26.2.2017 Devět aneb jak je důležité míti Jindřicha PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 26 Únor 2017 20:47

AFC Kralupy : VIVA Příbram 7:5 (3:1)

Devátá výhra AFC v řadě. Po herně vyrovnané první půli přidali hosté ve druhé části na důrazu a ubrali na výkonu. Ze stavu 7:3 ve 36. minutě snížila Přibram na konečný milosrdný rozdíl během posledních 99 vteřin utkání.

K utkání 19. kola KP, ve kterém se střetly vedoucí týmy soutěže, přistoupili domácí na rozdíl od minulého kola se vší vážností. Absentující druhou obranou dvojici, hrající nyní ve skvělé formě, dokonale nahradil uzdravený Jindřich, na tribunu obětavě zasedli v roli připravených náhradníků Polák a brankář Štípek.  První náznak šance se udál před bránou Heimratha, ale po sklepnutí pivota Vivy uklidil míč do bezpečí Mára. Na začátku 3. minuty vyslal na branku Příbrami svoje typické bodlo Harmáček, gólman vyrazil ránu na RK a po jeho rozehrání si Vymětalík narazil balón právě o Harmáčka a zleva nechytatelně skóroval polovysokou ranou na bližší tyč. V 5. minutě se hostům podařil rychlý brejk, ale padající Heimrath stihl míč mířící pod břevno ještě přizvednout.

V 6. minutě vypálil z TK na hrušce Moravec, donutil brankáře k pádu na zem a jím vyražený míč uklidil pod víko dorážející Mára. Bohužel pro AFC, jak je v posledních utkáních zvykem, domácí inkasovali už po 32 vteřinách, lehce tečovanou ranou ze střední vzdálenosti. V 11. minutě chyběly Příbrami milimetry ke srovnání stavu, střela z TK se odrazila od levé tyče a podél čáry vyběhla za zády brankáře Kralup ven. Ve 13. minutě olízla levou tyč i střela hostí pěkně zvládnutým halfvolejem. V 16. minutě nevyužili domácí přečíslení dva na jednoho, zakončili nedůrazně a následný protiúder Příbrami skončil faulem Heimratha a krátkou penaltou. Tu však kralupský hrdina chytil u pravé tyčky přímo do koše.

V 18. minutě napřed Jindřich lízl hlavou nához Heimratha, ale brankář Vivy pohotově zasáhl. V další šanci po přiťuknutí Vymětalíka již Jindřich našel volné místečko u levé tyčky a zvýšil na 3:1. Dlouhou penaltu poslali hosté metr nad branku, skluzujícího Harmáčka vychytal brankář a Vymětalíkova nahrávka těsně minula Moravce na zadní tyči. To bylo v první půli vše a šlo se na svačinu.

Druhý poločas otevřel zákrok Heimratha proti slušné možnosti Příbrami. Ve 22. minutě napálil Vymětalík brankáře a Moravcovi se nepovedlo při dorážce zprava zvednout míč do ideální výšky. Ve 24. minutě se uvolnil Vymětalík a z dobré pozice levačkou přestřelil. O minutu později se Moravec pokusil vysunout Harmáčka, ale brankář hostí včas vyrazil a přihrávku zastavil. V další minutě zachytil Jindřich odražený míč a tváří v tvář brankářovi zvolil pro zakončení mazácký oblouček. Než plachtící míč dopadl za brankovou čáru, stihl časoměřič Běhounek pronést celou větu, ve znění "to je ale škoda". Třetí tyč v zápase trefili hosté přízemní ranou zleva. Ve 31. minutě později pokus okopírovali, ale nyní propadl přes Heimrathův zákrok do sítě.

Důrazně hrající Příbram nasbírala pět faulů, většinou ostrých a potrestaných ŽK, již po deseti minutách hry. Ve 32. minutě si dobře hrající Mára ukázkově pokryl míč, donutil soupeře faulovat pošesté a jako bonus pro diváky se svezl ukázkovým lachtanem po palubovce. Vymětalíkovu dlouhou penaltu ovšem brankář vyrazil. Už po šesti vteřinách od penalty hosté faulovali posledního hráče Kralup T. Koláčka, ale rozhodčí hru překvapivě  pustili a Příbram po využitém nájezdu dvou hráčů na brankáře zničehonic prohrávala pouze o jediný gól. V další minutě se postavil k další dlouhé penaltě střelecky disponovaný Jindřich a vymetl levou šibenici. Bohužel před pokynem rozhodčího a tak musel kopat ještě jednou. Prokázal pevné nervy i při reparátu, poslal míč přes ruce brankáře do druhého kouta a odvrátil tak bezprostřední hrozbu obratu. Viva začala zkoušet hru bez brankáře, ale tuto snahu potrestal Heimrath už po půl minutě parádní střelou pod víko přes celé hřiště. V pokračující powerplay zvýšil Jindřich zdálky už na 7:3 a Příbram rezignovala. Komický okamžik nastal ve 38. minutě, kdy L. Koláček zachytil domácí rozehrávku, ale místo prudké střely se mu zželelo znechuceného obránce stojícího daleko před prázdnou bránou a míč mu v podstatě vrátil. Chybělo dodat "tumáš a zkus to ještě jednou". Secvičená příbramská přesilovka se začala prosazovat až v samém závěru utkání, po prostřídání obranné čtveřice AFC, ale se zaslouženým vítězstvím Kralup již nic nemohla udělat.

Tři kola před koncem vede AFC soutěž s krásným náskokem sedmi bodů, ale hotovo ještě není. Pokud Kralupy nezvítězí alespoň jednou, mohou stále skončit mimo stupně vítězů. První možnost dotáhnout letošní dílo do povedeného konce mají už v neděli, v městské boleslavské hale proti týmu Joga, který se porážkou na Kročehlavech naopak fakticky vyřadil z boje o medaile.

Sestava a branky AFC: Heimrath (1+0) - Mára (1+0), Karas, Vymětalík (1+1), T. Koláček - L. Koláček, Jindřich (4+0), L. Moravec (0+1), Harmáček (0+1)

Sestava 19. kola: Novák V. (Joga) – Jindřich J. (Kralupy), Šerák R. (Třebusice), Krupička J. (Rozdělov), Hnilička M. (Dobřichovice) 3x

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Březen 2017 13:14