12.3.2017 Titul! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 13 Březen 2017 06:20

Až do včerejška AFC nikdy nevyhrál žádnou dlouhodobou soutěž, vždy postupoval z druhé pozice. Poslední krok tentokrát Kralupům vyšel, v zápase o všechno byly lepším týmem, kromě pasáže mezi 11. a 13. minutou, kdy třikrát inkasovaly a přišly o nadějné vedení 2:0. Po Vymětalíkově okamžitém time-outu a úpravě sestavy se domácím povedlo do půle srovnat a do 31. minuty získat rozhodující náskok, zejména díky pohotovému Harmáčkovi, autorovi jedné asistence, tří gólů a jednoho parádního vlastňáku hlavou. Třebusice hrozily pouze svým stylem nahazovaných a nakopávaných míčů na hlavičkujícího pivota, ale dobře chytajícího Heimratha dvakrát podržela branková konstrukce. Po nečekaně klidném závěru zápasu tak mohlo proběhnout první (decentní) kolo oslav, pokračování příště.

Život je plný paradoxů. Když něco chceš dosáhnout, děláš pro to maximum, možné i nemožné a ono to přijde…anebo taky ne. A někdy se stane, že to nechceš, neděláš pro to skoro nic …a ono to přijde i přes to. Jsem si jistý, že ani jeden z kralupských hráčů před sezónou, na prvním mistráku bez jediného společného tréninku, nepomýšlel na bednu. Cíle byly výrazně skromnější, záchranou počínaje a najednou je z toho titul.

Po ztrátě v Boleslavi domácí věděli, že by jim prohra hodně zkomplikovala medailové ambice, takže do zápasu vstupovali s velkým odhodláním rozhodnout už nyní. Hned ve dvacáté vteřině však nechali po rozehraném RK vypálit nejlepšího střelce KP Hinka jedovatou ránu, kterou Heimrath vyrazil jen s velkým štěstím. Také na druhé straně zahrozil papírově nejnebezpečnější hráč, Vymětalík ve 3. minutě, ale brankář jeho pokus vyrazil. Střela L. Koláčka z otočky skončila RK, stejně jako rána Vymětalíka po sólu přes celé hřiště. V 6. minutě se dostal k první hlavičce vysoký Šerák, ale Heimrath stihl reagovat a zasáhnout. Na začátku 8. minuty zachytil Vymětalík výhoz brankáře Horsici, potáhl míč po levé straně a z ostrého úhlu trefil bodlo přímo k zadní tyči. Ještě lépe bylo po minutě, kdy opět Vymětalík vypálil z TK, přímo do nohy Harmáčka, čtyři metry před brankou. Ten si míč zpracoval a zblízka prostřelil gólmana podruhé.

Přesně v polovině úvodního dějství se postavil k rozehrání TK Hink a snížil přízemním pokusem o pravou tyč na 2:1. Branka hosty povzbudila a začali hrozit, zejména z nacvičených signálů. Ve 12. minutě nadzvedl vracející se Harmáček vysoký nákop hostí nad ruce Heimratha a Třebusice téměř bezpracně srovnaly. Ještě hůře bylo 24 vteřinách, kdy Šerák po dvou kličkách vystrčil do prohraného souboje svoji nekonečně dlouhou nohu a trefil bodlo mezi dvěma obránci k zadní tyči – 2:3. Po již zmíněném timeoutu vrátil Vymětalík do druhé obrany zázračně uzdraveného Tetivu a sám se posunul namísto Jindřicha na svoje místo v první lajně. V 15. minutě nevyužila hlava Moravce dobrý nához Heimratha a přestřelila, ale ještě v témže střídání utekl zprava Harmáček a krásně se trefil k zadní tyči. Poslední šancí první půle byla hlavička Šeráka, která skončila na vnitřní levé tyči a poté v náručí brankáře Kralup.

Po pauze začaly oba týmy opatrně, dá se říct, že až nudně. Moravec přestřelil asi o metr po rozehraném autu, ve 25. minutě se otočil hostující Hink kolem obránce, ale střela mu sjela z ideální polohy a minula bližší tyč. Mára z TK branku povedenou ranou našel, ale Horsica míč vyrazil od levé tyče na roh. Ve 26. minutě mohly Třebusice naposledy vést, ale další hlavička těžko bránitelného Šeráka skončila po lehkém kontaktu s Heimrathovými konečky prstů na břevně a dorážce pohotově zabránil obránce AFC. Ve 28. minutě donutil napadající Moravec hosty k chybě na brankovišti a střelec večera Harmáček přesně poslal míč do odkryté části branky. Nástřel z TK na T. Koláčka prošel, ale jeho dorážku stihli kousek před čarou zblokovat bránící hráči soupeře. Ve 31. minutě znovu utekl aktivní Harmáček, levačkou napříč hřištěm vyzval vpravo rozeběhlého Moravce, který důraznou koncovkou přesně našel volné místo u pravé tyče a dal domácím velkou naději na dobrý konec.

Po velké mele v brankovišti Kralup domácí ve 33. minutě dobře zakombinovali až ke střele Máry od pravé tyčky přímo do obličeje gólmana Třebusic. Dorážka L. Koláčka skončila v síti během následné vteřiny, ale současně s necitlivým hvizdem rozhodčího a tak regulérní branka nemohla být uznána. Další pumelici Máry z TK Horsica vyrazil v pádu nohou, stejně jako poslední šanci Všoláka. Největší možnost na snížení měli hosté 110 vteřin před závěrem, ale Heimrath dlouhou penaltu kanonýru Hinkovi pádem na zem zachytil.

Poslední letošní domácí zápas svou úrovní moc nenadchl velmi slušnou návštěvu, jednotvárný házenkářský styl soupeře není divácky atraktivní, ale účinný určitě ano, jinak by hosté nebyli tak vysoko. Domácí obrana podala mimo jediné slabé pasáže spolehlivý výkon, po zemi hosté neměli téměř nic. Důležité je, že potřebné body zůstaly doma. Před závěrečným kolem vede AFC o pět bodů před MCE Slaný, na jehož palubovku pojede hrát v pátek večer bez trenéra a tvůrce hry Vymětalíka pouze o čest. Naopak domácí potřebují plně bodovat v dostizích o druhé místo.

Sestava  a branky AFC: Heimrath - Mára, T. Koláček, Všolák, Vymětalík (1+1), od 13. Tetiva -  L. Koláček, Jindřich, L. Moravec (1+0), Harmáček (3+1)

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Březen 2017 06:30