16.12.2016 Neporazitelnost MCE skončila v Kralupech Tisk

AFC Kralupy : MCE Slaný 5:3 (4:1)

Štěstí, které tolik chybělo při dvou předchozích porážkách, tentokrát nastoupilo v dresu AFC. Hosté měli během utkání více brankových příležitostí, ale při zakončení si počínali zbrkle, navíc třikrát nastřelili tyč branky i se zraněním ramene skvěle chytajícího Heimratha. Na druhou stranu je potřeba uvést, že na všech třech slánských brankách měl výrazný podíl bránící kralupský hráč.

O rychlé vedení z konce 2. minuty po střele Tetivy Kralupy přišly vzápětí. V 7. minutě se prosadil individuálně Jindřich, ve 14. minutě perfektně (až nevídaně) vyšlo mladé čtyřce AFC přečíslení, kdy Všolák zakončoval do prázdné a v době největšího náporu Slaného proměnil Vymětalík dlouhou penaltu a zajistil domácím slušný náskok do druhé části. Na rozdíl jediného gólu snížili slánští až při dlouho neúčinné power play, na začátku 40. minuty, ale žádnou další možnost na remízu si nevypracovali, naopak T. Koláček dvacet vteřin před závěrem definitivně rozhodl o cenném skalpu pro AFC.

Kralupy vstoupily do utkání aktivně a jako první se dostaly ke střele na branku, pokus Všoláka však brankář MCE vyrazil. Naopak další střela, Tetivy po RK, našla mezeru mezi nohama gólmana - 1:0.

Po půl minutě splnil L. Koláček obranné povinnosti tak neštastně, že se míč vrátil ke slánskému útočníkovi, který po stažení balonu doleva podtstřelil padajícího Heimratha. V 7. minutě si Heimrath poradil s individuální akcí ex-druholigového Volfa, na druhé straně se Jindřich snadno obtočil kolem beka a technickou polovysokou střelou na zadní tyč vrátil domácím vedení. V 9. minutě skončila tečovaná rána Vymětalíka na tyči a proti obloučku téhož borce na Moravce včas vyběhl brankář MCE a střelu nártem zblokoval. Ve 14. minutě sebral míč na půlící čáře Tetiva, krátce jej potáhl a poslal do levého křídla na Jindřicha. Rozeběhlý Všolák metr od brány nemohl nedat a navíc mohl náhodným odrazem o tělo přidat i další zásah, po vyražené střele Tetivy, ale v tu chvíli měli štěstí hosté a míč spadl ležícímu brankáři do náručí. V 18. minutě již zraněný Heimrath, obětavě chytající pouze jednou rukou, vyrazil ránu zblízka na RK. V 19. minutě odpískali přísní rozhodčí 5 faul proti AFC, 66 vteřin před pauzou vyrazil gólman Kralup s obrovskou klikou ránu přímo z čáry odkryté klece a po deseti vteřinách trefili hosté tyč. Dlouhá penalta se nakonec kopala na druhé straně, po sérii faulů MCE. Vymětalík umístil míč přesně k tyči, zvýšil na 4:1, což vyprovokovalo Hnízdila k posunutí brány, urážkám rozhodčího a po shlédnutí ŽK i k beztrestnému zakopnutí míče.

Zvýšit mohli domácí hned po návratu ze svačiny, kdy si Moravec jednoduše narazil  míč s L. Koláčkem, ale poté těsně minul zadní, pravou tyč. Ve 23. minutě trefili slánští z jasné šance opět pouze tyčku a v další obrovské možnosti úplně minuli zívající branku. Na konci 28. minuty vystřelili hosté ze střední vzdálenosti a  teč bránícího útočníka poslala míč do protipohybu brankáře AFC- 4:2.

Ve 32. minutě hosté dokonale zamotali  domácí obranu, míč tančil pod nohama Heimratha přímo po čáře, ale nakonec vyběhl  mimo tři tyče. Ve 37. minutě se Slaný odhodlal ke hře bez brankáře, ale hned po minutě mohl rozhodnout Moravec, jehož střelu do prázdné vyrazil obránce na RK. Po snížení Slaného na 4:3 šli na obránce MCE dokonce dva hráči AFC, ale Jindřich místo přihrávky na Všoláka vystřelil přes nohu a nechal tak radostné pocity T. Koláčkovi, jehož nekompromisní rána  k levé tyči uzavřela účet utkání.

V poslední minutě bylo na některých mladších hráčích MCE hodně vidět, že se v průběhu úspěšné sezóny odnaučili prohrávat. Snad jim to příště půjde lépe.

Kralupy snížily svůj odstup na vedoucí MCE na pouhé dva body, pro záchranu v soutěži potřebují uhrát ještě jedno vítězství. Až výsledek dohrávky mezi Třebusicemi a Jogou určí, zda AFC stráví vánoční pauzu na druhé či třetí příčce tabulky.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Vymětalík (1+1), T. Koláček (1+0), Tetiva (1+0), Všolák (1+0) - L. Koláček, L. Moravec (0+1), Harmáček, JIndřich (1+1)

Sestava 11. kola: Heimrath P. (AFC Kralupy) – Kuba V. (HFK) 2x, Bažo V. (Foboz), Ferneza T. (Kročehlavy), Kasl D. (Kročehlavy)