Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

6.4.2017 Hodnocení sezóny 2016/17 Tisk

V letošním ročníku odehrál AFC Kralupy již svoji 11. sezónu v KP. Po sestupu z Divize v ročníku 2013/14 prožily Kralupy dvě průměrné sezóny s umístěním ve středu tabulky. To bylo cílem i pro letošní ročník, zvlášť po nulové předsezónní přípravě. Konečně se však dostavil dlouho očekávaný nástup mladší generace, který v mixu s pravidelnou účastí a stabilními výkony opor týmu trenéra a tvůrce hry Vymětalíka a veterána Heimratha v brance Kralup přinesl zvýšenou kvalitu hry celého týmu a nečekaný úspěch.

Dobrý los na začátku soutěže poslal AFC i přes porážku v Dobřichovicích po pátém kole a vítězství nad Akademií Kladno do čela pořadí a na něm Kralupy zůstaly s krátkou pauzou mezi 9. a 11. kolem až do finiše. V 9. a 10. kole podlehl AFC o jedinou branku spolufavoritům soutěže, týmu Joga Mladá Boleslav a Třebusicím. Porážka s Boleslaví byla jedinou prohrou v domácí tvrzi za celou sezónu. V 11. kole porazil AFC, v tu dobu na třetím místě tabulky, vedoucí MCE Slaný poměrem 5:3 a stáhl jeho pětibodový náskok na minimum. V poločase sezóny patřila AFC 3. příčka se ziskem 24 bodů.

Slaný následně prohrálo další tři zápasy v řadě, propadlo se o sedm bodů za Kralupy, a v podstatě zde prohrálo postup. Naopak Kralupy si rekordní sérií devíti výher vytvořily prostor pro případné dílčí neúspěchy v závěru soutěže. Vítězství nad Třebusicemi v poměru 5:3 ve 21. kole definitivně rozhodlo o prvenství AFC.

Konečný zisk 52 bodů je novým historickým maximem, předčil o tři body dosavadní rekord z ročníku 2005/06. Letošní ročník přinesl výrazné bodové rozestupy mezi jednotlivými týmy, první pětice byla výkonnostně odskočená, naopak na záchranu stačilo pouhých 13 bodů, což nebývá pravidlem. AFC ztratil body pouze v pěti zápasech, s Boleslaví uhrál jen bodík za venkovní remízu, s MCE, Třebusicemi a Dobřichovicemi si rozdělil body přesně napůl. Se všemi ostatními týmy byly Kralupy stoprocentní, zdá se, že klíčem ke konečnému vítězství byla bilance se třetím týmem pořadí, Vivou Příbram, kterou AFC jako jediný v soutěži dvakrát porazil.

Nejvyšší výhru získal AFC jedenáctibrankovým rozdílem v utkání s Rozdělovem (11:0), o deset branek porazil AFC Foboz Slaný (12:2), nejvyšší porážku utrpěl dvakrát o čtyři branky, shodným poměrem 2:6 s Dobřichovicemi a v posledním kole s MCE Slaný

Ve statistice obdržených branek byly Kralupy se 79 inkasovanými góly (3,6 na zápas) jasně nejlepší a překonaly i dlouhodobý týmový rekord (88). Na tomto výsledku se podíleli kromě stále se obdivuhodně zlepšujícího Pavla Heimratha, dobré obranné hry celého týmu s občasnými hvězdnými výkony skoroveterána Michala Máry i rezervní brankáři David Štípek a Tomáš Pospíšil. Dopředu borci AFC tradičně nepatřili mezi úplnou špičku (6. místo se 144 brankami), ale celkový poměr skóre měli druhý nejlepší, za MCE.

V letošním roce byl základní kádr AFC poměrně stabilizovaný, devět hráčů absolvovalo 14 a více zápasů. Řady AFC rozšířil 20-letý Josef Jindřich, který ukázal velký potenciál, zatím zejména v útočné fázi.

První polovinu soutěže tradičně bodově odtáhl Vladimír Vymětalík (29 KB), následován L. Koláčkem (19) a Lukášem Moravcem (16). Ve druhé půlce přidal Vymětalík dalších 28 bodů, ale přínos zbytku týmu se podstatně zvýšil (nejlépe L. Moravec 25 KB a Dan Harmáček 21 KB). Výrazný podíl Vymětalíka na celkovém úspěchu AFC ocenili i respondenti hlasující o nejlepšího hráče, podle nichž byl Vymětalík zvolen druhým nejlepším v celé soutěži.

Nejlepší docházku měl letos L. Moravec (21), nováček na nejvyšší příčce. Tradiční vítěz L. Koláček skončil hned za ním (20), třetí pozici obsadilo též nové jméno, Harmáček (19). Další stálá opora Tomáš Koláček skončila spolu s Vymětalíkem těsně pod stupni vítězů (18).

Za veškerou péči o chod týmu a servis, zejména při domácích zápasech, potom může AFC stejně jako v předchozích letech poděkovat předsedovi Petru Listíkovi.

Na závěr ještě tradiční pohled do individuálních statistik odehraných sezón v KP a divizi: Podle počtu získaných bodů za branky a přihrávky jsou nejúspěšnější Vymětalík (512), J. Pavlíček (464), L Moravec (308), L. Koláček (213) a Mára (168) Nejvíce startů nasbírali Roman Karas (231), L. Koláček (176), Mára (172), A. Moravec (169) a L. Moravec (164).

 

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa