22.1.2017 Výrazně oslabený AFC se vrátil do čela Tisk

AFC Kralupy : Sokol Dobřichovice 10:3 (4:1)

Kralupy nastoupily pouze se šesti hráči do pole, s jediným stabilním obráncem a navíc se polovina z této nepočetné skupinky vrátila chvíli před utkáním z hor. Sokolové však domácím situaci hodně usnadnili, od začátku až téměř do konce nechali Kralupy hrát s balónem a sami se po zisku míče nikam nehrnuli. Deset minut hosty držel brankář, po vedoucí brance rozdílového hráče Vymětalíka, který si na pozici obránce dělal doslova úplně všechno, co ho napadlo, sice Dobřichovice z ojedinělé akce srovnaly, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Kralupy poté nastřílely ve zcela pravidelných 3-5 minutových intervalech dalších devět branek, poslední trefu vsítil minutu před koncem muž zápasu Vymětalík.

Od začátku zápasu  hosté vůbec nepřipomínali nepříjemný bojovný tým z podzimního utkání a svým až uctivým přístupem umožnili domácímu režiséru Vladimíru Vymětalíkovi rozjíždět ze zadní pozice valnou většinu útočných akcí. Vedoucí branka Kralup byla na spadnutí.

Se střelami do horní poloviny branky neměl hostující gólman problémy a také několikrát dobře zakročil, ale po zemi už to tak slavné nebylo. V 5. minutě nastřelil Vymětalík tímto způsobem levou bližší tyč, o chvilku později vyrazil brankář hostí Karasovu střelu zdálky jen se štěstím. V 10. minutě vypálil opět Vymětalík z levého křídla nad brankářovu hlavu takovou pumelici, že zvednutí paží přišlo až ve chvíli, kdy se míč zatřepal v síti. Bohužel pro AFC hned v další minutě hosté jednoduchou narážečkou prošli středem a podstřelem Heimratha srovnali stav. V obvykle smolné 13. minutě nastaly nejlepší okamžiky utkání pro veterána A. Moravce. Nejprve zakončoval na levé tyči Vymětalíkem rozehraný TK, ale za překonaným brankářem nastřelil na brankové čáře pozadí vracejícího se obránce a chvilku později také z levé strany našel lehounkým nástřelem polovysokým bodlem nastavenou placírku svého syna, metr před brankovou čarou. Dvacet pět let společného tréninku přispělo k opětovnému vedení AFC. V 17. minutě se prosadil opět zleva Vymětalík, přízemní ranou na bližší tyč a k té samé tyči se trefil i Harmáček ve 20. minutě, z míst přibližně okolo dlouhé penalty - 4:1. Dal tak domácím velkou naději do druhého dějství.

Dobřichovice po pauze nijak nezměnily svůj herní projev, nepřišly s očekávaným presingem a tak skóroval opět AFC. Krásnou ránu Karase, mířící do vinglu,  vyrazil brankář hostí na RK, ale ve 25. minutě se trefil po přihrávce L. Moravce z autu Harmáček, jak jinak než po zemi, a o tři minuty později si další pas L. Moravce na nabíhajícího volného spoluhráče srazili do sítě hosté sami. Ve 30 . minutě snížil z TK nejlepší hostující hráč Obermajer, ale Vymětalík odpověděl bleskově. Vyvezl míč přes celé hřiště a v situaci 3 na 1 jej předložil přímo k levé tyči Koláčkovi. Ten na vteřinku nechal rozvážným zpracováním spoluhráče v napětí, ale nakonec poslal balón do horní poloviny brány a zvýšil na 7:1. Na další branku Vymětalíka ve 33. minutě odpověděl opět Obermajer povedenou ranou do levého vinglu. Na konci utkání ještě Sokol Kralupům umožnil sehrát ve svém brankovišti dvě kombinace nakrátko se zakončeními Koláčka a Vymětalíka a zaokrouhlit tak výsledek.

Díky jednoznačné výhře se po 14. kole soutěže AFC udržel na vedoucí příčce, kterou bude hájit v sobotu večer v hale předposledního týmu pořadí, HFK Příbram. Zdá se, že by Kralupy letos mohly vylepšit loňské umístění.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Vymětalík (4+2), Karas (0+1), A. Moravec (0+1) - L. Koláček (2+0), L. Moravec (1+3), Harmáček (2+1) - vlastní (1)

Sestava 14. kola: Dufek T. (Joga) 2x – Sklenář L. (Viva), Měkota O. (Třebusice), Hink J. (Třebusice) 5x, Vymětalík V. (Kralupy) 5x