8.1.2017 Pohodový start do odvet Tisk

AFC Kralupy : AFK Rozdělov 11:0 (5:0)

Zápas odehraný v pohodové povánoční atmosféře přinesl rekordní výhru Kralup bez obdržené branky (dosud 6:0). Domácí byli od začátku výrazně lepší, Rozdělov vystřelil poprvé na branku až koncem 10. minuty za stavu 1:0, ale vzápětí mohl po RK srovnat, nástřel však skončil po nepovedené dorážce na zadní tyči. Po chvilce AFC zvýšil na 2:0 a poté v pravidelných intervalech načepoval sympatickým hostům na cestu hořkou kralupskou jedenáctku.

Domácí nastoupili k utkání 12. kola KP v nejsilnějším složení, naopak hostům chyběl druhý nejlepší střelec soutěže Balík. Už po třiceti vteřinách se objevil za obranou Rozdělova T. Koláček, ale jeho lehkou teč Vymětalíkovy uličky brankář v pádu vyrazil. Ve 4. minutě si oba kralupští borci spolupráci zopakovali, ale tentokrát se Koláčkovi podařilo technicky dloubnout míč přes padajícího gólmana a o zadní tyč jej poslat do sítě.

O dvě minuty později vyrazil brankář Rozdělova prudkou ránu Harmáčka pod sebe a poradil si i s Moravcovou dorážkou. V 9. minutě si vyměnil Vymětalík míč s druhým z bratrů Koláčků, Liborem, ale trefil pouze hrudník brankáře. V 10. minutě do té doby zcela neškodní hosté vypálili jedovatou ránu k levé tyči, kterou Heimrath vyškrábl na RK, po jehož rozehrání moc nechybělo k již zmíněnému překvapivému srovnání skóre. V 11. minutě nejprve Harmáček krásně tečoval nepřesný pokus Tetivy, ale brankář zázračně vyrazil a poté Všolák zblízka využil  v poměrně krkolomné pozici nakrátko rozehraný RK a přízemní střelou zvýšil na 2:0. V další minutě se třikrát prosadil Vymětalík, ale skóroval až po rychlé otočce tři metry od branky. V 15. minutě Mára místo střely z tutové pozice ještě vrátil míč překvapenému Moravcovi, jehož střela se pouze otřela o vnější tyč a v téže minutě využil L. Koláček samostatný únik po uvolnění Vymětalíkem. Vzhledem k dosavadnímu průběhu se již zdálo rozhodnuto, zvlášť když stejný hráč v 19. minutě suverénně proměnil bombou pod břevno krátkou penaltu po faulu na nezastavitelného Vymětalíka a zvýšil již na 5:0. Následné předčasné exhibiční vložky prvního útoku změnu skóre nepřinesly.

Hned po návratu ze šaten unikl zprava Vymětalík a předložil míč do ideální pozice na zadní tyči Jindřichovi (6:0), který mohl přidat i další branku ze samostatného úniku, ale zakončil na "rohový praporek". Ve 24. minutě se prvně vytáhl za polovinu hřiště hostující gólman, což po několika vteřinách potrestal střelou do prázdné klece Vymětalík a připsal si svůj již pátý KB. Ve třicáté minutě řešil druhou obtížnou situaci v zápase Heimrath vyražením míče na RK, po následném závaru sebral míč ve vlastním brankovišti Tetiva, který po úprku přes celé hřiště  a stahovačce na levou nohu zvýšil na 8:0. Další šance AFC po sólu a střele Vymětalíka a prudké hlavě Moravce pochytal brankář hostí, vždy nohou. Ve 35. minutě zasunul zleva pod brankářem Vymětalík, ze zdánlivě nemožného úhlu, podeváté. Po necelé minutě se již nechtělo brankáři Rozdělova ohýbat k Jindřichově střele z velké dálky, která uzavřela první desítku a tentýž hráč vsítil i poslední branku, pohotovou dorážkou zblízka.

V závěru zápasu po hlášce z řad rozdělovských "kdo dá branku, vyhrál" ožil hostující celek, ale Heimrath už o druhé čisté konto v kariéře nepřišel. Nejprve robinsonádou vyrazil gólovou ránu ve 39. minutě, v poslední minutě chytil doslova do zubů dlouhou penaltu a třináct vteřin před sirénou mu pomohlo čisté břevno po hlavičce snad ze dvou metrů.

Po tak trochu očekávaných porážkách MCE a Třebusic na horkých půdách Boleslavi a Příbrami se AFC vrátil po čtyřech kolech do čela tabulky. Vedení budou Kralupy obhajovat v neděli večer, v krásné bělské hale v utkání s domácím Atmosem.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Mára (0+1), T. Koláček (1+0), Tetiva (1+0), Všolák (1+0) - Vymětalík (3+3), L. Koláček (2+1), L. Moravec (0+1), Harmáček (0+1), od 20. min Jindřich (3+0)

Sestava 12. kola: Dlouhý M. (Foboz) 2x – Drašnar O. (Viva), Vymětalík V. (AFC) 4x, Bláha J. (Atmos), Zlata R. (Akademie) 2x