ale trefil pouze brankáře. Poté se dostali do třech dobrých možností také domácí, a všechny skončily stejně - střelou kousek vně levé tyčky. Tetiva v dalším samostatném nájezdu vystřelil nahoru a tam si brankář Kročehlav věděl rady. Následnou hezkou kombinaci L. Koláček-Tetiva-L. Koláček zakončil zblízka ve velké formě hrající Koláček (4 zápasy/ 8 branek) střelou vedle. Na konci 30. minuty znovu utekl T. Koláček a tentokrát se již prosadil dokonale přesnou přízemní ranou na přední tyč. Svůj čtvrtý kanadský bod získal Tomáš ve 33. minutě, kdy poslal do brejku po pravém křídle L. Moravce, který jej správně vyřešil ostrým přízemním bodlem na zadní tyč. V následném málokdy vídaném zcela samostatném úniku z poloviny hřiště asi chyběl L. Moravcovi tlak obránců, zakončení překombinoval a míč skončil těsně vedle levé tyče. Poslední změna skóre přišla ve 34. minutě, kdy skončil nastřelený RK domácích po lehké teči a z nemožného úhlu v kralupské síti. Další velké možnosti AFC zůstaly nevyužity, včetně zakončení těsně vedle L. Koláčka z pozice téměř uprostřed brankové čáry a rány smolaře Tetivy, jehož střelu po RK zachytil brankář domácích nadvakrát přímo na lajně.

Po čtvrtém vítězství v řadě se AFC pomalu blíží ke splnění letošního cíle, k téměř jisté záchraně chybí získat ještě devět bodů. V sobotu večer cestují Kralupy opět ven, tentokrát do miniaturní haly v Příbrami, kde se utkají s domácím celkem VIVA.

Sestava a branky AFC: Štípek - T. Koláček (1+3), Karas, Všolák(0+1), Tetiva (0+1), od 32. A. Moravec - Vymětalík (3+0), L. Koláček (1+0), L. Moravec (2+0)

Sestava 7. kola KP: Sedlák M. (Třebusice) – Balík M. (Rozdělov) 4x, Hnilička M. (Dobřichovice), Volf L. (MCE Sl) 4x, Vymětalík V. (AFC Kralupy) 2x