5.2.2011 - Oslabený kádr na body nedosáhl Tisk

Legie Příbram : AFC Kralupy 7:3 (1:0)

V 16. kole KP ve futsale cestoval AFC Kralupy s torzem týmu do příbramské BIOS haly na utkání proti domácí Legii. Utkání se nezúčastnilo sedm hráčů základního kádru AFC, přednost protentokrát dostaly zdraví, rodina a kultura.

Po náročné 12-ti hodinové směně se naopak na hranici sebeobětování utkání zúčastnil P. Janouškovec, ale díky absolvovanému psychickému a fyzickému vypětí a nedostatku času se na dalekou cestu nevybavil sportovní obuví. Zápas tak byl nucen odehrát v civilních mokasínech. Zde je nutné sportovně ocenit, že se to na jeho výkonu nijak negativně neprojevilo.

A teď již k samotnému zápasu. Hosté vsadili na jedinou možnou kartu, poctivou obranu a snahu o využití brejků. V první půli tato taktika celkem vyšla. V 5. minutě se sice domácí po zachycení chybné rozehrávky lacino dostali do vedení, ale poté hosté zajišťovaní výborným Heimrathem sehrávali naprosto vyrovnanou partii. Dobře se pohybující útočníci překvapivě lehce procházeli domácí obranou a jen smůla v koncovce a tři nastřelené tyče zabránily srovnání skóre.

Vyrovnat se tak hráčům AFC podařilo ve 22. minutě Tetivou po rozehrávce Heimratha a sklepnutí L. Moravce. Poté hosté Karasem nevyužili možnost na vstřelení vedoucí branky a naopak dvakrát inkasovali. Po snížení na 3:2 ve 26. minutě po hezké individuální akci Tetivy se přesně v polovině druhé půle rozhodlo o vítězi. Namlsaní hosté ustoupili od úspěšné taktiky a pokusili se vrhnout všechny síly do útoku. Bohužel dvakrát během chvilky propadli při bránění a domácí dobře hrající útočníci chyby potrestali. Ve 35. minutě snížil L. Moravec po rohovém kopu na 5:3, ale na zvrat už nebyly síly. V posledních dvou minutách zápasu naopak Legie vsítila další dvě branky po kombinacích do prázdné branky. Konečný výsledek 7:3 je pro AFC krutý, třicet minut se hrál vzhledem k potížím se sestavením kralupského týmu až nečekaně vyrovnaný zápas.

V tabulce soutěže zůstává AFC čtvrtý, pouze o skóre za slánským Fobozem. V neděli večer hostí kralupští zachraňující se rezervní tým Třebusic a pokusí se soupeři vrátit porážku z podzimního kola.

Sestava a branky AFC: Heimrath- Karas, Janouškovec, A. Moravec – L Moravec (1), Tetiva (2), Dostál