19.2.2017 S odřenýma ušima PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 19 Únor 2017 19:03

AFC Kralupy : 1.FK Kročehlavy 6:5 (4:1)

Z vedení 6:3 ve 38. minutě málem ztratila unavená domácí šestice zápas, hlavně kvůli neproměnění i těch nejvyloženějších možností. Pokud by se hrálo o něco déle, asi by početnější hosté utkání otočili ve svůj prospěch. Ještě tři vteřiny před sirénou mohly Kročehlavy téměř z ničeho vyrovnat. Pokaždé není posvícení, ale naštěstí to tentokrát dobře dopadlo.

Kralupy vstupovaly do zápasu z pozice papírového favorita, ale po náhlých absencích v neúplném počtu, s polovinou týmu po fotbalovém zápase a navíc s Vymětalíkem zcela mimo ideální zdravotní stav. Kralupský lídr vyzkoušel pozornost brankáře Kročehlav hned po zahajovacím hvizdu, ale ten povedenou střelu vytlačil z vinglu na RK. Ve druhé minutě se osmělili hosté, nejprve po brejku překopli bránu a poté Heimrath předvedl svůj první zákrok. Ve 4. minutě zablokoval dorážku hostů z nebezpečné pozice vracející se L. Koláček.

V 7. minutě protáhl brankáře střelou do levého rohu Tetiva, patička T. Koláčka skončila těsně mimo a na druhé straně Heimrath vyrazil od tyče gólovku po přečíslení kladenských. V další minutě stříleli do bloku obránců Vymětalík i Tetiva. V 9. minutě vystřelil zpoza hráče po zemi Harmáček a gólman hostí se štěstím vytlačil střelu nad břevno. Přesně v čase 10.00 faulovali hosté Tetivu při střele z vrcholu brankoviště zezadu a zákrokem oceněným ŽK jej předčasně odeslali do sprchy. Vymětalík se přesunul do obrany a získal tím více prostoru k manévrování. Ve 12. minutě poslal jedovatou levačkou pozdrav do levého horního kouta a domácí konečně vedli. Za pouhých 14 vteřin využily Kročehlavy zbytečnou ztrátu míče a bleskově srovnaly, ovšem Harmáček prokázal za necelou minutu dobrou střeleckou fazónu z poslední doby a ranou k levé tyči vrátil Kralupům vedení. V 18. minutě vypálil znovu Harmáček zleva, padající brankář pouze zvedl míč do vzduchu a L. Koláček pohotově z voleje doklepl do odkryté svatyně - 3:1. Vedení AFC zvýraznil při přečíslení tři na jednoho v 19. minutě opět Vymětalík, opět ranou do levého vinglu.

Po pauze mohl zvýšit po kombinaci s Moravcem L. Koláček, ale v dobré pozici trefil pouze střed branky. V pokračování akce zabral Moravec do obrany, kde jeho souboj s útočníkem rozhodčí vyhodnotili  jako penaltový a hosté ranou k levé tyči snížili. Ve 24. minutě zastavil Moravec obranný odkop hostí hlavou, po dopadu míče na zem prostřelil nártem brankáře a odčinil svoje provinění - 5:2. Na druhé straně palubovky skvěle chytil Heimrath střelu ze čtyř metrů a když Harmáček po úniku zleva zvýšil na 6:2, zdálo se být hotovo. Ve 31. minutě trefil L. Koláček během pár vteřin obě tyče, Harmáček přestřelil po samostatném nájezdu a vypadalo to, že se čeká pouze na další branky v síti Kročehlav. Povedená kombinace hostí ve 34. minutě s nástřelem na zadní tyč přinesla snížení, ale ještě se nic vážného nedělo. Vymětalík zcela sám minul levou tyč zvenčí, L. Koláček naopak pravou, ale také zvenčí. Po čtvrté brance hostí se domácí rozklepali, kladenští ucítili nečekanou možnost po dlouhé době bodovat a nezvládnutý závěr vyčerpaných Kralup po další brance hostí 80 vteřin před sirénou jen se štěstím neskončil remízou, která by byla vzhledem k průběhu celého předchozího zápasu hodně zbytečnou ztrátou.

AFC drží na čele tabulky po osmém vítězství v řadě čtyřbodový náskok na Vivu Příbram, která má ještě delší sérii vítězství - ztratila body naposledy ve vzájemném utkání podzimní části. Pokud by se Kralupům povedlo jakkoliv bodovat, bude konečné medailové umístění velmi blízko.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček (0+1), Mára, Tetiva (do 11.min), Vymětalík (2+1) - L. Koláček (1+1), L. Moravec (1+0), Harmáček (2+1)

Aktualizováno Úterý, 07 Březen 2017 08:41