Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

28.3.2017 Veteráni neuspěli Tisk

Ve slunečném (bohužel) nedělním dopoledni vyrazila kralupská "loď bláznů" vstříc Kolínu. Proč tak příkrý název? Protože to je holý nerozum chtít měřit svoje uvadající síly s futsalisty s ligovou minulostí a ještě podstatně mladšími. Navíc série váhavých příslibů účasti s následnou již neváhavou neúčastí ořezala kralupský kádr na pouhých pět kousků do pole, naštěstí tým ochotně doplnil ze Síně slávy AFC "ten, který tančí s míčem", Jirka Slach a je nutné přiznat, že zejména v zápase s Čechií ukázal, že míč umí podržet stále. Druhým pozitivem byla přítomnost Míry Pelce v bráně, člověk se nemusí bát nechat protivníka vystřelit.

AFC : Čechie Slaný 0:8 (0:3)

Dobře si vědomi výkonnostního rozdílu zvolili borci starší rezervy krajského přeborníka přísně obrannou taktiku, která vycházela téměř úvodních deset minut (hrálo se 2x20 minut hrubého času).

Něco pochytal Pelc, něco soupeř nedotáhl do konce. Po inkasované brance dostal AFC  šanci k TK za dvojí hraní brankáře, ale exligový Vojta dobrou Karasovu střelu vyrazil hrudníkem. Do půle inkasoval AFC ještě dvakrát. O trochu aktivnější hra Kralup ve druhé půli přinesla i drobné chybky a tak skóre pomalu narůstalo. Za stavu 5:0 zvedl předseda Listík brazilsky míč do brankoviště, ale Moravec z voleje 4 metry před brankou těsně minul levý horní roh, v další možnosti Slach místo střely ještě akci vyšperkoval přihrávkou pod sebe, ale spoluhráč  to už nečekal. Dvě branky padly v poslední minutě, pokud by se tak nestalo, asi by to byl pro AFC dobrý výsledek.

 

AFC : DFK Slaný 1:6 (0:1)

Druhé utkání pojali kralupští borci jako střet rovného s rovným. V první půli ale nehráli moc dobře, pokud se pokusili o něco směrem dopředu, většinou akci ukončili sami. O něco lepší vojáci se dostali zaslouženě do vedení 1:0. Ve druhé půli se začal projevovat úbytek sil na straně AFC, Slaný točilo devět hráčů do pole a to bylo znát. Do 30. minuty  zvýšil DFK na 3:0, poté se dloubáčkem po lajně uvolnil Moravec, přespurtoval obránce (jestli se vám to zdá totálně nepravděpodobné, říká vám něco moment překvapení?)  a předložil ideální přihrávku výborně naběhlému Listíkovi na střed brankoviště, který prvním dotekem snížil. V tomtéž střídání měl předseda při náhlém tlaku AFC ještě dvě obrovské možnosti na skórování, ale něco málo tomu chybělo. Nápor AFC poté přinesl i okénka vzadu a tak je konečný výsledek trochu krutý.

Sestava a branky AFC: Pelc - Běhounek, A. Moravec (0+1), Aplt - Karas, P. Listík (1+0), Slach

Dá se říct, že AFC plní v turnaji roli užitečného blba. Umožňuje ostatním účastníkům zvednout si sebevědomí pocuchané porážkou s bezkonkurenční Čechií a stmeluje rozhádané kolektivy soupeřů. Kladně se dá hodnotit snad jen to, že jsme se na tu bídu docela hezky unavilii, potkali se zase s kamarády na palubovce a dokázali se přes jasné porážky nehádat ani náznakem. Za odměnu jsme po výjezdu z Kolína shlédli naprosto nepochopitelně viditelné zasněžené Krkonoše v celé jejich kráse a pohled na ně nás doprovázel až do Zdibů. Kdo neviděl, neuvěří.

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa