26.11.2017 Pohodové vítězství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 26 Listopad 2017 19:41

AFC Kralupy : 1. FK Kročehlavy 10:1 (5:0)

Hodně jednoduché body získaly Kralupy v klidném zápase s minimem faulů  (celkem 1:2), v souboji dvou aktuálně posledních týmů soutěže. Dobrý vstup znamenal vedení 3:0 ve 4. minutě, u všech branek byl Vymětalík. Ve 23. minutě vedl AFC 7:0, po snížení hostů se Kročehlavy na chvilku osmělily, ale další branku nepřidaly. Nepopulární desítku nakonec hosté inkasovali minutu před koncem.

Po devadesáti vteřinách se uvolnil Vymětalík zleva, našel volného Tetivu na středu branky a AFC vedl. Ve druhém střídání se týž hráč uvolnil zprava a v zrcadlové situaci předložil Moravcovi - 2:0. Po půl minutě uvolnila Vymětalíka patička Všoláka pod sebe a kralupský lídr zakončil svým tradičním blafákem. Hostující brankář si prakticky nesáhl na míč, stejně jako jeho spoluhráči. Ke střele se dostali až v 6. minutě, ale Pelc ji vyrazil na RK.

Poté získal míč Harmáček, posunul vlevo na Moravce, jehož přihrávku na zadní tyč si srazil do vlastní brány bek (12.). Pátou branku přidal Tetiva přízemním bodýlkem ze střední vzdálenosti (16.). V nejhezčí akci poločasu našel Mára Všoláka na zadní tyči, ale brankář hostů vytáhl povedenou ránu zpod víka na RK.

Kralupům vyšel i úvod druhé půle. Vymětalík našel L. Koláčka (21.) metr od levé tyče a ten trefil skulinu u tyčky a zvýšil. V podobné situaci předložil balón Moravec sprintujícímu Márovi za pravou tyč a ten skóroval (23.) opět k bližší tyčce. O minutu později hosté vystihli rozehrávku Kralup, útočník při pokusu o kličku minul balón, ale pohyb dokonale zmátl padajícího Pelce a míč doskákal do branky- 7:1. V následných třech minutách hosté poznali, že jejich obavy ze soupeře byly neúměrné, několikrát rozebrali obranu AFC, ale podruhé naštěstí neuspěli. Krátký nápor Kročehlav ukončila třetí branka Tetivy (27.), který byl při chuti a mohl poté skórovat ještě minimálně dvakrát. Ale i bez toho si ztrojnásobil letos zatím chudý bodový zisk.

V samém závěru se prosadili po hezkých kombinacích Všolák a Mára. Drtivá většina branek AFC padla z ideálních střeleckých pozic, šestice kročehlavských borců nestíhala bránit aktivní pohyb všech hráčů AFC, a brankář hostí neměl moc příležitostí k zásahům. Zajímavostí je šest branek z futsalek obránců Kralup a nízký počet faulů. Kročehlavy patří k nejslušnějším týmům soutěže, a tak navzdory velkému rozdílu skóre rozhodčí odpískali první faul až ve 35. minutě utkání. Jeho autorem nebyl nikdo jiný, než domácí zlý muž MT.

Tři body jsou dobrým základem do boje o udržení soutěže, ale je třeba k nim brzy přidat další. První možností bude nedělní zápas v Dobřichovicích, za kterými zaostává AFC o dva bodíky.

Sestava a branky AFC: Pelc - Tetiva (3+1), Všolák (1+1), Mára (2+1) - Vymětalík (1+4), L. Koláček (1+1), L. Moravec (2+1), Harmáček (0+1)

Aktualizováno Neděle, 03 Prosinec 2017 15:58