17.3.2017 Zasloužená porážka na závěr PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Sobota, 18 Březen 2017 17:54

MCE Slaný : AFC Kralupy 6:2 (3:1)

Po vyrovnaném začátku, kdy Kralupy své šance nevyužily a naopak domácí dvě ze tří šancí okolo 7. minuty proměnili, byl výrazně motivovanější MCE po zbytek zápasu futsalovější a zaslouženě zvítězil, když několikrát rozebral přečíslenou obranu Kralup do šroubku a skóroval do úplně prázdné klece. AFC nastřelil tři čisté tyče, výsledný rozdíl je asi nespravedlivý, ale na vítězství to tentokrát nebylo. Začátek následné závěrečné byl díky porážce komornější, ale nakonec přeci jen převážila radost z letošního mimořádného úspěchu.

Do posledního utkání sezóny vstoupili hráči AFC po rozcvičce v mistrovských tričkách v dobré náladě, možná až příliš dobré. Hned v 16. vteřině mohl pohodu ještě vylepšit Jindřich, ale po úniku z levé strany nastřelil technickým pokusem pravou zadní tyč.

Na konci 2. minuty vychytal střelu MCE zblízka Heimrath, v další šanci MCE pomalý míč směřující za zády brankáře do sítě dostihl T. Koláček a nástřel na Volfa v 6. minutě byl příliš prudký a zakončení minulo zadní tyč. V 7. minutě vyrazil brankář Slaného střelu Harmáčka k Moravcovi, ale tomu se nepovedlo míč zvednout a pouze nastřelil obránce blokujícího opuštěnou branku. Škoda, následná úvodní branka v téže minutě udala ráz střetnutí.  Slaný se dostalo do přečíslení a Tetiva v obranném zákroku na dlouhou nohu posunul míč do vlastní sítě. O minutu později vykombinoval MCE akci až dovnitř brankoviště a zvýšil na 2:0. Snížení nepřišlo ani z další Moravcovy šance, kdy po výhozu Heimratha pouze hlavou nastřelil břevno nad bezmocným Hnízdilem. Povedenou střelu k tyči T. Koláčka poté vyrazil brankář Slaného na RK. Zmar první půle dokončila branka MCE na 3:0 po Jindřichově ztrátě míče na polovině hřiště.

Vteřinu před půlí domácí faulovali a z následného TK našel Mára mezeru mezi nohami brankáře domácích a snížil. Díky pilné časomíře svítil v době branky na hodinách zvláštní čas 20:01.

Výrazné zlepšení obranné činnosti AFC nenastalo ani po pauze, i když teoreticky bylo při vše jasné a tak do 25. minuty hosté prohrávali již 1:5. Ve 31. minutě trefil tyč hlavou i Jindřich a následnou dorážku  L. Koláčka do zívající svatyně opět zablokoval obránce. V téže minutě však Koláček přeci jen propálil po přihrávce svého bratra Tomáše brankáře MCE a snížil na 2:5.  Ve 33. minutě domácí skórovali pošesté a bylo hotovo. Ve zbytku utkání se ukázal na obou stranách hřiště Moravec, svoje dvě možnosti sice neproměnil, ale alespoň zabránil poctivým návratem další brance v síti krajského přeborníka. Poslední pokus utkání nasměroval do pravé šibenice Všolák, ale Hnízdil zasáhl a to bylo v této sezóně vše.

Je dobře, že z pohledu AFC zápas o ničem nerozhodoval, bez Vymětalíka bylo těžké uspět. Sehranější a futsalovější MCE se v Divizi rozhodně neztratí. I přes porážku však zůstal Kralupům na konci soutěže dvoubodový polštář, zabezpečující celkový triumf.

Oslava číslo 2 se nakonec povedla, ale to není divu, v disciplíně "ukončení sezóny" se borcům Kralup daří i v daleko méně úspěšných ročnících. Oslava číslo 3, spojená s exhibičním utkáním s týmem Slatiny a vyhlášením cen KP se koná tento pátek, od 20.00 v domácí hale.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček (0+1), Mára (1+0), Všolák, Tetiva - L. Koláček (1+0), Jindřich, L. Moravec, Harmáček

Aktualizováno Pondělí, 27 Březen 2017 08:55