26.11.2016 Cenná výhra z drsné Příbrami (aktualizováno) Tisk

VIVA Příbram : AFC Kralupy 5:8 (3:3)

Po opatrném začátku získala Příbram  v 5. minutě vedení 2:0 , když zúročila rychlé kombinace na jeden dotek. Do té doby nemělo vážnější možnost ani jedno mužstvo. Na přelomu půle trochu opaření hosté srovnali, také téměř z ničeho a ve 14. minutě šly Kralupy poprvé do vedení Vymětalíkovým blafákem. VIVA okamžitě vysunula gólmana a z power play v 16. minutě srovnala. Ve hře bez brankáře pokračovala Příbram i po pauze, ale milimetrově přesný odkop Máry dostal lacino AFC do vedení a poté hosté vytaženým presingem hodně otupili údernost příbramské přesilovky. Po dalších chybách v příbramské rozehrávce v 25. minutě hosté vedli již 6:3. A jelikož Kralupy odpověděly na snížení Příbrami ve 27. minutě hned po 31 vteřinách Všolákem, a Heimrath pochytal na brankové čáře i nemožné, AFC celkem v klidu  dovedl utkání ke třem bodům a návratu do čela tabulky.

Zápasy v Příbrami nejsou nikdy jednoduché, navíc VIVA ještě letos doma neztratila. Místní rozhodčí, odevzdávající procenta domácímu celku, část diváků s omezenou slovní zásobou a bohatým rejstříkem vulgarit i drobní provokatéři v řadách domácího celku čekali na lídra soutěže v utkání 8. kola KP .

První vážnější střelu vyslal na branku soupeře ze 12 metrů Moravec, ale gólman Vivy zasáhl. Poté AFC dvakrát nezachytil náběh po sklepnutí na hrušce a rychle prohrával. Další velkou šanci Příbrami vyřešil  Heimrath a v 10. minutě Vymětalík rychle rozehrál TK z poloviny hřiště na rozběhlého Všoláka, který ranou z pravého křídla zastihl brankáře v jakémsi zvláštním mezipohybu a kolem jeho hrudníku skóroval na přední tyč. Po dvou minutách vystřelil po dalším TK Mára nepřesně, ale na zadní tyči stojící L.Koláček střelu šťastně zpracoval a zasunul zblízka do odkryté klece. Ve 14. minutě využil Vymětalík přihrávku Libora Koláčka za obranu a dovedl míč až do branky. O srovnání stavu při power play Vivy již byla řeč. Pokračující PP dělala zataženému AFC, hrajícímu s pěti fauly na kontě,  do konce poločasu velké problémy, ale další branka již naštěstí nepadla. V 19. minutě se podařilo domácímu rozhodčímu přeci jen propískat se k šestému faulu na kralupském účtu, ale Heimrath dlouhou penaltu skvělým zákrokem vyrazil.

Odkop Máry, levačkou ze vzduchu, který zapadl přes nejistý zákrok gólmana přesně pod břevno znamenal příbramskou hru s brankářem v poli po zbytek utkání. Konečná bilance nedopadla pro AFC nijak zle, Příbram sice z této varianty ještě 2x vsítila, ale též dvakrát inkasovala do prázdné klece. Ale popořadě. Ve 24. minutě unikl zprava aktivní Všolák, nastřelil míč před bránu, L. Koláček po zákroku brankáře zareagoval nejrychleji a zblízka zvýšil na 5:3. Ve 25. minutě domácí rozehráli z autu přímo na prsa Vymětalíkovi, který míč povedenou ranou nártem rovnou ze vzduchu napálil do znovu odkryté branky. V další minutě minul těsně dvakrát T. Koláček.

Nejživějších bylo 63 vteřin kolem 27. minuty. Nejprve Viva snížila po rychlé kombinaci z nohy na nohu, za sedmnáct vteřin orazítkovala Vymětalíkova gólová střela pravou tyč, za dalších dvanáct vteřin posunul Vymětalík na rozběhlého Všoláka, který mazácky zakončil do horní poloviny brány. Po osmnácti vteřinách trefila efektní patička L. Koláčka levou tyč a pasáž zakončila rána Máry do pravé tyče. Domácí byli v té době zralí na ručník, ale postupně získali klid a pokud se jim podařilo přejít polovinu, byly jejich kombinace a zpětné nahrávky od brankové čáry velmi nebezpečné. Heimrath však chytil minimálně tři stoprocentní šance a udržel tak pro AFC bezpečný odstup. Po další brance Vymětalíka z půlky do prázdné ve 35. minutě bylo o vítězi rozhodnuto. Kosmetickou úpravu stavu přinesla sólová akce domácího brankáře 79 vteřin před závěrem.

To je vše. Vlastně ne, málem bych zapomněl na ve futsale zcela nevídaný jev, agresivního diváka, který po utkání zamířil do prostoru šaten s nabídkou možné inzultace před halou. Tou obdařil polovinu hostujícího týmu, za naprostého nezájmu domácích hráčů či pořadatelů...no jo, Příbram.

Po historicky nejúspěšnejším vstupu do sezóny KP (již jedenácté) udržuje AFC minimální náskok před MCE Slaný a Třebusicemi. Drobná oslava v Zeměchách byla tentokrát nutností. V neděli přivítají Kralupy čtvrtý tým soutěže, Jogu Mladou Boleslav.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček, Mára (1+1), Karas, Všolák (2+0) - Vymětalík (3+2), L. Koláček (2+1), L. Moravec