10.2.2017 Konec dobrý, všechno dobré Tisk

Foboz Slaný : AFC Kralupy 6:7 (2:1)

První půle hostům nevyšla, přizpůsobili se tempu domácích a po zásluze prohrávali. Na poločasový rozdíl snížil AFC až v 19. minutě z krátké penalty L. Koláčkem, po více než červeném faulu brankáře na Harmáčka, ale vyloučení překvapivě nepřišlo.

Ve druhé půli se hosté vrátili ke klasické sestavě, začali napadat a také střílet branky. Stejně jako v Bělé se povedl druhý poločas druhé čtyřce, jejíž všichni členové se postupně zapsali mezi střelce. Až do 26. minuty Slaný pokaždé odpovědělo na srovnání vzápětí další brankou, zlom přišel až v 93 vteřinách kolem 34. minuty, kdy Kralupy třemi brankami otočily skóre na 5:7.

K utkání 17.kola KP nastoupily Kralupy jen se třemi stabilními útočníky, stále bez Vymětalíka, ale již s Heimrathem. Volné místo ve druhém útoku zaujal po přesunu Harmáčky do první lajny Všolák. Už ve 33. vteřině unikl zleva L. Koláček, ale pouze nastřelil brankáře. Ve 2. minutě se dostal na brankoviště po dobrém náběhu Všolák, ale brankář stačil včas vyběhnout a střelu zblokovat. Po chvilce vyřešil Heimrath ve spolupráci s obranou závar před svojí klecí a nastal poměrný klid zbraní.

Hosté přijali domácí pěší futsal, byli pasivní a tak se po chybě v rozehrávce AFC dostali do přečíslení hráči Fobozu a skórovali jako první. Ve 14. minutě zachránil Heimrath v pádu nájezd dokonce dvou osamocených hráčů Slaného, na druhé straně hřiště neproměnil L. Koláček velkou šanci po uličce mezi beky od svého bratra, kdy si položil náznakem střely brankáře, ale poté málo zvedl míč. V 18. minutě přeskočil vyběhlého Heimratha útočník Slaného na hranici brankoviště a hlavou s pomocí břevna zvýšil již na 2:0. Po chvilce mohly konečně skórovat Kralupy, ale Harmáčkovo dělo bodlem z levého křídla trefilo Dlouhého v brance Fobozu do ramene a skončilo RK. O půl minuty později zachytil Harmáček Karasovu přihrávku na brankové čáře vedle pravé tyčky, skvělou otočkou se protáhl za zády brankáře před prázdnou bránu a zde ho půl metru před čárou Dlouhý srazil k zemi. Zjevnější zmaření brankové příležitosti si neumím představit, ale červená nepřišla. I domácí hráči po utkání sportovně přiznali, že rozhodčí pochybili. K penaltě se postavil L. Koláček  a navenek suverénně proměnil, umístěnou ranou k  pravé tyči.

Na začátku druhého dějství se do útoku posunul Tomáš Koláček a útok mladíků se vrátil ke svému složení. Hned při prvním střídání druhé půle se jim povedlo srovnat, Harmáčkovo další nechytatelné bodlo skončilo přesně u tyče. Za 59 vteřin Foboz opět vedl, po přízemní střele zdálky, která přešla skrz souboj na brankovišti až do sítě. Po dalších 27 vteřinách znovu vyrovnal Moravec povedenou ranou nártem z TK na zadní tyč, jemně tečovanou obráncem. AFC začínal mít navrch, ale Slaný ve 26. minutě opět odskočilo po střele od čáry po rozehraném autu, která prošla bránícímu hráči mezi nohama. Za půl minuty odpověděl Harmáček, jak jinak než bodlem a znovu srovnal, tentokrát na 4:4. Domácí byli ještě rychlejší, za 15 vteřin tečovaná střela z TK z poměrně bezpečné vzdálenosti skončila mimo dosah Heimratha. Marná snaha o zvrat začala nahlodávat důvěru AFC v úspěšný výsledek, ale šestici slánských pomalu docházely síly. Ve 14. minutě unikl zleva Moravec a našel uvnitř brankoviště náběh Tetivy, který i přes zákrok brankáře dostal míč pod břevno a počtvrté srovnal stav. Ještě lépe bylo hostům za další půlminutu, kdy si Tetiva naběhl znovu, na patičku T. Koláčka na hrušce a poprvé poslal AFC střelou o zadní tyč do vedení. Úderný úsek Kralup ukončila dorážka Všoláka uvnitř brankoviště, po přihrávce Moravce zprava. Foboz znovu odpověděl rychle, už za 20 vteřin, po zblokované střele z TK a dorážce zblízka, ale srovnat se mu již nepodařilo. Největší možnost měli domácí po nedopískaném faulu (šestém) na Všoláka, kdy postupovali osamocení dva hráči Slaného k brance Kralup, ale byli dostiženi. Závěr utkání si již hosté pohlídali.

Do uzávěrky vydání se nám podařilo zařadit exkluzívní rozhovor se zaskakujícím trenérem laikem, Alešem Moravcem: "Já futsalu moc nerozumím, takže dám hlavně na svoji intuici. Něco mě říkalo, že Zbyněk bude v útoku hodně platnej, ale kluci o pauzu říkali, že nedá gól ani do rána, a že musí jít zpátky na svoje místo. Potom jsem ještě každýmu řek´, co dělá dobře a špatně, teda někomu radši jenom to, co dělá dobře, co dělají špatně poznaj´ ty zkušenější sami i beze mne a šli jsme na to. Druhou půlku jsem neviděl, protože mě kluci zamkli v šatně. Po zápase říkali, že to bylo omylem, což je jasný, schválně by to přece neudělali, jinak toho se mnou moc nenamluvili, ale podle jejich výrazů jsem poznal, že zápas asi dopadl dobře. Jsem rád, že je trenérská mise za mnou, za ty nervy mi to nestojí. Na druhou stranu je mi jasný, že moje úspěšný výsledky zamotaj´vedení hlavu, ale říkám rovnou, že pokračovat fakt nechci...takže jestli přijde nějaká konkrétní nabídka, budu si to muset hodně dobře rozmyslet".

V neděli hraje AFC po sedmi vítězstvích v řadě  doma se sympatickými Kročehlavy, které naopak mají šestizápasovou sérii porážek. Favorit je tedy tentokrát jasný, ale důležité bude vůbec nic nepodcenit.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Tetiva (2+0), Všolák (1+0), Mára, Karas- L.Moravec (1+4), Harmáček (2+0), L.Koláček (1+0), T.Koláček (0+1)