5.2.2017 AFC bodoval i bez hvězd Tisk

AFC Kralupy : Akademie Kladno 7:3 (4:1)

I bez svých největších opor zdolaly Kralupy dalšího soupeře a zvýšily svůj náskok na čele tabulky na čtyři body. Deset minut pouze zvonily tyče, čtyřikrát u branky v tu dobu šťastnějších domácích. Po vedení  2:0 ve 14. minutě Kralupy zbytečně v další minutě inkasovaly, ale přelom poločasů se AFC povedl a během necelých dvou minut získali domácí třemi brankami rozhodující náskok.

K utkání 16. kola KP přijela do Kralup ambiciózní kladenská Akademie, které se zatím nedaří plnit předsezónní cíle. AFC nastoupil bez potrestaného Heimratha i rekreujícího se Vymětalíka. Tato smrtící kombinace znamená převážně porážku Kralup, ale tentokrát to i přes obtížný začátek neplatilo.

V úvodu domácí poskytli hostům hodně prostoru ke hře na pivota a díky tomu mohli několikrát inkasovat. Po prudké ráně do tyče z kopačky Kladna prvně zahrozil v obraně zaskakující Jindřich, ale zprava těsně minul bližší tyč. Ve 4. minutě se otočil na hrušce Balog a napálil obě tyče najednou. Úplně stejně skončila po teči brankáře střela Harmáčka o minutu později.

V 6. minutě opět vystřelil zprava agilní Jindřich, ale brankář vyrazil ránu nohou na RK. V 7. minutě trefil břevno prázdné branky z metrové vzdálenosti jinak neviditelný bývalý kanonýr Rác. Kralupy i díky několika klidným zákrokům prvně v domácí hale chytajícího Pospíšila udržely nulu, postupně našly recept na taktiku kladenských a po předchozím nevyužitém TK Moravce, který vyrazil gólman z vinglu na RK, samy udeřily ve 12. minutě po úniku Moravce zleva a obtížné přihrávce přes nohu na zcela volného dobře naběhlého Jindřicha. Ve 14. minutě se uvolnil krátkou kličkou do středu Tetiva a poslal nechytatelný projektil bodlem přímo k zadní tyči. Hosté snížili po střele z náběhu na rozehraný aut zleva. V 17. minutě krásně vystřelil Mára šajtlí, ale o trochu výše, než bylo třeba. Sedmdesát vteřin před pauzou našel Moravec z RK Všoláka kousek před brankou a ten ranou o tyč upravil na 3:1, vedení navýšil proměněným 10 m kopem o dvacet vteřin později Mára, umístěnou ranou k pravé tyči.

Po návratu ze šaten vzpomněl Harmáček na svoji exhibici v podzimním vzájemném střetnutí, hladce proběhl s míčem u nohy 25 metrů kolem zkoprnělých obránců a pod brankářem zvýšil již na 5:1. Ve 24. minutě vypálil tentýž hráč krásnou ránu do levého vinglu, ale Kučera v brance hostí dobře zakročil, stejně jako při trojnásobné šanci Moravce a Harmáčka v tomtéž střídání. Ve 30. minutě si opět výborně naběhl na RK Všolák, ale zblízka trefil jen břevno. V té době již hosté vysouvali brankáře do pole, čehož využili v 30. minutě ke snížení. Po další minutě dokonce Kladno vsítilo potřetí, ranou ze střední vzdálenosti a chvíli se pokoušelo o obrat, za pomoci power play i za pomoci rozhodčího, který nejprve nevyloučil kladenského brankáře za úmyslný faul mimo brankoviště a poté neposkytl domácím zcela jasnou výhodu při situaci dvou útočících hráčů na osiřelého obránce v bráně hostí. Hrozící drama odmítl ve 35. minutě Polák, který doklepl zblízka nepovedenou střelu Moravce po předchozí naopak povedené kombinaci nakrátko. Ve 39. minutě ještě AFC nevyužil útok tří hráčů na jediného obránce v opuštěné svatyni, definitivní podobu skóre určil poté Všolák, trefou vzduchem do prázdné klece.

Kralupy v kombinované sestavě předvedly nezvykle bojovný a odhodlaný výkon, z jednotlivců je nutné vyzdvihnout žlutou kartou motivovaného Máru, který ve druhé půli nepustil útok hostí vůbec k ničemu. Po ztrátě Třebusic má AFC v tabulce drobný náskok, který připouští malé zaváhání v cestě za medailovým snem. V pátek sehraje AFC ve slánské hale nelehké utkání s týmem FOBOzu, ve kterém se pokusí prodloužit vítěznou sérii na šťastných sedm.

Sestava a branky AFC: Pospíšil - Všolák (2+0), Tetiva (1+1), Mára (1+0), Jindřich (1+0) - L. Moravec (0+4), Harmáček (1+0), L.Koláček, Polák (1+0)