28.1.2017 Kralupy si pochutnaly i bez Koláčků Tisk

HFK Příbram : AFC Kralupy 3:12 (1:6)

HFK byl celý zápas lepší a Kralupy dokázaly bodovat jen a jen díky rozhodčím. Tenhle nesmyslný výrok z domácích řad v poslední minutě utkání vytočil jindy usměvavého Dana Harmáčka natolik, že poprvé za čtyři roky v řadách AFC dal najevo negativní emoce a hodně pobavil už tak dobře naladěnou lavičku hostí. Příbram nehraje o záchranu náhodou, od začátku byla horším týmem a jen čekala, co předvede AFC. Hostům trvalo vstřelení první branky sedm minut a po snížení nejlepšího domácího hráče Kuby mohl HFK tečovanou střelou zdálky srovnat, ale skončila naštěstí pro Kralupy na spojnici.  Pět branek ve 220 vteřinách na přelomu poločasů poté předčasně rozhodlo o vítězi. Vymětalík dosáhl na 500. bod opravdu stylově - hattrickem v 19. minutě utkání, po zvýšení na 5:1!

Po téměř dvou letech nastoupil AFC bez jména Koláček v sestavě, Tomáš odpykává trest a Libor léčí zranění. Už po patnácti vteřinách mohl poslat hosty do vedení po dlouhé době v poli hrající Polák, ale nastřelil po zisku míče pouze brankáře. Ve 4. minutě se hosté pokusili o výměnu domácího speciálního oranžového míče, ne zcela kulatého tvaru, zřejmě určeného pro hru na zasněžené palubovce, za míč tradiční, futsalový,  ale u rozhodčích nepochodili.

Lépe se dařilo Vymětalíkovi, který v 7.  minutě vystihl přihrávku HFK a svým tradičním blafákem i přes neodpískaný faul skóroval. V 10. minutě si Všolák vyměnil míč brazilsky vzduchem s Harmáčkem a akrobatickým zakončením zvýšil. HFK snížil po individuální akci, ze své první střely na branku Kralup. Poté se hra na chvilku vyrovnala, když zejména mladá čtyřka AFC ubrala plyn. V 17. minutě se nervózní Příbram profaulovala ke druhé dlouhé penaltě (z první Tetiva minul pravou tyč zvenčí), kterou Vymětalík jistě proměnil k levé tyči. O necelou minutu později Harmáček hezky dloubnul míč nad gólmana dovnitř brankoviště a Tetiva donesl míč do sítě počtvrté. V 19. minutě si narazil Vymětalík balón o Poláka na hrušce a zvýšil na 5:1 a následně se zblízka prosadil i Polák, mezi nohy brankáře.

Ve 21. minutě skóroval Vymětalík počtvrté (7:1), když využil špatného postavení domácí zdi při TK. Ve 23. minutě zakončil nůžkami přes hlavu Polák, ale brankář vyrazil střelu na RK. Ve 25. minutě napálil Moravec gólovou střelou z TK levou tyč a ve 27. minutě vystihl Polák na půlící čáře akci HFK, vyměnil si míč s Tetivou  a do prázdné zvýšil již na 8:1. Okolo 30. minuty se trochu oklepali zaražení domácí, ale Heimrath je dvakrát výborně vychytal.  Ve 32. minutě to přehnali kralupští s tvořivostí, místo odkopu přišel pokus o kombinaci ve vlastním brankovišti a Příbram snížila do prázdné klece. Po půl minutě rozhodčí úplně otočil faul na Tetivu, a jelikož se udál ve vápně, nařídil k překvapení všech penaltu proti AFC - 8:3. Pro samotného Tetivu to znamenalo po předchozím nástřelu břicha i obličeje jako bonus nakopnutý kotník. Ještě v téže minutě dostaly Kralupy další možnost k 10m kopu - Vymětalík a pravá vnitřní tyč. 34. minuta - další dlouhá penalta, ale zkrácená asi o dva metry, tentokrát míří Moravec k pravé tyči a zvyšuje na 9:3, po 40 vteřinách tento náhradní kapitán střílí od pravé tyčky hodně zblízka desátou branku. 36. minuta dlouhá penalta Moravce - přízemní střela vpravo do nohy brankáře a RK . 37. minuta - další Vymětalíkův blafák po úniku zleva, 11:3. Dvě minuty před sirénou se po třech asistencích prosazuje Harmáček, střelou do opuštěné branky, po námazu domácího obránce. Asistenci dostává darem Všolák, asi náhradou za upřený bod v Bělé. Ve 40. minutě zkouší technickou!! střelu z dlouhé penalty Mára, dokonale napodobuje tyč Vymětalíka. Je nutné podotknout, že rozhodčí už v té době nepískají domácím zdaleka všechny nedovolené zákroky, to by se penalty kopaly ještě teď. V poslední minutě ještě Heimrath drží brankový průměr tři kousky na zápas a chytá 10 m kop i tutovku tři vteřiny před koncem.

Další povinné vítězství drží Kralupy na první pozici, ale těžké zápasy teprve přijdou. Umístění v první polovině se zdá být zřejmé, ale k jisté medaili je potřeba uhrát ještě patnáct bodů. V neděli přivítají Kralupy kladenskou Akademii. Vzhledem k temperamentu kladenských borců bude jistě o zábavu postaráno.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Mára (0+2), Karas, Všolák (1+1), Tetiva (1+1) - Vymětalík (5+0), Polák (2+1), L. Moravec (2+0), Harmáček (1+3)

Sestava 15. kola: Sedlák M. (Třebusice) 3x – Vymětalík V. (Kralupy) 6x, Balog D. (Akademie), Hnilička M. (Dobřichovice) 2x, Volf L. (MCE) 6x