5.3. 2017 Bylo to blízko PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 05 Březen 2017 21:35

Joga Mladá Boleslav : AFC Kralupy 4:4 (1:1)

V čase 33:39 vedl AFC po poctivé a soustředěné hře 4:2 , o pět vteřin později bylo po dvou zbytečných chybách vyrovnáno. Ani výborný výkon Vymětalíka nezajistil potřebné body. Další mečbol mají Kralupy v neděli. Utkání 20. kola KP mělo podobný scénář jako střetnutí obou soupeřů v Kralupech, výborný domácí brankář Dufek vychytal v závěru několik šancí Kralup a Joga znovu brala bod v zápase, ve kterém nebyla lepší.

Začátek byl z obou stran opatrný, až v páté minutě domácí minuli nebezpečný nástřel na zadní tyči, na druhém konci hřiště nevyužil L. Koláček ve stejné pozici výbornou přihrávku Vymětalíka, což po svém návratu na střídačku okomentoval neuvěřitelně dlouhou kombinací nadávek.

V další minutě dvakrát skvěle zasáhl Heimrath, podruhé dokonce proti dvojici útočníků. v 10. minutě znovu minul L. Koláček po pasu Karase, tentokrát nejen branku, ale i míč. Ve 12. minutě vyhrál Moravec souboj na půlící čáře, posunul doprava na Harmáčka, ale jeho rána šajtlí pouze zaduněla na levé tyči, po chvilce Moravec zleva nastřelil brankáře. Poté přišla velká chvíle rozhodčího Vosejpky, který uplatnil svou výšku, odraz i sílu a vysvobodil uvízlý míč z patové pozice vysoko nad hlavami hráčů, čímž si vysloužil uznalý potlesk řídce obsazeného hlediště. Ve 14. minutě utekl hráč Jogy po levém křídle a ranou do víka na bližší tyč poslal domácí do vedení. V 16. minutě si Vymětalík narazil balón o Harmáčka a přízemní ranou srovnal. V 19. minutě Harmáček trefil i pravou tyčku, po lehounké rance zleva a poslední šanci půle sebral Vymětalíkovi po velkém sólu přes tři hráče záchranný faul Boleslavi.

Nástup do druhé části Kralupům vyšel výborně. Karas po rozehraném autu zprava nastřelil přízemním pokusem levou tyč a L. Koláček zblízka pohotově poslal míč pod břevno. Ve 22. minutě zasáhl Heimrath rozštěpem proti tečované střele, pokus Moravce hlavou zachytil Dufek, stejně jako ránu Harmáčka. Ve 23. minutě nastřelila Joga zblízka tyč a po chvíli srovnala stav po rozehraném RK a ráně skrz chumel hráčů. Za 21 sekund vypálil Vymětalík povedenou ránu do pravého kouta a AFC znovu vedl. Ve 26. minutě si vybral slabší chvilku Heimrath, kterému slabá šmudla pouze brnkla o rukavice, ale naštěstí pro AFC skončila na tyčce. Ve 27. minutě nahrál Moravec patou Vymětalíkovi, ten odmítl zakončení z tutové pozice, vykoupal brankáře a doslova dovedl míč do sítě - 4:2. Ve 31. minutě mohl uvadající domácí potopit z dlouhé penalty Jindřich, ale Dufka přízemní střelou nepřekonal. Ve 34. minutě AFC ztratil míč na soupeřově polovině, z čehož domácí po brejku snížili a poté neuvěřitelně lacino vyrovnali ihned z rozehrání Kralup. Odpovědět mohl znovu Vymětalík, ale Dufek vyrazil jeho střelu na zadní tyč kolenem. Poslední možnost Jogy poslal útočník akrobatickou ranou z otočky těsně vedle, domácí se poté zatáhli a přes několik šancí AFC dovedli zápas k remíze. Nejblíže k brance měl dvakrát Jindřich, první střela z dobré pozice skončila na levé tyči, u dalšího pokusu z 39. minuty skvěle zasáhl Dufek, který se rychle dostal na zem a balón vyrazil. V poslední hektické minutě nejprve rozhodčí neodpískali poměrně viditelnou ruku L. Koláčka, která by vedla k dlouhé penaltě pro domácí, na druhé straně nabídli tutéž možnost (ovšem po jasném  faulu) deset vteřin před koncem Vymětalíkovi, který ale podle vlastních slov penaltu "přespekuloval" a technickým pokusem pod břevno neuspěl. Následný protiútok Boleslavi tří na jednoho zastavil skvělým zákrokem Všolák a zachránil tak alespoň jeden bod pro AFC. Třeba se ještě bude hodit.

Chybějící bod, který zajistí medaili a za jistých okolností postačí k celkovému triumfu, se Kralupy pokusí získat v neděli, v kralupské hale proti neoblíbenému soupeři, týmu PK Třebusice.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Vymětalík (3+0), Všolák, T. Koláček, Karas (0+1) - L. Moravec (0+1), Harmáček (0+1), L. Koláček (1+0), Jindřich

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Březen 2017 09:04