Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

15.1.2017 Zlepšená hra ve druhé půli přinesla další import bodů Tisk

Atmos Bělá pod Bezdězem : AFC Kralupy 3:7 (1:0)

V utkání 13. kola KP přivítal kralupské futsalisty v té chvíli již poslední tým soutěže, Atmos.

První půli jsem kvůli koloně na zpáteční cestě z Krkonoš do Prahy neviděl, takže dostal prostor k vyjádření Vladimír Vymětalík, dorazivší k zápasu unavený po těžkém víkendu, kvůli téže koloně minutu před utkáním, s lyžáky na nohou. Podle hrajícího trenéra se AFC v první půli přizpůsobil domácí silové hře, nepočínal si dobře takticky a v několika střeleckých možnostech si neporadil s domácím brankářem. Po rychlé úvodní brance Bělé mohlo být ještě hůř, když se jeden z nejslušnějších hráčů Kralup Tomáš Koláček překvapivě nechal vyprovokovat hrubým zákrokem na vlastní osobu, oceněným ŽK, po odpískání prudce strčil do soupeře a mohl se jít vysprchovat. Následné dvouminutové oslabení však hosté ubránili a dokonce si ve třech hráčích vypracovali dvě šance. Na konci poločasu nevyužil sám Vymětalík 10m kop po šestém faulu a nechal vyniknout Vernera v brance Bělé.

Do druhé půle vstoupila nejlépe druhá čtyřka AFC, která srovnala skóre hned v první minutě Harmáčkem a ve svém druhém střídání vstřelila dokonce dvě branky. Nejprve se prosadil ve 24. minutě Tetiva a ještě v téže minutě akci krásně vykombinovali až do prázdné Moravec s nahrávačem Všolákem. Jeho ideální asistenci (tzn. že lépe přihrát ani nelze) však rozhodčí nepochopitelně opominuli. Ve 28. minutě zblokoval Harmáček odkop gólmana ve vzdálenosti 10 m od branky tak šťastně, že míč obloukem padal do odkryté branky Atmosu , ale Verner jej přímo na čáře vyškrábl ven. V té samé minutě výborně zasáhl Štípek rozštěpem proti přízemní ráně k levé tyči, stejně jako proti ráně nahoru doprava o chvilku později. Ve 32. minutě unikl sólově L. Koláček, ale nahrávka přes jediného obránce na volného Jindřicha nebyla ideální a rozpačité zakončení tak do branky přes zákrok brankáře těsně neproniklo. Ve 34. minutě naprázdno promáchl útočník Atmosu po kolmé přihrávce do brankoviště, ve 35. minutě si sice při TK Bělé jinak spolehlivě chytající Štípek dobře postavil zeď, ale poté si stoupnul za ní a domácí poměrně snadno k zadní tyči snížili na 2:3.

Ve 36. minutě se dostal po hrubé chybě v domácí rozehrávce L. Koláček k míči na hranici brankoviště, ale vybojoval pouhý RK. O minutu později Kralupy faulovaly popáté a bylo zaděláno na velmi dramatickou koncovku. Naštěstí pro hosty se po přihrávce Moravce podařil únik zleva Všolákovi, a jeho přízemní střela propadla i přes zákrok brankáře za brankovou čáru. Naděje na klidný závěr vydržela hostům pouhých 50 vteřin, poté se dostal k hlavou prodlouženému výhozu jeden z nejlepších střelců historie KP Zimmerman a míč umístil nártem k pravé tyči - 3:4. Naděje Bělé však žila ještě kratší dobu, pouhých 22 vteřin. Jindřich se hezky uvolnil na pravé čáře a povedenou střelou na bližší tyč vrátil AFC náskok. Za dalších 19 sekund si zopakovali úspěšnou kombinační akci Moravec se Všolákem, v zápase již potřetí - tentokrát Moravec zakončil do prázdné brány střelou pod víko z pravého křídla. V poslední minutě dosáhl dokonce Moravec hattricku, po dorážce Tetivovy střely, která po otočce svého autora u levé tyče naprosto ztratila směr.

Povinné, ale těžce vybojované vítězství udrželo Kralupy na čele tabulky, s dvoubodovým náskokem před PK Třebusice a čtyřbodovým náskokem na ostatní aspiranty medailových pozic. V neděli večer AFC hostí Dobřichovice, kterým se pokusí vrátit nejtěžší porážku dosavadního ročníku.

Sestava a branky AFC: Štípek - T. Koláček, Karas, Tetiva (1+1), Všolák (1+1), Vymětalík (0+1) - L. Koláček, Jindřich (1+0), L. Moravec (3+2), Harmáček (1+0)

ČK: T.Koláček (9.min)

 

Sestava 13. kola: Sedlák M. (Třebusice) 2x – Drašnar O. (Viva) 2x, Kunc L. (Viva), Obermajer L. (Dobřichovice) 3x, Moravec L. (Kralupy) 2x

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa