Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

4.4.2017 Zpráva ze soustředění no. 4 Tisk

Už počtvrté vyjeli futsalisté na horské posezónní soustředění, tentokrát díky skvělé manažerské práci Pavky na Boží dar, do krásného penzionu Zlatý anděl. Teplé jarní počasí odfouklo sníh z běžkařských tratí, takže odpadl pravidelný sobotní výběh a bylo možné využít čas pro sjezdovky. Z toho důvodu nebylo kam a proč spěchat a stačilo vyjet v pátek po práci.

Jáchymovská sokolovna, zamluvená pro páteční večer, se málem vzácné návštěvy mistra Středních Čech nedočkala. I přes rekordní účast, čítající 13 kusů, bylo ještě v 19.15 pouhých 7 párů nohou připravených vyrazit na trénink. Pepa Košťál se pod průhlednou záminkou zajištění potréninkové rehabilitace chystal s Honzou Listíkem na obhlídku místních restaurací a plně obsazený automobil trenéra Vymětalíka se v tu dobu nacházel v severočeské uhelné pánvi. Nakonec dorazil téměř na čas a jeli jsme do Jáchymova. Místní sokolovna připomněla zkušenějším členům AFC tréninkové jednotky z 90. let minulého tisíciletí.

Souboje u mantinelů, náhodné odrazy míče od vybavení sokolovny (žebřin, hrazd, laviček, sloupů), žádné topení, jedna sprcha atd. ...to bylo hodně velké retro.

 

Náhoda nebo nějaká jiná vyšší moc (nebo snad Láda záměrně?) rozdělila hráče do dvou týmů, příznivců postupu do Divize (dále jen Optimisté) a odpůrců postupu (dále Pesimisté). Ostatní účastníci, toho času bez názoru na věc, byli poté doplněni na zbývající posty v týmech. Optimisté ovšem před tréninkem porušili životosprávu, což přineslo kromě euforických předzápasových stavů bohužel i hanebný výkon a drtivou porážku. Nejlépe situaci vystihuje fakt, že předseda Petr v dresu Pesimistů sám nastřílel skoro polovinu branek týmu Optimistů. Ale sestava Pesimistů byla hodně kvalitní, legendy Jarda a Láda, bratři Koláčkové, Roman...mírná porážka se asi dala očekávat.

Sprchovat jsme se nakonec vydali zpět do penzionu, tři sprchy jsou víc než jedna (i když se to někteří snažili zpochybnit). Po sprše hospůdka naproti božídarskému kostelu, Gambrinus 12° (ranní bolest hlavy), někdo večeře (utopenec, o ranních následcích nemám informace). Po půlnoci návrat do ubytování, krátké rozdělení úkolů na druhý den a večerka. Ráno je potřeba vstát včas na sjezdovky.

Na svah ozářený ranním sluncem se skupinka osmi lyžařů dostala jen pět minut po plánované osmé hodině, což je velký úspěch. Překvapivě přimrzlá sjezdovka v kombinaci s jarním počasím poskytla během tříhodinové platnosti permice nečekaně kvalitní zážitky. Vítaným zpestřením potom byla Lukášova ztráta  jízdenky, která díky masívní spolupráci ostatních návštěvníků areálu nakonec dobře dopadla. Ale byla předzvěstí věcí příštích.

Druhá skupina vyrazila na pěší desetikilometrový výlet na Fichtelberg, zakončený obědem po návratu na českou stranu hranice. Na oběd zašli i lyžaři, kteří si  oběd vesměs užili...až na Martina, kterému přistál na pravé nohavici Lukášův knedlík s výpečky. Sobotní odpoledne strávil postižený nešťastník praním kalhot, na rozdíl od zbytku zájezdu, který vyplnil odpolední volno spánkem, opalováním, pitím kávy a krátkou procházkou.

Od pěti hodin se konal druhý fotbálek, tentokrát v kleci s umělou trávou (150,-/hod) přímo na Božím Daru. Sestavu Optimistů doplnil Pepa, ale ani jeho statečný výkon převážně v bráně nepřeklopil výsledek na jejich stranu, přestože někteří z nich (Zbyněk s Martinem) nahradili pivo před tréninkem dvanáctikilometrovým výběhem...nebo možná právě proto. Pesimisté zvítězili v sobotu znovu, nyní asi o pět branek. Top soubojem z celé hodiny byl společný dvojskluz zlých mužů AFC Tomáše (král ČK) a Martina (král ŽK), po vzájemném zaklesnutí a podklouznutí na mokré umělce končící v závěji lemující hřiště. Pozici letošního smolaře výpravy po loňském Jardovi převzal definitivně Lukáš, který poslal míč namísto pod břevno přes ochrannou síť a sousední kurt do dálky a vrátil se s ním po několika minutách.

Večerní program proběhl v lidové restauraci Na špičáku za lidové ceny. Hospoda tento večer uzavírala sezónu a majitelka měla jasný plán. V deset zavřít, zabalit a ve čtyři ráno odletět do Egypta. Kvalitní výkon AFC ve třetí fázi tréninku, kdy ještě po půlnoci objednávky jen pršely, původní harmonogram výrazně narušil, ale snad úplně nezboural. Podružné hlasování o příštím osudu AFC skončilo očekávanou remízou, která pravděpodobně znamená přihlášku do kvalifikace o Divizi A.

Večerka v penzionu dopadla tradičně, hlučným posezením se zbytky Rychtáře ze Špičáku v plastových obalech, na pokoji seniorů. Vážně nechápu, kde se tenhle pitomý zvyk vzal. Nebýt toho, že má někdo odvahu jít proti proudu, seděli by tam snad ještě teď.

Nedělní spánek se trochu protáhl, po úklidu a snídani proběhla prohlídka naučné stezky Božídarské rašeliniště (překvapivě zajímavá), oběd U Dory na náměstí a návrat ke každodenním povinnostem. Uteklo to.

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa