11.4.2017 Zlepšený výkon přinesl bod a důvod k oslavám (krásné páté místo). Tisk

V neděli se v kralupské hale uskutečnil druhý a zároveň závěrečný turnaj veteránské soutěže. AFC nastoupil s výraznou posilou, nestárnoucím "železným Prochorem" Ládou Procházkou, druhé volné místo se přes veškerou snahu nepodařilo zaplnit, ale legrace byla. Jednoho z kandidátů Radka Černého se snažil sám o sobě nahradit dobrovolník Radek Červený, který se nahlásil na recepci haly, s tím, že jen odnese babičce láhev vína a bábovku a když ho nesežere vlk, přijde hrát. Skvělá zpráva. Bohužel jsme po dovolání se na zanechané telefonické spojení zjistili, že návštěva babičky je na delší dobu, takže dorazí až na podzim, a navíc je mu okolo dvaceti. A to je na veterána málo.

K samotným zápasům:

AFC Kralupy : Arsenal Benešov 2:4 (1:2)

S pozdějším vítězem předvedl AFC snaživý výkon, díky Pelcovým zákrokům držel celý poločas minimální ztrátu. Na 1:1 srovnával svým pověstným bodlem Karas a po další brance hostů mohl vyrovnat i podruhé, ale jeho povedený projektil pouze orazítkoval obličej benešovského brankáře. Ve druhé půli se projevila soupeřova technická vyspělost i fyzická kondice, za Kralupy korigovala na konečných 2:4 letošní střelecká kometa, předseda Listík. Druhým zásahem v soutěži zcela opanoval statistiky, vždyť tento borec sám nasázel dvě třetiny branek celého týmu.

AFC Kralupy : Kolín 0:0

Málokdy vídaným výsledkem skončil zápas AFC s kombinovaným týmem Kolína a Olympiku Mělník. Poctivě bojující domácí byli o trochu horší než ligovými boji ošlehaní hosté, ale Pelc zamknul svoji svatyni na dva západy a uchránil pro sebe i tým vždy ceněnou nulu. Pár minut před koncem se silově prosadil Procházka, ale po kličce brankáři byl dostižen obráncem. Nečekaný bod trochu napravil kralupské sebevědomí poškozené po minulém turnaji.

Sestava a branky AFC: Pelc - Karas (1+0), Běhounek, Aplt - Procházka, P. Listík (1+0), Slach, A. Moravec

Překvapivý zisk bodu podpořil kralupské veterány v jejich snaze o zlepšení. A tak se tvrdé jádro týmu obětavě (neděle!!) odebralo po ukončení slavnostního vyhlášení  do restaurace "Na Františku", kde setrvalo do pozdních večerních hodin při rozboru letošních zápasů a taktických plánech na příští rok.