29.10.2017 Dvojobratem k prvnímu vítězství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 29 Říjen 2017 20:34

AFC Kralupy : Akademie Kladno 8:5 (3:4)

Úvodních 15 minut patřilo Kralupům, a z jejich trvalého tlaku se zrodilo dvoubrankové vedení. Zbytečná chyba v rozehrávce nabídla kladenským snížení, po nepochopitelně neodpískané ruce Baloga, viditelné snad z vesmíru, hosté srovnali a proti úplně vykolejenému AFC ve 20. minutě najednou vedli 4:2.

Vstup do druhé půle byl pro Kralupy jako z říše snů. Téměř každá akce skončila přesnou střelou, za necelé čtyři minuty vedl AFC 7:4. Od 28. minuty hráli hosté power-play, poměrně dobře, ale snížili jen z námazu kralupského obránce (37.). Zbylé pokusy zlikvidovaly obětavé zákroky kralupských hráčů a navrátilec Míra Pelc v bráně. Ten svůj precizní výkon korunoval trefou přes celé hřiště (39.), kterou definitivně ukončil snahu Akademie o zvrat.

Nepočetná, ale kvalitní sestava AFC začala boj o opuštění posledního místa dobře. Ve 3. minutě domácí hned třikrát vyzkoušeli hostujícího Kučeru, v 8. minutě přestřelil v ideální pozici po RK L. Koláček. V 10. minutě ještě trefil jeho bratr Tomáš zdálky tyč, ale další roh už využil střelou na bližší tyč Vymětalík. O chvilku později ustál Vymětalík silový souboj na půli hřiště, nahrál doleva Moravcovi, jehož střela placírkou se převalila přes padajícího brankáře - 2:0.

O vyrovnání Kladna již byla řeč. Vedení pro Akademii získal po samostatné akci jinak neviditelný Rác (19.) a ještě před půlí zvýšil po dlouhé kličce Pelcovi pohyblivý Santler. Naštěstí ještě 6 vteřin před pauzou snížil dnes opět výborný Vymětalík.

Začátek druhé části byl strhující. Vymětalík vypálil zprava, brankář střelu neudržel  a L. Koláček zblízka napral míč pod víko (21.). Poté Vymětalík našel skulinku u levé tyče a srovnal (23.) Ve 24. minutě vstřelil AFC hned dvě branky. První vsítil ze zadní tyče Mára, po kombinaci s Moravcem a další L. Koláček zblízka, po vyhraném souboji Tetivy a otočce v brankovišti.  Za dvě minuty trefil Tetiva  levou tyč a dorážku poslal těsně vedle, Vymětalík vzal přečíslení na sebe a pouze nechal vyniknout gólmana. Hosté byli zralí na ručník, a svoji frustraci začali ventilovat fauly, většinou mimo hru se snahou ublížit soupeři a pohříchu většinou netrestanými vůbec nebo jen mírně. Žlutá karta padla nepochopitelně jen jedna. Po vytažení brankáře do pole získalo Kladno převahu, ale opravdových šancí si vypracovalo minimum. Kralupy několikrát střílely na pouhého obránce, ale dlouho bez úspěchu. A tak musel rozhodnout brankář Pelc, který se před 14 dny vrátil po čtyřech letech  právě z kladenské Akademie.

Díky první výhře vypadá pohled na tabulku o něco lépe, v sobotu hraje AFC na kladenské palubovce vedoucího týmu KP, ex-divizního Brandýsku.

Sestava a branky AFC: Pelc (1+0) - Mára (1+1), T. Koláček, Tetiva (0+1) - Vymětalík (3+2), L. Koláček (2+0), L. Moravec (1+3)

Aktualizováno Středa, 22 Listopad 2017 12:53