Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

9.12.2016 Dobrý výkon bodovou odměnu nepřinesl Tisk

PK Třebusice : AFC Kralupy 5:4 (2:1)

Druhá smolná porážka v řadě. Třebusice se dostaly do vedení už ve 4. minutě, z nenápadné otočky za hranicí brankoviště. Následovaly čtyři stoprocentní šance AFC během tří minut, bohužel nevyužité, vesměs díky zákrokům vynikajícího Sedláka v brance Třebusic. Po zvýšení domácích korigoval 18 vteřin před půlí Moravec, obloučkem alá Poborský. Po pauze začaly lépe Kralupy a během 14 vteřin 25. minuty otočily skóre. Po nešťastné teči a rychlé brance Třebusic vrátil vedení Kralupům Harmáček ve 27. minutě. Od té doby bránil AFC celkem úspěšně minimální náskok až do 34. minuty, kdy po velké chybě v rozehrávce domácí srovnali a za 48 vteřin po několika pro Třebusice typických silových soubojích vsítili i vítěznou branku.

Kralupy bez svého nejlepšího hráče a zároveň trenéra Vymětalíka vsadily od úvodu na hodně zataženou obranu. I přesto musel Heimrath během prvních třech minut předvést dva celkem obtížné zákroky. Překvapivá střela však přesto znamenala vedení pro domácí. Po necelé minutě prošel Tetiva celé hřiště jako nůž máslem, ale brankář zachránil nohou.


Za třicet vteřin unikl zprava Moravec, ale Sedlák dobře zmenšil střelecký úhel a střela trefila jen boční síť. V 7. minutě se uvolnil Harmáček, a když vracel vlastní vyraženou střelu do prázdné klece, nastřelil vracejícího se obránce někam do oblasti levé lopatky. Poslední šanci této fáze utkání si vypracoval Jindřich, ale také jeho pokus gólman pacifikoval. V 11. minutě napálil Sedlák ranou z poloviny čisté břevno a ve 14. minutě se zblízka prosadil hlavou nejvyšší hráč na place, třebusický Šerák. Zaražení hosté se v té době moc neprosazovali, s vyjímkou uvolnění Jindřicha v levém rohu, po kterém však nenašel spoluhráče. Těsně před sirénou vyhodil Heimrath míč Moravcovi přímo do nohy, na hrušku. Ten se neukvapil, namísto rány zvolil dloubáček, který po nekonečně dlouhém letu vzduchem přeci jen skončil v síti a dal AFC naději na obrat.

 

Ve 25. minutě Kralupy náhle udeřily. Nejprve ještě Jindřich neproměnil další sólový únik, ale poté L. Koláček krásně trefil přízemní ránu k pravé zadní tyči a po chviličce skvěle hrající Tetiva proběhl mezi hráči Třebusic jako mezi kužely, předložil doprava Moravcovi a hosté po přízemní střele z první zničehonic vedli. Ale jen chvilku, Sedlákovu ne moc povedenou střelu z dálky srazila teč bránícího hráče mimo Heimrathův dosah. Další přesná střela Harmáčka, tentokrát k levé tyči pár centimetrů nad povrchem, znamenala poslední vedení AFC v zápase. Po již zmíněném obratu Třebusic ve 34. minutě se dostal do sólového úniku Jindřich po hezkém prostrčení Harmáčka, ale nepodstřelil brankáře. Ztrátě bodů nezabránila ani herní převaha AFC ve zbytku utkání, poslední šanci měl 15 vteřin před závěrem Tetiva, ale v obtížné pozici  tři metry před bránou nedotáhl svou otočku ke gólovému vyjádření.

Po druhé porážce v řadě klesly Kralupy na třetí místo tabulky. V pátek od 20.00 vyzvou na souboj vedoucí tým soutěže. Dosud neporažený tým MCE Slaný a již jistý vítěz první části soutěže  bude velkým favoritem zápasu, domácí mohou jen a jen překvapit.

Sestava a branky AFC: Heimrath (0+1) - T. Koláček, Tetiva (0+1), Karas - L. Koláček (1+0), L. Moravec (2+1), Harmáček (1+0), Jindřich (0+1)

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa